Psy

Najmniejszy pies na świecie Top 12 najmniejszych

Najmniejszy pies świata. Najmniejszy pies na świecie to nikt inny jak Chichava . Zobacz najmniejsze psy na świecie. Oto 12 najlepszych najmniejszych ras psów na świecie:

 

Najmniejszy pies na świecie 1. Chihuahua

  Najmniejszy pies na świecie 1. Chihuahua   Chihuahuas są popularnymi psami i. Jest tylko jedna rasa Chihuahua, ale odmiany w obrębie rasy są niesamowite. Te małe psy mogą mieć zarówno długie, jak i krótkie włosy , różne kolory sierści, a nawet dwa różne kształty głowy (głowa w kształcie jabłka lub głowa w kształcie jelenia. poważnie). Ważą około 1,8 kg do 2,6 kg i mają tylko 15 cm do 25 cm wysokości. Chihuahuas są psami niewymagającymi, jeśli chodzi o pielęgnację, ale mogą być bardzo wymagające, jeśli chodzi o szkolenie. Z reguły są oddane jednej osobie i stają się opiekuńcze, przez co mieszkanie w domu z dziećmi może być wyzwaniem. To nie znaczy, że Chihuahuas nie może zrobić wspaniałe psy rodzinne, ale osobowość psa cierpliwość i szkolenie rodziny są ważne czynniki. Jeśli szukasz najmniejszej z ras psów, to jest to właśnie to. Chihuahua jest uznawany za najmniejszego z nich wszystkich. Jednak istnieje o wiele więcej małych ras psów, które mają swoje własne niesamowite cechy, więc nie przestawaj przeglądać.  

2. Gryfon brukselski

  2. Gryfon brukselski

  Griffon brukselski ma uroczy wygląd. Ta niezwykła rasa wywodzi się z Brukseli w Belgii, stąd nazwa Brussels Griffon. Długonogi, krótkowłosy pies został pierwotnie wyhodowany jako terier w stajniach polujących na gryzonie. Dziś jednak tworzą przyciągające wzrok zwierzęta domowe. Psy te mają 17-20 cm wzrostu i ważą 3-5 kg. Mają dwa typy płaszcza, długi lub krótki , i kilka różnych kolorów płaszcza. Rasa ta ma tendencję do wiązania się z jedną osobą i nie lubi przebywać w pobliżu dzieci. Jednak na ogół dobrze dogadują się z innymi zwierzętami w gospodarstwie domowym, dlatego mogą być świetnym pupilem w domu z innymi zwierzętami. Chociaż lubią się włóczyć i uwielbiają się bawić. Są inteligentne, ale mogą być wrażliwe, a także uparte, jak wiele ras terierów, dlatego potrzebują cierpliwego trenera.  

3. Pomorski

  Pomorski

  Ta spunky little fuzz ball jest rasą typu spitz i z pewnością również popularnym zwierzęciem domowym. Mają od 12 do 27 cm wielkości i ważą zaledwie od 1,8 do 3,6 kg. Innymi słowy, jeśli niektóre „Pomeranians” wyglądają na duże, ich futro i osobowość wypełnia je.Najmniejszy pies świata . Futro jest właściwie jedną z ich cech definiujących. Pomorzany mają najwięcej kolorów sierści ze wszystkich ras psów, z 18 kolorami, od zwykłej opalenizny do bieli, czerni i wszystkiego pomiędzy. Mają różne kombinacje kolorów, a nawet mogą być nakrapiane lub pręgowane. Ich gruby płaszcz jest w rzeczywistości podwójny, z miękkim, gęstym, krótkim podszerstkiem i długim, prostym i szorstkim płaszczem zewnętrznym. Pielęgnacja jest koniecznością dla tych psów, w tym trymowanie sierści co kilka miesięcy. A Pomimo całej pielęgnacji, jakiej potrzebują, ich czujne i ekstrawertyczne osobowości sprawiają, że dobrze nadają się do pracy. Są to małe pieski i można je łatwo wyszkolić. Rasa ta może być terytorialna i wykształcić nawyki nadmiernego szczekania lub agresji wobec innych psów. Osoba, która potrafi pracować z asertywną i pewną siebie naturą tych kochających psów, szybko znajdzie oddanego przyjaciela.  

