Psy

Jak oswoić dziecko z psem

Jak oswoić dziecko z psem. Dzieci i psy są generalnie jak masło orzechowe i galaretka – idą w parze. I to ma jak najbardziej sens! Mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Od poziomu energii (100% post nap w najkrótszym czasie), do hobby (szczeniaki, jak maluchy, testują świat wkładając wszystko do ust), do miłości, dzieci i pieski wydają się być na tej samej długości fali .Jak nauczyć dziecko chodzić z psem :

  dieťa so psíkom Ako naučiť vaše dieťa chodiť so psom

  Dlatego, gdy rodzice nieuchronnie słyszą: „Czy możemy dostać psa, proszę?”, dość trudno jest odmówić. Wielu rodziców doda do tego zastrzeżenie: „Tylko jeśli obiecasz, że się nim zajmiesz!”, ale nie zawsze wiedzą, od czego zacząć. Jakie są role w opiece nad psem w zależności od wieku? Idealne zadania dla dzieci to karmienie , kupa, mycie zębów i – zgadłeś – chodzenie z psem. Jak nauczyć dziecko chodzić z psem.

Dlaczego ważne jest, aby dzieci wychodziły na spacer z psem

  Nauczenie dziecka chodzenia z psem jest fantastycznym sposobem, aby nie tylko nauczyć dziecko, jak wziąć odpowiedzialność za zwierzę, ale także nauczyć psa, aby zobaczyć dzieci jako członków gospodarstwa domowego, którzy powinni być słuchani.

Po zakupie nowego szczeniaka do domu, wyprowadzanie psa powinno być obowiązkiem wszystkich dzieci w wieku od pięciu lat, ponieważ pomoże to ustalić role w domu dla nowego szczeniaka. Może to być szczególnie ważne, jeśli twój pies ma tendencję do bycia liderem paczki.

Szczenięta, które wcześnie nauczą się, że nawet najmniejsze osoby są nadal wyżej w hierarchii, nauczą się wykonywać polecenia dzieci w rodzinie. Czy jesteś gotowy, aby pomóc swoim dzieciom wziąć odpowiedzialność za psa? Oto kilka porad, które pozwolą ci zacząć!Jak nauczyć dziecko chodzić z psem.

Krok 1: Nadaj ton – Jak oswoić dziecko z psem

Nawet jeśli dopiero zaczynasz szkolić szczeniaka na smyczy, nie jest za wcześnie, aby zabrać też dziecko ! Jedną z pierwszych komend, których uczą się szczeniaki jest „siad”. Gdy pies zacznie wykazywać biegłość w siadaniu, wkrótce może nastąpić szkolenie na smyczy. Spokojne siedzenie pomaga nadać ton dobremu chodu. Wskazówka:

Psy są naturalnie podekscytowane, gdy widzą smycz – „Spacer! Mój ulubiony!” To zupełnie w porządku, gdy pies jest trochę podekscytowany – merdający ogon, pląsający język – ale zbyt duże podniecenie może szybko eskalować do zachowań, które utrudniają nadanie tonu dobremu spacerowi.

Czy twój pies jest zbyt podekscytowany? Spróbuj wyszkolić go z komendami fundamentowymi przed spacerem – zrobisz cuda z jego poziomem energii i zakresem uwagi!

Pomóż nadać ton dziecku. Poproś je o wydanie komendy „siad”, a jeśli pies nie reaguje, wzmocnij komendę. Gdy pies zareaguje na Ciebie, poproś dziecko o powtórzenie komendy, a następnie nagrodź psa poklepaniem lub smakołykiem. (Dzieci uwielbiają smakołyki tak samo, jak uwielbiają je szczeniaki)! Dzięki temu pies zdaje sobie sprawę, że dziecko może wydać komendę i ma moc rozdawania smakołyków, co dodaje natychmiastowej wiarygodności.

Krok 2: Skróć smycz

  Krok 2: Skróć smycz Jak oswoić dziecko z psem

Młodsze dzieci mogą mieć problem z przywiązaniem smyczy do psa, ale jeśli pies cierpliwie siedzi, podczas gdy dziecko pracuje nad mechanizmem, jesteś na dobrej drodze.

