Psy

Dlaczego pies chrapie 10 przyczyn

Dlaczego pies chrapie. Wyłączasz światła i kładziesz się w łóżku, a nagle z rogu pokoju zaczyna dudnić „pociąg towarowy”. Jest duża szansa, że może to być twój pies.10 powodów, dla których twój pies chrapie: 

  Podobnie jak ludzie, psy czasem chrapią. Chociaż chrapanie może być powszechne u niektórych psów – może być również wczesnym sygnałem, że coś jest nie tak. Tak jak my, Twój pies wymaga solidnego snu jako elementu dobrego zdrowia. Doświadczają nawet snu REM, tak jak my. Jeśli chrapanie jest stałe i wszechobecne, zwłaszcza jeśli budzi szczeniaka z głębokiego snu, to czas odwiedzić weterynarza.  

Przeszkoda – Dlaczego pies chrapie

  Jeśli twój pies ma coś utkniętego w nosie lub gardle – czy to kawałek jedzenia, czy część ulubionej zabawki – może zablokować normalne oddychanie i spowodować chrapanie.10 powodów, dla których twój pies chrapie.  

Przeszkoda - Dlaczego pies chrapie Anatomia

  Niektóre rasy są bardziej podatne na chrapanie niż inne. Psy o bardzo krótkich nosach – pugs, buldogi, Boston terriery – częściej mają problemy z oddychaniem w nocy. Rasy te mają krótsze drogi oddechowe niż inne psy i w niektórych przypadkach muszą oddychać ciężej.  

Alergie/wrażliwości – Dlaczego pies chrapie

  Psy mogą być wrażliwe lub uczulone na wiele rzeczy, które robimy. Należą do nich kurz, pyłki, perfumy i inne zwierzęta domowe – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do zwężenia dróg oddechowych i chrapania.   Alergie/wrażliwości - Dlaczego pies chrapie

 

Otyłość

  Szacuje się, że ponad połowa wszystkich psów ma nadwagę lub otyłość. Jeśli masz szczeniaka, który ma kilka dodatkowych kilogramów, dodatkowa tkanka w gardle może zablokować jego drogi oddechowe lub pierścienie w jego tchawicy mogą się zwężać lub zamykać podczas snu.  

Leki jednym z powodów, dla których twój pies chrapie

  Niektóre leki, takie jak środki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i uspokajające, mogą tak bardzo zrelaksować psa, że mięśnie w gardle rozluźniają się i powodują chrapanie.

Leki jednym z powodów, dla których twój pies chrapie

Problemy z zębami

Główną przyczyną chrapania może być ropiejący ząb lub jakakolwiek narośl czy masa w jamie ustnej. Nieleczona infekcja może rozprzestrzenić się po organizmie zwierzęcia i spowodować znacznie poważniejsze problemy. Dlaczego pies chrapie.

Bierne palenie

  Potrzebujesz kolejnego powodu, by rzucić palenie? Wiele osób pomija swój nawyk jako czynnik w życiu ich pupila.Tak jak palenie może uszkodzić układ oddechowy u ludzi, może zrobić to samo dla zwierzęcia i doprowadzić do astmy, zapalenia oskrzeli i chrapania.

Bierne palenie

Choroba grzybicza

  Chrapanie może być wynikiem choroby grzybiczej zwanej aspergilozą. Chorobę wywołuje pleśń, która często zalęgnie się na ścinkach traw, sianie, słomie czy kurzu. Grzyb może wniknąć w wilgotną wyściółkę nosa i wywołać objawy takie jak kichanie, obrzęk, katar i chrapanie. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

Katar

  Psy mogą dostać „przeziębienia” tak samo jak my, co może prowadzić do dusznych nosów. Błony śluzowe Twojego pupila ulegają zapaleniu i podrażnieniu w wyniku infekcji, grzybów, urazów lub z innego powodu. Może to powodować objawy, które obejmują kichanie, chrapanie i utrudnione oddychanie.  

Katar

Pozycja podczas snu – Dlaczego pies chrapie

  Pozycja podczas snu - Dlaczego pies chrapie

Sposób, w jaki pies lubi spać, może wywołać chrapanie. Dlaczego pies chrapie. Psy, które leżą na plecach są bardziej podatne na chrapanie niż psy, które zwijają się w kłębek lub śpią na brzuchu.10 powodów, dla których twój pies chrapie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button