4. Pinczer małpi (Affenpinscher)

  Pinczer małpi (Affenpinscher)

  Jeśli gryfon brukselski był dla Ciebie nową rasą, zgadujemy, że o tej również nie słyszałeś. Pinczer małpi ma podobny wygląd do gryfona brukselskiego i wywodzi się z Niemiec, gdzie wypełniał rolę eksterminatora w kuchniach i stajniach. Rasa ta jest pełna osobowości i oddania. Afenpinscher ma 22 do 30 cm wysokości i waży około 3 do 6 kg . Jednak nie pozwól, aby mały rozmiar cię oszukał. Psy te są aktywne w domu i uwielbiają codzienne spacery. Są ciekawskie i figlarne, ale też uparte i ochronne. Ponieważ mają szorstką osobowość, potrzebują szkolenia i najlepiej reagują na metody pozytywnego wzmocnienia. Są nieustraszone i nieco terytorialne, więc nie rozwijają się w domach z dziećmi.  

Najmniejszy pies na świecie 5. Papillon

  Najmniejszy pies na świecie 5. Papillon

  Papillon to „impreza w małym opakowaniu”. Jeśli chodzi o uszy, to Papillon jest prawdopodobnie odpowiednim psem dla Ciebie. Nazwa dla tej rasy jest idealna, gdyż oznacza „motyl bez uszu”. Normalnie uszy są wyprostowane, ale niektóre papillony mają uszy opadające. Papillony mają od 20 do 30 cm wysokości i ważą od 3 do 5 kg. Słyszeliście o rasach, które mają problemy z dziećmi i obcymi; papillon stoi w kontraście. Rasa ta jest przyjazna i pewna siebie, a jeśli jest odpowiednio uspołeczniona, dobrze dogaduje się z dziećmi, obcymi i innymi zwierzętami domowymi. Znane jako wspaniałe zwierzęta do towarzystwa, Papillons są bardzo energiczne i inteligentne, a zatem rozwijają się z właścicielami, którzy chcą zaangażować ich szybkość i spryt. Najmniejszy pies świata : Top 12 najmniejszych psów na świecie.  

6. Yorkshire Terier

  Yorkshire Terier

Yorkshire Terrier jest dobrze znaną rasą. Zaczęli jako łapacze myszy i szczurów w Yorkshire w Anglii, ale stopniowo stali się bardzo popularnym zwierzęciem domowym. W rzeczywistości jest to szósta najpopularniejsza rasa psów. Yorkshire Terrier ma od 15 do 22 cm wysokości i powinien ważyć mniej niż 3 kg, choć niektóre mogą być nieco większe. Są również znane ze swoich długich, luksusowych płaszczy, które są uważane za hipoalergiczne. Ale oczywiście, pielęgnacja tych długowłosych psów jest nadal niezbędna.Najmniejszy pies świata : Top 12 najmniejszych psów na świecie . Yorkshire Terrier jest psem wychodzącym i lubi szkolenie. Nie jest to jednak pies szczególnie wysokoenergetyczny. Jest idealny dla kogoś, kto lubi długie spacery, a potem lubi się przytulać na kanapie. Jak wiele ras z terierami, nieszczególnie lubią dzieci i mogą być wokalne. Ale z odpowiednią ilością socjalizacji i szkolenia, mogą być przyjaznymi i dobrze dostosowanymi psami.

Najmniejszy pies na świecie 7. Rosyjska zabawka

  Najmniejszy pies na świecie 7. Rosyjska zabawka   Jeśli nie słyszeliście wcześniej o tej rasie, nie będziemy zaskoczeni. Ten senny mały pies był prawie całkowicie nieznany poza Rosją, krajem swojego pochodzenia, aż do lat 90. Rosyjski Toy jest podobnej wielkości co Chihuahua, ma 17-27 cm i waży 0,9-2,6 kg. Przypomina również Chihuahua w tym, że rasa ta ma dwie odmiany sierści, krótką i długą. A może ze swoimi dużymi uszami będzie przypominał Ci Papillona . Rosyjski Toy został wyhodowany jako pies stróżujący i dlatego może być dość wokalny. Są lojalnymi, zabawnymi członkami rodziny, w tym dzieci, i korzystają z aktywnego gospodarstwa domowego, które traktuje tę rasę jako psa, a nie zabawkę. Są to pogodne psy, które lubią szkolenie.  

