Psy

Psy myśliwskie 15 najlepszych ras psów do polowań

Psy myśliwskie 15 najlepszych ras psów do polowań. To Psy do polowań  Psy myśliwskie używane na całym świecie. Psy przeznaczone do polowań. Rasy psów.  Chociaż dziś są wspaniałymi zwierzętami domowymi i towarzyszami, psy mają znacznie dłuższą historię służenia bardziej użytecznym celom. A jednym z najważniejszych celów w całej historii psów była funkcja partnera w polowaniu. Twarda prawda jest taka, że odpowiednio wyszkolone psy są o wiele bardziej wytrzymałymi i zdolnymi myśliwymi niż ludzie, ze względu na swoją atletyczność, zmysł węchu i ostry słuch. Potrzebują tylko, abyśmy nauczyli ich wykorzystywać te talenty. W dzisiejszych czasach polowanie jest bardziej sportem niż koniecznością – ale psy nadal są jednym z najlepszych narzędzi, jakie może mieć do dyspozycji każdy myśliwy. Rzecz w tym, że nie wszystkie rasy psów nadają się do polowań. Dlatego oddani myśliwi powinni szukać wyspecjalizowanych ras przeznaczonych do tego zadania. Dlatego mamy tu dla Was 15 najlepszych ras psów przeznaczonych do polowań.  

Chart amerykański (ang. American Foxhound)

  Chart amerykański (ang. American Foxhound) Psy myśliwskie .Jak można sobie wyobrazić z ich nazwy, amerykańskie foxhoundy zostały wyhodowane specjalnie w celu polowania. Ich dziedzictwo, w połączeniu z długą historią lojalności i zdolności, czyni je doskonałymi kandydatami do wszelkiego rodzaju polowań, tropienia i nie tylko – choć z pewnością przodują, w polowaniu na lisy. Choć dla niektórych mogą wyglądać jak beagle, amerykańskie foxhoundy mają tendencję do bycia nieco wyższymi i szczuplejszymi. Są one również niezwykle łatwe w pielęgnacji, ponieważ wymagają niewiele i sprawiają, że wielkie psy rodzinne, jak ich łatwe demeanor czyni je kochający towarzysze dla dorosłych i dzieci zarówno. Nie należy jednak zrażać się ich dobrocią, jeśli chodzi o polowanie, psy te potrafią być bardzo finezyjne.  

Amerykański Pit Bull Terier

  Amerykański Pit Bull Terier

Psy myśliwskie .To, czego wiele osób nie wie o pit bullach, to fakt, że jedną z ich pierwotnych funkcji było służenie jako psy niańczące dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ mogą być niesamowicie kochające i wybitnie lojalne. W rzeczywistości, gdy przeszkoleni z szacunkiem i miłością, są jednymi z najsłodszych zwierząt na planecie. Oczywiście mają też reputację niezwykle wytrzymałych, nieustępliwych i niebezpiecznych – dlatego wielu ludzi używa ich jako psów stróżujących. Te połączone atrybuty sprawiają, że są najlepszymi myśliwymi – zwłaszcza na dużą zwierzynę, taką jak dzik. Między ich muskularnymi ciałami i niezwykle silnymi szczękami, American Pit Bull Terriers są doskonałymi zwierzętami sportowymi (ponownie, z odpowiednim treningiem) i jeszcze lepszymi towarzyszami. Pies myśliwski – Top 11 psów myśliwskich.  

Beagle

  Beagle

Psy myśliwskie .Wieloletni pies rodzinny, beagle ma tendencję do bycia figlarnym, ciekawskim i kochanym. Należy jednak pamiętać, że pierwotnie były one również hodowane w celu polowania na zwierzynę łowną, taką jak lisy, króliki, a nawet ptaki i małe jelenie. Należy również zauważyć, że jeśli chodzi o psy , są one jedną z najbardziej popularnych ras na świecie i były od lat . Mogą być również dość inteligentne, co prowadzi do umiarkowanie łatwego szkolenia pod właściwym przewodnictwem. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz nauczyć go, jak polować razem z tobą, niezależnie od tego, jaka jest twoja zdobycz.

Bladhaund

  Bladhaund

Gdyby Sherlock Holmes był psem, istnieje całkiem solidna szansa, że byłby Bladhaundem – nie tylko ze względu na ich dziedzictwo i wygląd, ale także ze względu na ich doskonałe umiejętności śledcze. Niewiele psów na tej liście jest tak bystrych jak Bladhaund, jeśli chodzi o tropienie swoich ofiar. Mają niesamowity zmysł zapachu, dlatego są tak powszechnie używane przez organy ścigania do znalezienia zaginionych osób. Jeśli musisz coś wytropić , Bladhaund jest psem dla Ciebie . Nie zaszkodzi również, że jeśli nie mają za zadanie poszukiwania, są niezwykle łagodne i łatwe w obsłudze – co czyni je świetnymi towarzyszami na polowaniach i w domu.  