Być może trzeba będzie wzmocnić polecenie „siad”, podczas gdy dziecko spina smycz, ale ćwiczenie cierpliwości nigdy nie jest zmarnowane, zwłaszcza jeśli pracujesz ze szczeniakiem. Jak oswoić dziecko z psem. Niech dziecko nagrodzi psa za cierpliwe czekanie.

Pod pewnymi względami dodatkowy czas, jaki zajmuje dziecku wykonanie tego zadania, opłaca się, ponieważ wymaga od psa, by ruszył do przodu dopiero wtedy, gdy dziecko jest gotowe – co wzmacnia osoby odpowiedzialne.

Krok 3: Ruszamy! – Jak oswoić dziecko z psem

Spójrzmy prawdzie w oczy, jednym z trudniejszych aspektów szkolenia psa do chodzenia na smyczy jest nauczenie go chodzenia z Tobą i w Twoim tempie – nawet jeśli wiewiórka przebiegnie Ci przez drogę (mniam!) lub nagły hałas zaskoczy Twojego psa (fuj!). Jednak chodzenie na smyczy to bajeczny sposób na sprawdzenie, czy pies reaguje na Twoją smyczy. Dorośli są zwykle zadowoleni z psa, który ciągnie , ponieważ są zwykle wystarczająco silni, aby pociągnąć psa do tyłu i poprawić go.

Ale dzieci mogą nie być silniejsze od swoich psów – dlatego ustanowienie autorytetu dziecka jest tak ważne. Oprócz egzekwowania cierpliwości, gdy dziecko spina psa na smyczy, Twoim zadaniem jest dopilnowanie, by to dziecko było osobą odpowiedzialną za trzymanie smyczy.

Zacznij od komendy, np. „Odejdź!”. i zacznijcie się rozwijać. Niezależnie od tego, jaką komendę wybierzesz, bądź konsekwentny i wydawaj dziecku to samo polecenie, które wypowie tym samym głosem. Powtarzaj wszelkie polecenia wydawane przez dziecko, które nie są natychmiast wykonywane. Ponownie pozwól dziecku nagradzać psa za dobre zachowanie. Jak oswoić dziecko z psem. Jeśli pies ciągnie, natychmiast przerwij ćwiczenie i zacznij od nowa. Polecenia niech będą krótkie i do rzeczy.

Dobra wiadomość jest taka: kiedy już wyszkolisz psa do chodzenia z dzieckiem, możesz być bardzo pewny, że rozumie on swoją rolę w rodzinie. A późniejsze szkolenie będzie tym bardziej korzystne zarówno dla dziecka, jak i szczeniaka! Możesz być zaskoczony tym, jak łagodny jest twój pies z dzieckiem, ponieważ zdaje sobie sprawę, że nie tylko dziecko jest liderem, ale także, że jest tylko małym facetem.

Ale w tym samym czasie rozwinie postawę ochronną wobec dziecka . Więc teraz, gdy opanowałeś szkolenie psa, aby słuchał dziecka – co z treningiem dziecka?

Krok 4: Tworzenie dobrych nawyków – Jak oswoić dziecko z psem

  Krok 4: Tworzenie dobrych nawyków

Każdy, kto jest właścicielem psa, rozumie, że szkolenie może być trudne i frustrujące. Dzieci mogą jednak nie docenić, że uczenie się jest procesem … czasami jest to powolny proces. Pamiętaj, aby podczas pracy z dzieckiem przyjąć dobre nawyki szkoleniowe. Dzieci (podobnie jak szczeniaki!) mają znacznie krótszy czas koncentracji uwagi, więc krótsze sesje mogą być bardziej produktywne. (Wskazówka: Tak jak nagradzasz psa smakołykami, nagradzaj dziecko)!

Przede wszystkim ważne jest, aby być tam, aby wspierać zarówno szczeniaka, jak i dziecko, i upewnić się, że dziecko rozumie, że ma również wielką odpowiedzialność! Nie tylko jest on odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego psa, ale jego pies cały czas się od niego uczy.

Oznacza to, że dzieci muszą zrozumieć, jak mówić autorytatywnie (ale nie gniewnie) do swoich psów i muszą się z nimi pewnie obchodzić (ale nie agresywnie). Jednym z bardziej korzystnych aspektów pomagania dzieciom jest obserwowanie, jak ich związek z psem rodzinnym rośnie w coś, co będzie trwało całe życie!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button