Psy

Sierść psa – jak dbać o sierść

Zdrowa i lśniąca sierść : 10 sposobów na pielęgnację sierści psa . Ważnym obowiązkiem każdego właściciela psa jest utrzymanie go w zdrowiu i szczęściu .Oznacza to zapewnienie mu dużej ilości ruchu, karmienie go zdrową żywnością, zabawę z nim i szkolenie go, a w końcu dbanie o jego higienę . Możesz powiedzieć o zdrowiu psa po prostu patrząc na jego płaszcz – powinien być błyszczący i czysty . Przygotowaliśmy dla Was 10 sposobów na utrzymanie sierści Waszego czworonożnego towarzysza w jak najlepszej kondycji.

 

1. Regularne kąpiele – sierść psa

 

Regularne kąpiele - sierść psa

Nie mówimy, aby wykąpać psa codziennie . Jak często kąpać psa ? Psy są kąpane różnie , zależy to od rasy , rodzaju sierści , czy pies mieszka w domu czy na zewnątrz i co najważniejsze właściciel powinien umieć ocenić stan sierści swojego towarzysza .Inicjatorami tego , że pies potrzebuje kąpieli są zapach lub brudna sierść , lub częste drapanie z powodu pasożytów .

 

2. Pielęgnacja psa – sierść psa

 

Pielęgnacja psa - sierść psa

Niezależnie od rodzaju płaszcza psa , należy go szczotkować co kilka dni . Podczas czesania usuwa stare włosy , sierść psa pozbywa się brudu a długie włosy rozplątują się . Odpowiednia szczotka zawsze utrzyma sierść psa w najlepszej formie.

 

3. Karma dla psów – sierść psa

 

Pożywna dieta jest kluczowym składnikiem zdrowej i lśniącej sierści. Uważnie czytaj skład granulatu (dieta ma również wpływ na to, jak długo będzie żył Twój pupil) . Dla zdrowej i błyszczącej sierści możesz nie krępować się dodać łyżeczkę oleju roślinnego do jedzenia lub od czasu do czasu dać psu surowe jajko , to utrzyma sierść psa błyszczącą .

 

4. Podaruj swojemu psu zdrowe smakołyki

Należy przynajmniej raz na jakiś czas podawać psu zdrowe smakołyki w postaci warzyw ( jak np. marchew ), są one dobre dla zdrowia psa. Zdrowy pies – zdrowa sierść.

 

 

5. Chroń swojego psa przed pasożytami 

Pchły i kleszcze podrażniają skórę psa , powodując, że pies stale się drapie i gryzie. Istnieje już wiele skutecznych metod walki z pasożytami.

  • szampon przeciw pasożytom
  • obroża przeciwpasożytnicza ( występuje w 3 rozmiarach ( małe , średnie i duże psy , nie polecamy bo
  • widzieliśmy więcej psów które jak ją miały to zawsze były jakieś nieciekawe , widocznie zapach obroży nie robi im dobrze )
  • wódka przeciwko pasożytom
  • Spray przeciwko pasożytom
  • Cóż, przede wszystkim trzeba wyeliminować drogę, przez którą pasożyty dostały się do psa, jeśli chodzi o kleszcze, nie ma wiele do zrobienia, pies potrzebuje spaceru i tak jak ty możesz mieć kleszcza, twój pies też może go dostać. Ale jeśli chodzi o pchły , to po wykąpaniu psa , wyczyść jego jamę , następnie postaraj się ograniczyć jego kontakt z innymi bezpańskimi psami i kotami .

 

6. Użyj oleju kokosowego

 

Użyj oleju kokosowego

Olej kokosowy odżywia sierść psa, dodatkowo przyczyniając się do poprawy jego zdrowia. Możesz dodać jedną łyżeczkę oleju kokosowego do jedzenia psa , raz dziennie . Albo nawilżaj nim jego sierść ( Możesz go masować olejkiem przez kilka minut ) lub dodaj kilka kropel do jego szamponu . Zimą olej kokosowy jest również dobrym protektorem łapek czytaj więcej TUTAJ .

 

7. Wypróbuj kąpiel z płatkami owsianymi – sierść psa

 

Wypróbuj kąpiel z płatkami owsianymi - sierść psa

Owsianka może łagodzić skórę psa i utrzymać płaszcz błyszczący . Są niedrogie i szczególnie dobre dla psów, które drapią się z powodu alergii . Taka kąpiel ic koi i łagodzi swędzenie .

 

8. Dodaj do diety psa kwasy tłuszczowe omega

 

Zarówno kwasy tłuszczowe Omega-3 jak i Omega-6 są dobre dla sierści psa. Omega-6 pomaga zwalczać infekcje, natomiast Omega-3 może poprawić nastrój psa i złagodzić ból przy zapaleniu stawów. Pamiętaj, że oba leki, aby były skuteczne, powinny być podawane na świeżo. Nie przesadzaj jednak z suplementami, bo możesz rozregulować żołądek psa. Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych

 

9. Stosować suplementy ziołowe

 

Stosować suplementy ziołowe

Suplementy ziołowe mogą zmiękczyć sierść Twojego psa i poprawić zdrowie jego skóry. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii w sprawie właściwego dawkowania dla Twojego psa.

 

10. Porozmawiaj z weterynarzem

 

Wreszcie, jeśli zauważysz, że twój pies wydaje się dużo drapać, może to oznaczać, że ma alergię. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania właściwego leczenia, ponieważ każdy pies jest inny i dobrze jest dowiedzieć się, co jest przyczyną .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button