8. Amerykański toy fox terrier

  Amerykański toy fox terrier

  Te energiczne psy mają 21-28 cm wzrostu i ważą od 1,5-4 kg. Szybki, zwinny, odważny i inteligentny, Fox Terrier jest doskonały dla kogoś, kto chce aktywnego i wyszkolonego psa, wystarczająco małego, aby mieszkać w mieszkaniu. Doskonały do wszystkiego, od agility do wędrówek (na smyczy, ponieważ są to teriery o bardzo wysokiej drapieżności), Fox Terrier uwielbia się bawić, odkrywać i uczyć. Pozostają aktywne do późnej starości.

Najmniejszy pies na świecie 9. Spaniel japoński

  Najmniejszy pies na świecie 9. Spaniel japoński

  Ta bardzo stara rasa psów istnieje już od ponad tysiąca lat. Ma długą historię bycia psem towarzyszącym i pokazuje to w swojej przyjaznej i radosnej naturze. Jest to doskonały lapdog o wzroście 20-27 cm i wadze 1,3-7 kg. Jeśli zastanawiasz się nad psem, a bardzo lubisz koty, to prawdopodobnie jest to rasa odpowiednia dla Ciebie. Rasa ta ma postać kota, ma tendencję do wskakiwania wysoko na meble, aby mieć dobry widok na pokój, a nawet ma tendencję do mycia twarzy łapami. Spaniel japoński jest psem kochającym rodzinę i nieco powściągliwym wobec obcych, ale wciąż przyjaznym. Są znane z tego, że kształtują swoją osobowość wokół swoich właścicieli – są słodkimi psami ze spokojnym właścicielem i figlarnymi z aktywnym właścicielem. Pies ten lubi też uczyć się nowych, ciekawych sztuczek, a podczas szkolenia rozwija się na urozmaicenie. Ogólnie rzecz biorąc, rasa ta jest komicznym i popularnym towarzyszem.  

10. Chiński pies herbowy

  Chiński pies herbowy   Ta mała rasa psów może być jedną z najbardziej znanych ras psów ze wszystkich. Chiński pies herbowy ma około 28 do 30 cm wzrostu i waży 5 do 6 kg. Wiele psów tej rasy jest pozbawionych włosów, z wyjątkiem głowy i nóg oraz kępki włosów na ogonie. Jednak u niektórych psów istnieje gen recesywny, który powoduje, że mają one pełną sierść.   Chiński pies herbowy może być wysportowany, ale jest to rasa o niskiej energii, która z przyjemnością spędzi dzień zwinięta w łóżku obok ciebie. Nazywane są „psem na rzepy” w tym, że intensywnie wiążą się ze swoim właścicielem i trzymają się go tak mocno, jak to tylko możliwe . Są to psy bardzo towarzyskie. Potrzebują miłości i często sweterka. To powiedziawszy, prawdopodobnie nigdy nie przestaniesz cieszyć się romansowaniem i zabawą z tym psem.  

11. Pinczer karłowaty

  Pinczer karłowaty Kochasz wygląd dobermana, ale potrzebujesz psa, który zmieści się w małym mieszkaniu? Poznajcie pinczera karłowatego. Jest to dość stara rasa pochodząca z Niemiec. Rasa pochodzi z mieszanki jamnika i włoskiego greyhounda, ma 25-30 cm wzrostu i waży 4-5 kg. Mają mocną budowę, która pasuje do ich asertywnej osobowości. To sportowe i energiczne psy dla aktywnych dorosłych. Najmniejszy pies na świecie. A także dla dorosłych, którzy lubią bawić się w chowanego, ponieważ ta rasa jest znana z tego, że jest artystą ucieczki. Jeśli nie uciekają, lubią pełnić rolę psa stróżującego i ostrzegać właścicieli przed ewentualnym intruzem. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem.

Najmniejszy pies na świecie 12. King Charles spaniel

  Najmniejszy pies na świecie 12. King Charles spaniel   To King Charles Spaniel nie należy mylić z Gavalier Spaniel King Charles. King Charles Spaniel jest mniejszy od swojego nowszego odpowiednika, stoi na wysokości 25-27 cm i waży 4-6 kg. Te długowłose piękności są słodkimi i dobrodusznymi psami. Rasa jest zabawna, delikatna i bardzo czuła i staje się całkowicie oddana właścicielowi, często do punktu problemów z lękiem separacyjnym. Są dość niskoenergetyczne i najszczęśliwsze jako zwierzaki kanapowe ze swoimi ludźmi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button