Psy

Jak wybrać odpowiedniego psa na całe życie

Jak wybrać psa. Wybór odpowiedniego psa jest równie ważny dla Ciebie, jak i dla psa, którego wybierzesz. Nie ma nic więcej niż szczęśliwy piesek. Jest wiele pytań, które należy sobie zadać . I właśnie w tych chcemy Ci pomóc w tym artykule.

 

Jak wybrać odpowiedniego psa na całe życie

 

1. Należy zadać pytania – Jak wybrać psa

 

Cokolwiek zrobisz, nie czyń wyboru psa impulsywną decyzją. Pies będzie częścią Twojego życia przez wiele lat, więc odpowiedz sobie na poniższe pytania przed podjęciem zobowiązania.

 

  • Czy wybrałem zwierzę, które będzie pasowało do mojego domu i stylu życia?
  • Czy mam środki finansowe na opiekę nad zwierzęciem?
  • Czy mam czas na spacery, pielęgnację, szkolenie i poświęcenie się zwierzakowi?
  • Pokarmy które psy mogą i nie mogą jeść

 

Należy zadać pytania - Jak wybrać psa

 

2. Wybierz według rozmiaru – Jak wybrać psa na całe życie

 

Jakiej wielkości psa należy zabrać do domu? Kiedy już zawęzisz typ psa, który będzie najlepiej pasował do Twojego stylu życia, zastanów się, jak duży pies zmieści się w Twoim domu.

 

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, prawdopodobnie nie powinieneś dostać Great Dane . Jednak nie daj się zwieść rozmiarowi – nawet duże rasy mogą być spokojniejsze i nie potrzebują dużo ćwiczeń . Małe psy mają tendencję do bycia bardziej nadpobudliwymi i potrzebują dużo ruchu. Duże psy również wymagają regularnych spacerów, ale mają tendencję do bycia nieco bardziej leniwymi.

 

Wybierz według rozmiaru - Jak wybrać psa na całe życie

 

Mieszkańcy apartamentów powinni również zadać sobie pytanie, czy są gotowi chodzić po schodach sześć razy dziennie i chodzić z psem wcześnie rano i późno w nocy.Ale jeśli spróbujesz, pies może być przeszkolony w zakresie toalety.

Ale to nie znaczy, że należy pominąć regularne spacery . Pies wymaga i potrzebuje ich . Musi poczuć zapachy innych psów , musi przebywać na świeżym powietrzu , aby wytrenować swoją kondycję . Jeśli możesz zapewnić swojemu psu wystarczającą ilość ćwiczeń na zewnątrz, będzie on spokojniejszy w domu i co ważniejsze, będzie szczęśliwszy.

Równie ważne jest środowisko, w którym żyjesz

 

Tak samo, jeśli mieszkasz na wsi, zadaj sobie pytanie, gdzie pies będzie spędzał większość czasu. Na przykład dla malutkiego Pomorzanina mieszkanie gdzieś, gdzie jest dużo bałaganu , kurzu i brudu może być najgorszym koszmarem. Jest to nieodpowiednie środowisko dla jego czystej, długiej sierści. Która wymaga regularnej pielęgnacji.

 

Równie ważne jest środowisko, w którym żyjesz

 

 

3. Czy Twój pies będzie potrzebował szkolenia? Jak wybrać psa dla swojej rodziny – Jak wybrać psa

 

Szkolenie psa przynosi korzyści Tobie, Twoim sąsiadom i większej społeczności psów. Nawet jeśli wyślesz psa na szkolenie z posłuszeństwa, to i tak będziesz musiał regularnie poświęcać mu czas. Niektóre psy potrzebują również szkolenia socjalizacyjnego, zwłaszcza jeśli są nieśmiałe lub agresywne .Jak wybrać psa 

 

Jeśli twój pies będzie spędzać czas na swoim podwórku, upewnij się, że masz odpowiednie ogrodzenie, aby twoi sąsiedzi nie dostali nieproszonych gości.Jeśli jesteś na spacerze i myślisz, że twój pies nie skrzywdzi nikogo i chcesz go puścić luzem, nie rób tego i trzymaj psa na smyczy.To nie jest tylko o tym, że twój pies nie skrzywdzi nikogo, ale także o tym, kogo spotkasz na spacerze, niektórzy ludzie boją się psów i powinieneś szanować ich przestrzeń osobistą.

