Psy

Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera

Co zrobić, gdy pies nie lubi twojego partnera.

Pomocy, mój pies nienawidzi mojego partnera!

 

Nierzadko zdarza się, że twój pies czasem nienawidzi twojego partnera. Może to być zarówno chłopak, dziewczyna, mąż lub żona, ale często pojawia się pytanie, co zrobić, jeśli pies naprawdę nie lubi twojego przyjaciela. Twój pies może cię pilnować z różnych powodów. Niektóre psy czują potrzebę ochrony, a inne mogą mieć historię złego traktowania i po prostu nie ufają mężczyznom z tego powodu. Zobacz poniżej, aby dowiedzieć się, co powoduje to zachowanie.

Takie zachowanie ma różne przyczyny. Niektóre można zmienić za pomocą szkolenia behawioralnego i innych terapii, a inne czasy mogą wymagać szkolenia partnera w jaki sposób współdziałać z psem . Czasami może to być spowodowane tym, że twój chłopak po prostu nie wie, jak współdziałać z psem we właściwy sposób.

 

Powody, dla których twój pies może nie ufać twojemu przyjacielowi

 

Niektóre rasy są bardziej ostrożne wokół nowych ludzi niż inne, choć nie zawsze jest to prawda. Możesz zbadać rasy psów i cechy rasowe, aby zobaczyć, co jest problemem.

1. Są ochronne lub terytorialne

Ochronny: Jeśli masz na przykład Rottweilera, możesz być pewien, że ten pies będzie chciał cię tylko chronić. Inne rasy, takie jak owczarki niemieckie i psy, które mają tendencję do dobrego stróżowania, również mogą być takie.
Terytorialny: Niektóre psy są po prostu terytorialne i nie będą ufać obcym w domu.

1. Są ochronne lub terytorialne

Jeśli Twój pies nie lubi nowych ludzi, wiedz, że zmiana zajmie mu trochę czasu. Możesz również poprosić swojego weterynarza o zajęcie się takim zachowaniem. Czasami nie ma to nic wspólnego z prawdziwą naturą psa, ale może mieć przyczynę medyczną. Czy Twój pies jest po operacji? Jest w rui? Czy twój pies odczuwa ból i czy twój partner dotyka go zbyt szorstko?

2. Twój pies był w przeszłości maltretowany -Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera

Wiele razy psy zachowują się w ten sposób wobec przyjaciela lub małżonka, ponieważ były maltretowane. Nie oznacza to, że twój partner był nadużywający, ale oznacza to, że mogli być źle traktowani przez mężczyznę lub kogoś, kto go przypominał. Jeśli więc twój pies był maltretowany przez mężczyznę, słusznie nie zaufa twojemu chłopakowi, ojcu czy bratu itp. Zapewne minie trochę czasu, zanim pies się opamięta. Kiedy zobaczą, że twój partner lub znaczący inny jest dobrym człowiekiem i można mu zaufać, prawdopodobnie się zmienią.

Według badań, statystyki pokazują, że za psie tyranie odpowiedzialni są przede wszystkim mężczyźni poniżej 30 roku życia. Jeśli twój pies jest ratunkiem z nieznaną historią, istnieje opcja. Twój przyjaciel znęca się nad psem.

 

Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera 2. Twój pies był w przeszłości maltretowany

Pies nigdy nie powinien być źle traktowany. Jest to realna możliwość, choć możesz nie chcieć o tym myśleć. Możesz o tym wiedzieć lub nie. Jeśli wiesz o tym, powinieneś się teraz zatrzymać. Nawet jeśli jest to prawdopodobnie mało prawdopodobne, jak można się przekonać, że tak się dzieje?

Czy twój przyjaciel był nagle niemiły dla twojego psa lub zachowywał się szorstko lub agresywnie?
Tak czy twój pies boi się, gdy jest w pobliżu twojego przyjaciela i nikogo innego nie ma w pobliżu?
Czy twój przyjaciel ma mroczną przeszłość? Słyszałaś, że znęcał się nad ludźmi, byłymi dziewczynami, zwierzętami? Czy ma historię walk? Najlepsze rasy psów dla kobiet : jak wybrać psa

Jeśli złożysz kawałki razem i zdecydujesz, że twój chłopak może nadużywać swojego zwierzaka, musisz być naprawdę ostrożny, kiedy podejdziesz do niego o tym. Ludzie, którzy nadużywają zwierząt, często będą mieli tendencję do nadużywania swoich bliskich. Jeśli jesteś pewna, że to prawda, czas zerwać z nim i zakończyć związek. Jeśli po prostu nie możesz myśleć o zerwaniu z nim, powinieneś znaleźć nowy dom dla swojego psa i zrobić to, co należy.

