Psy

Hiszpańskie rasy psów 7 ras psów z Hiszpanii

Hiszpańskie rasy psów.Nie tylko charty pochodzą z tej części świata. Istnieją 23 rasy psów pochodzących z Hiszpanii. Ale nie wszystkie są obecnie uznawane przez międzynarodowe kluby rasowe, a wiele z nich jest niezwykle rzadkich, nawet w ich ojczystym kraju.Lista najlepszych ras psów z Hiszpanii :

 

Hiszpańskie rasy psów

  Wiele z tych psów ma silne zdolności do pracy lub polowania. Zawsze należy przeprowadzić badania, aby sprawdzić, czy typowe cechy danej rasy będą pasowały do naszego domu i stylu życia.  

 1. Owczarek kataloński

  Owczarek kataloński Jest to starożytna rasa, która była używana do ochrony zwierząt gospodarskich w północno-wschodniej Hiszpanii. Pracując w górzystych i często zimnych górach Pirenejów, ich charakterystyczne długie włosy zapewniały im ciepło.   Owczarek kataloński jest rasą inteligentną, zabawną i pracowitą. Najlepiej sprawdzają się w aktywnym domu, którego członkowie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Są inteligentne i łatwe do wyszkolenia, ale jeśli nie osiągną wystarczającego wzbogacenia fizycznego i psychicznego, mogą pojawić się zachowania problemowe. Ta rasa jest niesamowicie lojalna, ale ich instynkty , skłonność do stada i pościgu muszą być trzymane w ryzach.Hiszpańskie rasy psów.

2.  Ibizský chrt (Ibizský podenko)

  Ibizský chrt (Ibizský podenko)

Vďaka veľkým, vztýčeným ušiam a štíhlému telu je Ibizský chrt výrazným a elegantným psom. Pochádza z Baleárskych ostrovov pri pobreží Španielska. Tieto psy majú veľmi dlhú históriu a ich predkovia sa dajú vystopovať až do starovekého Egypta. Rzadkie rasy psów Top 10 najrzadszych ras.   Rýchly, svižný a s výdržou, sa tradične používal na lov králikov . Ibizský chrt je zvyčajne pokojný a vyrovnaný. Môžu byť dobrými rodinnými psami v aktívnej domácnosti.

3. Kanarek (Presa canario)

  Kanarek (Presa canario)

Ta duża rasa mastifa, często nazywana „Presa Canario”, została stworzona do pełnienia roli groźnego psa stróżującego i pasterza zwierząt na Wyspach Kanaryjskich. Niestety, ale nie dziwi fakt, że służyły one również do walk psów. Z reguły są spokojne, inteligentne i całkowicie oddane rodzinie. Mogą też mieć silną wolę i najlepiej nadają się dla doświadczonego właściciela. Ich właściciel będzie musiał opanować ich siłę i być przygotowanym do pracy, aby ich cechy stróżujące nie były zbyt oczywiste.Hiszpańskie rasy psów. Mogą być agresywne wobec innych psów i mogą zaatakować, jeśli wyczują niebezpieczeństwo. Wczesna i ciągła socjalizacja i szkolenie są niezwykle ważne w przypadku tej rasy.  

4. Galgo Español – Hiszpańskie rasy psów

  Galgo Español - Hiszpańskie rasy psów

  Galgo Español, który jest chyba najbardziej znaną ze wszystkich ras pochodzących z Hiszpanii, bardzo łatwo pomylić z chartem. Choć są nieco mniejsze, wyglądają podobnie i mają podobny temperament. Hiszpański Greyhound, z jego niesamowitymi zrywami prędkości, zwinności i wytrzymałości, był używany w Hiszpanii do polowań przez setki lat.Hiszpańskie rasy psów .  

5. Mastiff hiszpański – hiszpańskie rasy psów

  Mastiff hiszpański - hiszpańskie rasy psów

Mastiff hiszpański lub Mastín Español to ogromna rasa wyhodowana w celu ochrony zwierząt gospodarskich w wiejskiej Hiszpanii, zwłaszcza słynnej rasy owiec „merynos”. Mają długą historię i uważa się, że ich przodkowie przybyli do kraju wraz z Grekami i Fenicjanami ponad 2000 lat temu.Hiszpańskie rasy psów . Były popularne wśród hiszpańskich rolników, ponieważ są inteligentnymi, niezależnymi obrońcami, którzy poważnie traktują swoje obowiązki stróżowania i obrony. Zaciekle lojalne i ogólnie spokojne, psy te mimo swoich rozmiarów nie potrzebują dużej ilości ćwiczeń. Jednak mogą działać terytorialnie i ochronnie i muszą być dobrze uspołecznione, aby nie stało się to problemem.  

6. Hiszpański pies wodny

  Hiszpański pies wodny

Hiszpański pies wodny wyróżnia się charakterystyczną wełnistą, kręconą sierścią, która może układać się w sznury. Rasa została pierwotnie wyhodowana jako ciężko pracujący, wszechstronny pies farmerski, który mógł strzec, stadnie lub łapać szkodniki.Hiszpańskie rasy psów wodnych . Aktywne, czujne i inteligentne, hiszpańskie psy wodne często wyróżniają się w konkurencyjnych psich sportach. Mogą jednak prowadzić samowolne i niezależne życie, a bez odpowiedniej socjalizacji mogą być ostrożne wobec obcych i terytorialne.  

7. Bichon

  Bichon Bichon najczęściej kojarzony jest z Francją, gdzie był popularny w XVI wieku. Jednak początki tej wesołej małej rasy sięgają Teneryfy na Wyspach Kanaryjskich.Jedna z najlepszych ras psów z Hiszpanii. Bichony są niewielkich rozmiarów, figlarne i zazwyczaj mają szczęśliwe temperamenty i umiarkowane wymagania dotyczące ćwiczeń. Dzięki temu są chętnie wybierane jako pies rodzinny, który dobrze przystosuje się do życia w mieszkaniu. Sierść tej rasy wymaga odpowiedniej konserwacji, aby zapobiec powstawaniu mat, a najlepiej sprawdzają się w domu, gdzie będą miały towarzystwo przez większość dnia. Bichony mogą być podatne na lęk separacyjny.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button