 

Czy Twój pies będzie potrzebował szkolenia? Jak wybrać psa dla swojej rodziny - Jak wybrać psa

4. Bądź przygotowany na pokrycie kosztów weterynaryjnych – Jak wybrać psa

 

Czy wiesz, że koszty utrzymania zwierzaka w ciągu jego życia mogą wynieść kilka tysięcy euro ? Koszty te obejmują wszystko, od wizyt u weterynarza do rutynowych szczepionek i czyszczenia zębów do niespodziewanych chorób i wypadków do kosztów żywności, zabawek lub produktów higienicznych. Następnie są małe rzeczy jak: mikrochipping, grooming, smycze, miski dla psów, , leki na pchły, drzwi dla psów i łóżka dla psów.

 

Jeśli cena psa jest problemem , świetną alternatywą dla uzyskania psa czystej krwi jest przyjęcie psa ze schroniska ratunkowego. Nie tylko cena jest znacznie niższa, ale robiąc to, pomożesz również uratować niewinne zwierzę, które będzie cię kochać przez resztę swojego życia.

Bądź przygotowany na pokrycie kosztów weterynaryjnych - Jak wybrać psa

5. Czy chcesz mieć psa czystej krwi czy mieszańca ?

 

Wybór odpowiedniej rasy jest łatwy, jeśli zrobisz wystarczająco dużo badań. Ponownie, weź pod uwagę swój styl życia przy wyborze zwierzaka. Jeśli masz dzieci , jakie zwierzę domowe będzie najlepiej odpowiadać potrzebom Twojej rodziny?

 

Oto spojrzenie na różne rodzaje ras psów :

 

Grupa małych psów składa się z pupila Gavalier spaniela King Charles, figlarnego Chihuahua, Pomorzanina, Puglera i Pudla, które świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Te psy mogą być małe, ale są nadpobudliwe i figlarne.

 

Grupa pasterska składa się głównie z collie i owczarków, są to psy świetnie sprawdzające się w gospodarstwach i idealne dla rodzin z dużą posiadłością . Są świetnymi towarzyszami i wyjątkowo dobrze odsadzają.

 

Teriery obejmują American Staffordshire Terrier, Fox Terrier grubo powlekany i wiele innych, w tym bardzo popularny Jack Russell Terrier. Rozmiary terierów wahają się od małych do dużych, ale na ogół są energiczne. Te psy mają silne osobowości, które wymagają właścicieli, którzy są gotowi poświęcić się psom .

 

Psy pracujące – boksery, akity, rottweilery, dobermany pinczery i wielkie dogi – są idealnymi psami stróżującymi. Szybko się uczą, są inteligentne i są doskonałymi towarzyszami, ale nie zawsze są idealne dla rodzin z dziećmi 

Wiem że wielu właścicieli tych psów ich nie lubi i tak masz rację , wszystko zależy od szkolenia i podejścia do psa nawet doberman może być najbardziej kochającym psem ale trzeba pamiętać że niektóre pemeny zostały wyhodowane i wyszkolone do stanowczego i ostrego działania w sytuacjach , to właśnie czyni je super spanielami do inscenizacji .

 

Nie ma nic więcej niż kochający piesek. Warto wspomnieć o beaglach, jamnikach i, no właśnie, psach, które znane są z niespożytej energii i cech myśliwskich. Wiele z nich to wspaniałe zwierzęta rodzinne. Uwaga: niektóre z tych psów umieją głośno i dobrze wyć.

 

Psy sportowe (w tym ukochane Weimaranery, Labradory i Cocker Spaniele) mogą cieszyć się aktywnymi rodzinami, które uwielbiają ćwiczenia . Są świetne , szczególnie na zajęciach, gdzie mogą się w pełni zrelaksować i odprężyć . Wymagają one regularnych i intensywnych ćwiczeń.

 

Psy niesportowe tworzą zróżnicowaną grupę, do której należą dalmatyńczyk, buldog francuski, pudel, buldog, a także chiński Shar-Pei. Znane jako przyjazne i wytrzymałe psy, różnią się osobowością, umaszczeniem i wielkością.
Krzyżówka może być właściwym połączeniem osobowości, wytrzymałości, wielkości, tendencji behawioralnych ze względu na mieszane linie krwi i unikalny wygląd .

Kilka rad, abyś mógł zacząć.

 

Chociaż uzyskanie psa jest dużym zobowiązaniem, jest to również początek długiej i spełniającej się relacji. Jeśli zastanawiasz się nad konkretną rasą, dobry hodowca szczerze odpowie na pytania dotyczące potrzeb psa. A teraz wróć do punktu numer jeden i odpowiedz na pytania, które pominąłeś :p . 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button