Psy

Co zrobić, aby pies żył dłużej – 10 porad

Co zrobić, aby pies żył dłużej – 10 porad na długie życie . Co zrobić, aby pies żył dłużej ? Porady , wskazówki , gadżety które przedłużą życie Twojego psa .Każdy chciałby aby jego pupil żył z nim na zawsze. Przecież tak bardzo kochamy psy, że stają się one integralną częścią naszych rodzin. Jednak tak jak my, ludzie, psy muszą kiedyś odejść z tego świata. Chociaż nie możemy pomóc im pozostać przy życiu na zawsze, z pewnością możemy przedłużyć ich życie.Oto 10 sposobów na przedłużenie życia psa.

 

10 sposobów na przedłużenie życia psa:

10. Zadbaj o ich zęby – Co zrobić, aby Twój pies żył dłużej 

Próchnica zębów jest częstym problemem u psów , ale jest to bardziej niebezpieczne niż można sobie wyobrazić. Rozpadające się zęby mogą nie tylko powodować problemy stomatologiczne, ale także prowadzić do infekcji w organizmie psa, zwłaszcza w nerkach i sercu. Zadbaj o ich zęby Co zrobić, aby twój pies żył dłużej .Chociaż dla większości psów naturalne jest, że nie mają świeżego oddechu i idealnie czystych zębów jak ludzie, ich dziąsła i zęby powinny być przynajmniej w miarę czyste. Upewnij się, że masz szczoteczkę z miękkim włosiem i pastę do zębów, która jest przeznaczona specjalnie dla psów. Najlepiej będzie wybrać szczoteczkę z podwójną główką, która pomaga czyścić pod kątem 45 stopni, ponieważ pomaga to w czyszczeniu poniżej linii dziąseł.

9. Wizyta u weterynarza – Co zrobić, aby Twój pies żył dłużej 

  Wizyta u weterynarza - Co zrobić, aby Twój pies żył dłużej 

  Nawet jeśli twój pies wygląda idealnie zdrowo, powinni odwiedzić weterynarza na ogólny przegląd co najmniej raz w roku, ale tak często, jak dwa razy w roku,zwłaszcza jeśli masz starszego psa.Weterynarz pomaga utrzymać optymalny stan zdrowia i oferuje odpowiedni zapis zdrowia psa. Ułatwi to również lekarzowi weterynarii wczesne rozpoznanie wszelkich potencjalnych problemów, a jeśli problem zostanie wykryty we wczesnym stadium, łatwo go pomyślnie rozwiązać.  

8. Pomóż utrzymać zdrową wagę – Co zrobić, aby Twój pies żył dłużej

Nie tylko ludzie , ale także zwierzęta domowe cierpią z powodu tego problemu. Jeśli karmisz swoje psy zbyt tłustym ludzkim jedzeniem, mogą łatwo nabawić się nadwagi , a także może to mieć miejsce, jeśli nie dajesz swojemu zwierzakowi wystarczająco dużo ćwiczeń. Karmić swojego zwierzaka na spójnym harmonogramem i oglądać ilość żywności, które oferują im, jak również.  

7. Ich umysł powinien być również zdrowy

Podobnie jak u ludzi, stymulacja umysłowa u psów utrzymuje je w stanie szczęścia. Jeśli pies się nudzi, łatwo może stać się niespokojny i przygnębiony, a nawet zachorować. Jeśli chcesz przedłużyć życie swojego psa, musisz zapewnić mu zajęcie. Gdy twój pies zacznie się starzeć, niektóre proste sposoby na utrzymanie aktywnego umysłu będą socjalizacja, szkolenie, uwaga jeden na jeden i inne ciekawe działania.Co zrobić, aby twój pies żył dłużej . Pies nigdy nie jest za stary, by nauczyć się kilku sztuczek. Możesz więc spróbować psich sportów, takich jak agility, coursing, lub jakieś zaawansowane lekcje posłuszeństwa. Twój pies będzie cieszył się z twojej stymulacji, a w miarę jak będziecie razem uczyć się nowych umiejętności, wasza więź również będzie rosła.

6. Ćwiczenia są bardzo ważne – Co zrobić, aby Twój pies żył dłużej 

Nie tylko karmienie psa odpowiednim pokarmem pomoże przedłużyć ich życie, ale trzeba też poświęcić się ćwiczeniom. Ćwiczenia są bardzo ważne, aby utrzymać je w formie, a to pomoże twojemu zwierzakowi żyć dłużej. Ćwiczenia mogą zmniejszyć stres, zrównoważyć emocje i nastrój oraz zwiększyć poziom endorfin. Dodatkowo utrzymuje układ krążenia Twojego pupila i sprawia, że jest on szczęśliwy. Aby przedłużyć życie swojej futrzanej przyjaciółki, zabieraj ją na regularne spacery lub jogging. Zmniejszy to stres i poprawi jakość jej życia.

5. Zapewnij swojemu psu relaksujący czas

  Zapewnij swojemu psu relaksujący czas

Każdy potrzebuje odpoczynku, nawet twój pies. Stres może mieć negatywny wpływ na psa, jeśli jest on w ciągłym stanie niepokoju. Musisz stworzyć pewien rodzaj równowagi, w której pies ma dużo ruchu. Ale dostaje też trochę czasu na odpoczynek. Musisz zadbać o to, aby pies nie był narażony na wszelkiego rodzaju aktywności i codziennie spał sam przez co najmniej godzinę. Nigdy też nie zmuszaj ich do angażowania się w działania.

4. Daj im miłość

Tak jak my, ludzie, potrzebujemy czuć miłość i troskę, psy również potrzebują pozytywnych interakcji, aby przetrwać. Nigdy nie powinieneś dostać psa, jeśli nie możesz zaoferować mu wystarczająco dużo czasu, czułości i miłości. Upewnij się, że spędzasz z nimi wystarczająco dużo czasu jakości, a to sprawi, że będą szczęśliwi i przedłużą swoje życie.Co zrobić, aby pies żył dłużej .  

3. Utrzymuj swój dom w czystości i zdrowiu

Jeśli twój dom jest wolny od szkodliwych chemikaliów i toksyn, to przynajmniej zmniejszy to prawdopodobieństwo, że twój pies zachoruje lub rozwinie jakiś rodzaj alergii. Jeśli twój pies jest zawsze wolny od alergii i zdrowy, jest większa szansa, że będzie żył dłużej.Co zrobić, aby twój pies żył dłużej.

2. Kastracja

Kastracja psa może przedłużyć jego życie o 1-3 lata. Wykastrowane psy nie chorują na raka jąder, a także nie cierpią na problemy z prostatą. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

1. Zadbaj o ich stawy

  Co zrobić, aby pies żył dłużej - 10 porad

Co zrobić, aby pies żył dłużej . Podobnie jak u ludzi, stawy psów zużywają się z czasem. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest jednym z najczęstszych problemów, na które cierpią zwierzęta domowe. Dlatego należy zadbać o to, aby stawy naszego pupila były zdrowe.  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button