 

4. Twój pies jest zazdrosny

 

Całkiem możliwe, że twój pies jest zazdrosny o twojego przyjaciela. Czy spędzasz cały swój czas ze swoim nowym mężczyzną zamiast ze swoim psem? Twój pies będzie oczywiście zazdrosny. Czy zaniedbujesz swojego psa i nie zabierasz go na spacery lub do parku, do którego jesteś przyzwyczajony? Jest to bardzo smutne i z pewnością wpłynie na twojego psa. Nie zaniedbuj swoich pupili dla dobra związku.

Twój pies może tęsknić za Twoją uwagą i całym czasem, który kiedyś spędzaliście razem. Pamiętaj, aby zapewnić psu czas i energię. Zanim wyruszysz na randkę, możesz poczęstować swojego psa czymś specjalnym lub poćwiczyć go. Gdy przyjaciel przybędzie, zaoferuj psu specjalny smakołyk lub zabawkę. Dbaj o nie i traktuj je dobrze. Rasy psów krótkowłosych : 15 ras psów

4. Twój pies jest zazdrosny

Czy wyrzuciłeś psa z łóżka? Bardzo często zdarza się, że pies warczy lub chroni się i staje między dwiema osobami, często pilnuje kobiety w związku przed jej chłopakiem. Kup swojemu psu nowe legowisko lub wyznaczony obszar i pomóż mu zorientować się, gdzie jest jego przestrzeń. Upewnij się, że jest blisko ciebie, aby nie czuli się wykluczeni, ale nie za blisko, aby stworzyć napięcie, gdy twój chłopak jest blisko ciebie.

Czy to zrujnuje mój związek? Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera

Możesz się zastanawiać, czy ta dynamika zepsuje twój związek. Każdy scenariusz należy rozpatrywać indywidualnie. W większości przypadków istnieje rozwiązanie, które omówimy poniżej. Jeśli dotarłeś do powyższych pomysłów i ustaliłeś, że jest to jedna z tych rzeczy, postępuj w odpowiedni sposób.

 • Jeśli twój pies jest terytorialny, zapisz go i jego partnera na zajęcia szkoleniowe.
 • Jeśli są zazdrosne, zacznij lepiej o nie dbać.
 • Jak uspokoić psa, porady jak uspokoić psa
 • Jeśli są one nadużywane przez twojego chłopaka, zerwij z nim.

Wskazówki, jak sprawić, by twój pies polubił twojego przyjaciela

Możesz spróbować kilku technik szkoleniowych. Jeśli jednak Twój pies klika lub warczy, być może potrzebujesz profesjonalisty. W przeciwnym razie można się poważnie zranić. Oto jak zacząć:

 • Upewnij się, że twój przyjaciel porusza się powoli wokół twojego psa. Oznacza to, że nie powinien wykonywać żadnych zaskakujących ruchów ani przerażających głośnych dźwięków.
 • Niektóre psy nie lubią czapek, trzepaków czy ciężkich butów. Możesz kazać swojemu przyjacielowi usunąć te rzeczy przed wejściem do domu, ewentualnie zmienić jego wygląd.
 • Upewnij się, że twój przyjaciel jest zawsze spokojny w pobliżu twojego psa. Jeśli twój przyjaciel jest naturalnie nerwowy, twój pies będzie w stanie to wyczuć i dopasuje tę samą energię.
 • Jeśli twój pies jest agresywny, nie pozwól, aby twój przyjaciel próbował go pogłaskać. To jest niebezpieczne i potrzebny jest profesjonalista.
 • Pozwól psu podejść do partnera, kiedy chce, nie zmuszaj go.
 • Pozwól psu przyjść i powąchać i upewnij się, że twój partner pozostaje spokojny. Twój pies zrozumie, że jest bezpieczny .
 • Poczęstuj partnera specjalnymi smakołykami (ulubionymi psa) i pozwól mu je zaoferować.
 • Upewnij się, że twój partner szanuje terytorium, zabawki i przestrzeń twojego psa. Jeśli pies nie chce się zbliżyć lub jest np. w swojej budce, zostaw go w spokoju. Psy będą podchodzić do ludzi, gdy będą na to gotowe.
 • Mogą to być miejsca strzeżone, takie jak legowiska dla psów, miski z jedzeniem, zabawki itp.
 • Kiedy twój przyjaciel zbliża się do twojego psa, upewnij się, że jego język ciała nie jest groźny lub zastraszający.
 • Ludzie są duzi i mogą łatwo przestraszyć psa. Nie powinien pochylać się nad psem ani oplatać go ramionami.
 • Psy tego nie lubią.

Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera Wskazówki, jak sprawić, by twój pies polubił twojego przyjaciela

 

Mój pies to pokonał – Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera

 

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dojść do rozwiązania. Jeśli sytuacja się nie poprawi, polecam wizytę u specjalisty. Miałem psa, który był terytorialny wokół mojej lepszej połowy. Zawsze wskakiwał na łóżko między nami, gdy akurat siedzieliśmy obok siebie. Ostatecznie z czasem zrobiło się lepiej.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button