Psy

Czy owczarki niemieckie są niebezpieczne? – Oto, co powinni wiedzieć nowi właściciele

Owczarek niemiecki, opisywany jako „pewny siebie, odważny i inteligentny”, jest drugim najpopularniejszym psem rodzinnym. Ale ponieważ są to tak duże psy, bezpieczeństwo jest zawsze brane pod uwagę. Czy owczarki niemieckie są niebezpieczne? – Oto, co powinni wiedzieć nowi właściciele.

Czy owczarki niemieckie są niebezpieczne? Owczarki niemieckie nie muszą być niebezpiecznymi psami. Zostały wyhodowane do pasienia bydła, a nie jako psy agresywne. Jednak wiele psów ma agresywne skłonności, które należy trzymać na dystans. Jednak przy odpowiednim wychowaniu owczarek niemiecki może być kochającym i opiekuńczym zwierzakiem.

Mając do czynienia z psami tak dużymi i potężnymi jak owczarek niemiecki, należy pamiętać o jednej rzeczy. Wymagana jest duża ostrożność i uwaga. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ich reputacja agresywnych psów jest prawdziwa.

Pochodzenie owczarka niemieckiego

Rasa ta należy do rodziny owczarków niemieckich. Dawno, dawno temu rasa ta miała wiele odmian. Ale pod koniec 18. wieku kapitan Max von Stephanitz, niemiecki oficer kawalerii, postanowił stworzyć idealnego pasterza.

Podczas procesu hodowlanego (który trwał ponad 35 lat) zmieszano wiele odmian, w wyniku czego powstał Deutsche Shäferhund (owczarek niemiecki).

Jednak pomimo ich wczesnego pochodzenia, owczarek niemiecki nie był popularny w Stanach Zjednoczonych aż do początku lat dwudziestych XX wieku. wiek. Stało się tak częściowo dzięki gwiazdom filmowym, takim jak Strongheart i Rin-Tin-Tin, które podbiły serca Amerykanów.

Ze względu na wojnę światową przez pewien czas stały się znane jako alzaty, co jest nadal używane przez wielu Brytyjczyków, mimo że oficjalna nazwa rasy to „owczarek niemiecki” od 1977 roku.

Owczarek niemiecki

Charakterystyka niebezpiecznego owczarka?

Ponieważ owczarek niemiecki został wyhodowany z owczarków, posiada różne cechy, których można oczekiwać od psów pasterskich. Chociaż cechy te mogą być idealne na farmie, mogą być również potencjalnie niebezpieczne bez szkolenia.

Przykładowo, psy te są niezwykle atletyczne i zwinne. W końcu ich ciała zbudowane są na fundamencie szczupłego, muskularnego szkieletu. Owczarki niemieckie są dodatkowo zmuszane do biegania i gonienia poruszających się obiektów, ze względu na ich instynkt pasterski.

Ich inne role obejmują psy stróżujące i posłańców wojskowych, a także psy policyjne i ochronne. W tych wyspecjalizowanych zawodach musieli być opiekuńczy i terytorialni, zachowując jednocześnie pewien dystans wobec obcokrajowców. Łacińskie cytaty

Owczarki niemieckie były również hodowane do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, wyszukiwania narkotyków i bomb oraz jako psy przewodnicy dla niewidomych. W świecie psów służbowych niewiele psów jest tak wszechstronnych i niezbędnych jak owczarki niemieckie.

Te psy są nie tylko mózgiem, ale i siłą. Owczarki niemieckie mają tendencję do wykazywania się wysoką inteligencją, są bardzo podatne na szkolenie i potrafią łatwo skupić się na najważniejszych zadaniach pod presją.

Nie ma wątpliwości, że owczarki niemieckie to imponujące psy o doskonałej sile fizycznej i psychicznej. Czy jednak cechy te przejawiają się u psów niebezpiecznych? Zajmijmy się tą sprawą.

Dlaczego owczarki niemieckie nie są niebezpieczne

Chociaż owczarki niemieckie mają reputację psów agresywnych, większość z nich nie jest z natury agresywna. Oznacza to, że nie były hodowane do zawodów wymagających agresji – w przeciwieństwie do psów bojowych.

Różnica polega jednak na tym, że owczarki niemieckie można łatwo wytresować do okazywania agresji.

Czy owczarki niemieckie są niebezpieczneOto, co powinni wiedzieć ich nowi właściciele

Na przykład, jeśli owczarek niemiecki jest wychowywany jako pies stróżujący, można oczekiwać, że będzie on wykazywał agresywne tendencje. Oczekuje się, że psy stróżujące będą onieśmielać w pewnych sytuacjach.

Większość właścicieli owczarków niemieckich nie potrzebuje psa stróżującego, a zatem dzięki odpowiedniemu szkoleniu będą mieli psa, który jest spokojny i opiekuńczy, a nie niebezpieczny i agresywny. Na ich dorosły temperament duży wpływ ma właściciel.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest nauka swojego psa i poznanie jego zachowania w różnych sytuacjach. To, że pies szczeka lub rzuca się na innego psa lub nieznajomego, nie oznacza, że jest opiekuńczy lub agresywny (choć może tak być).

Może się również zdarzyć, że owczarek niemiecki próbuje ukryć się za fasadą, ponieważ jest niepewny lub przestraszony.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button