Psy

Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny?

Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny? Owczarek niemiecki , który jest opisany jako „pewny siebie, odważny i inteligentny”, jest drugim najpopularniejszym psem rodzinnym . Ale ponieważ są to takie duże psy, bezpieczeństwo jest zawsze rozważane z nimi. Czy owczarki niemieckie są niebezpieczne? – Oto co muszą wiedzieć nowi właściciele.

 

Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny

 

Czy zatem owczarki niemieckie są niebezpieczne? Owczarki niemieckie nie muszą być psami niebezpiecznymi. Zostały wyhodowane do pasterstwa zwierząt gospodarskich, a nie jako psy agresywne. Wiele psów ma jednak skłonności agresywne, które trzeba trzymać na dystans. Jednak przy odpowiednim wychowaniu owczarek niemiecki może być kochającym i opiekuńczym zwierzakiem.

Jedna rzecz, o której należy pamiętać, gdy mamy do czynienia z psami tak dużymi i potężnymi jak owczarek niemiecki. Potrzebna jest wielka ostrożność i uwaga. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ich reputacja dotycząca agresywnych psów jest dokładna.

 

Pochodzenie owczarka niemieckiego

 

Rasa ta należy do rodziny owczarków niemieckich. Kiedyś rasa ta miała wiele odmian. Ale pod koniec XVIII wieku kapitan Max von Stephanitz, niemiecki oficer kawalerii, wyruszył w podróż w celu opracowania idealnego pasterza.

W trakcie hodowli (która trwała ponad 35 lat) wymieszano wiele szczepów, w wyniku czego powstał owczarek niemiecki (Deutsche Shäferhund). Jak pies wyznaje miłość? Oto 10 sposobów

Ale mimo wczesnego pochodzenia, owczarek niemiecki nie był popularny w Stanach Zjednoczonych aż do początku XX wieku. Było to po części zasługą gwiazd filmowych takich jak Strongheart i Rin-Tin-Tin, które podbiły serca Amerykanów. Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny.

Ze względu na wojnę światową przez pewien czas stały się znane jako Alzaty, co do dziś jest używane przez wielu Brytyjczyków, mimo że od 1977 roku oficjalna nazwa rasy brzmi „Owczarek niemiecki”.

 

Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny Pochodzenie owczarka niemieckiego

Cechy charakterystyczne niebezpiecznego owczarka?

 

Ponieważ owczarek niemiecki został wyhodowany z owczarków, nosi różne cechy, których można by się spodziewać po psach pasterskich. Podczas gdy te cechy mogą być idealne w gospodarstwie, mogą być również potencjalnie niebezpieczne bez szkolenia. Rasy psów odpowiednie do dużych ogrodów Top 10

Na przykład psy te są niezwykle wysportowane i zwinne. W końcu ich ciała zbudowane są na fundamencie chudego, umięśnionego szkieletu. Dodatkowo owczarki niemieckie mają przymus biegania i gonienia za poruszającymi się obiektami, co wynika z ich instynktu pasterskiego.

 

Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny

 

Ich inne role to najwyższej klasy psy stróżujące i posłańcy wojskowi, a także psy policyjne i ochronne. Do tych specjalistycznych prac musieli być ochronni i terytorialni, zachowując pewien dystans wobec obcych.

Owczarki niemieckie były również hodowane do wykonywania zadań poszukiwawczych i ratowniczych, poszukiwania narkotyków i bomb oraz jako psy przewodnicy niewidomych. W świecie usług psich, niewiele psów jest tak wszechstronnych i niezbędnych jak owczarki niemieckie .

Te psy są nie tylko mózgiem, ale i siłą napędową. Owczarki niemieckie wykazują zwykle wysoką inteligencję, są bardzo podatne na szkolenie i potrafią łatwo skupić się na najważniejszych zadaniach pod presją.

Nie ulega wątpliwości, że owczarki niemieckie to imponujące psy wierzchowe o doskonałej wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Jednak czy te cechy przejawiają się u psów niebezpiecznych ? Zbadajmy to.

Dlaczego owczarki niemieckie nie są niebezpieczne

 

Chociaż owczarki niemieckie mają reputację psów o agresywnych skłonnościach i zachowaniach, większość owczarków niemieckich nie jest z natury agresywna. To znaczy, że nie były hodowane do prac wymagających agresji – w przeciwieństwie do psów bojowych. Jak pies wyznaje miłość? Oto 10 sposobów

Różnica polega jednak na tym, że owczarki niemieckie można łatwo wyszkolić do okazywania agresji.

Dlaczego owczarki niemieckie nie są niebezpieczne

Na przykład, jeśli owczarek niemiecki jest wychowywany jako pies stróżujący, można się spodziewać, że agresywne tendencje tej rasy będą wspierane. Od psów stróżujących oczekuje się, że w pewnych sytuacjach będą onieśmielające. Czy owczarek niemiecki jest niebezpieczny.

Większość właścicieli owczarków niemieckich nie potrzebuje psa stróżującego i dlatego przy odpowiednim szkoleniu będzie miał psa, który będzie spokojny i ochronny, a nie niebezpieczny i agresywny. Na ich dorosły temperament duży wpływ ma właściciel.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest studiowanie swojego psa i uczenie się, jak zachowuje się w różnych sytuacjach. To, że Twój pies szczeka lub rzuca się na innego psa lub obcą osobę, nie oznacza, że jest ochronny lub agresywny (chociaż może).

Może być również tak, że twój owczarek niemiecki próbuje ukryć się za fasadą, ponieważ jest niepewny lub przestraszony.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button