Boykin spaniel – psy myśliwskie 

  Boykin spaniel - psy myśliwskie 

Prawdę mówiąc, każda rasa spaniela jest dobrym wyborem na dobrego psa myśliwskiego, zwłaszcza jeśli wybierasz go do polowania na ptaki. Boykin jest jednym z najlepszych wyborów dla psa myśliwskiego , zarówno ze względu na łatwość szkolenia, jak i na całkowite i bezkompromisowe zaangażowanie w polowanie. Ta szczególna rasa psów, która wywodzi się z Południowej Karoliny, jest dostosowana do zarośli i terenów podmokłych, co czyni ją idealną do polowania na ptactwo wodne, takie jak kaczki. Co więcej, poza kontekstem myśliwskim, psy te są niezwykle kochające , co czyni je również doskonałymi zwierzętami domowymi. Jednak ze względu na ich długie płaszcze, wymagają nieco więcej opieki niż, powiedzmy, beagle.  

Brittany Spaniel – psy myśliwskie

 

Brittany Spaniel - psy myśliwskie

Pies bretański, powszechnie (i błędnie) nazywany spanielem, jest w rzeczywistości bliżej spokrewniony z seterem – ale można powiedzieć, że mieści się gdzieś pomiędzy tymi dwoma klasami. Choć może to być mylące, oznacza to jedną bardzo ważną rzecz: są one niezwykle wszechstronne, jeśli chodzi o zadania myśliwskie. Są też wyjątkowo urodziwe, a przy pielęgnacji wymagają minimalnej konserwacji. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli rozważasz tę rasę jest to, że wymagają one dużo ćwiczeń i mogą stać się niespokojne, jeśli nie dostaną go.  

Retriever z Zatoki Chesapeake

  Retriever z Zatoki Chesapeake Psy myśliwskie .Chesapeake Bay Retriever ma wyjątkowe wyróżnienie jako jedyny pies na naszej liście, który został wyhodowany wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Ale ich dziedzictwo jest dalekie od jedynej rzeczy, ponieważ są one również niesamowicie wysportowane i doskonałe w polowaniu w mokrych obszarach – jak te, w których można znaleźć ptactwo wodne – są niezmordowane, gdy otrzymują zadanie. Warto też zaznaczyć, że ich futro jest wodoodporne. Podobnie jak inne retrievery, są świetnymi towarzyszami, co jest dodatkowym atutem.

Koonhaund czarnoprochowy

  Koonhaund czarnoprochowy

W rzeczywistości istnieje kilka odmian coonhounda, z których wszystkie są doskonałymi psami myśliwskimi. Jednak gdybyśmy musieli wybrać faworyta, byłby to Black and Tan Coonhound za ich niezwykłą wytrwałość, inteligencję i niekłamaną determinację. Nie są to zwierzęta, które można nazwać ostrożnymi (w pogoni przebiegną przez wszystko). Mają niesamowitą wytrzymałość, co jest pożądane, jeśli jesteś typem myśliwego, który pozostaje zdeterminowany przez cały dzień. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.  

Seter angielski – psy myśliwskie

  Seter angielski - psy myśliwskie

Psy myśliwskie . Choć zdecydowanie zaliczają się do najpiękniejszych psów na naszej liście, długa i bujna sierść setera angielskiego jest również ich największą wadą, jeśli chodzi o polowania – może bowiem brudzić się i plątać niemal natychmiast. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko opiece nad nimi, nie ma powodu, dla którego seter angielski nie powinien znaleźć się na szczycie naszej listy psów myśliwskich – zwłaszcza jeśli interesuje Cię strzelanie do ptaków. Te wysportowane psy, wyhodowane by radzić sobie w trudnym terenie, są zadziorne, inteligentne i potulne. A ich temperament poza polowaniem jest słodki i czuły. Nieczęsto zdarzają się im psoty – zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie – więc najlepiej jest utrzymywać lady w czystości i szafki zamknięte, gdy masz je w domu.  

German Shorthaired Pointer – psy myśliwskie 

  German Shorthaired Pointer - psy myśliwskie  Psy myśliwskie. Dla niektórych nie ma lepszego psa myśliwskiego niż German Shorthaired Pointer. Te psy uosabiają wszystko, czego można chcieć w psie sportowym: atletyzm, inteligencja, determinacja, lojalność, posłuszeństwo … . Jeśli czegoś im brakuje, to właśnie przycisku „off”. Zwierzęta te potrzebują dużo ruchu.  

Golden Retriever – psy myśliwskie

  Golden Retriever - psy myśliwskie Golden Retriever to jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie. I to może sprawić, że pomyślisz, że są bardziej zwierzęciem domowym niż pracowitym myśliwym. Byłbyś jednak w błędzie. Zawsze dyspozycyjne, o dużej wytrzymałości i niezwykłej inteligencji, są jednymi z najlepszych psów dostępnych dla myśliwych. Jeśli chcesz mieć pewnego siebie psa, który jest łatwy w szkoleniu i chętnie dołączy do Ciebie w każdej podróży, to jest to.

Seter irlandzki

  Seter irlandzki Podobnie jak ich angielscy odpowiednicy, seter irlandzki wymaga nieco opieki – jeśli chodzi o ich płaszcz . Ale jeśli można przezwyciężyć to, są gotowi polować obok ciebie . Doskonałe w aportowaniu – czy to piłki tenisowej, czy bażanta – te energiczne zwierzęta są zaradne, inteligentne i zdeterminowane. W domu natomiast znane są z tego, że są czułe.  

Jack Russell Terrier – psy myśliwskie

  Jack Russell Terrier - psy myśliwskie Nie daj się zwieść ich małej posturze, Jack Russell Terrier może dotrzymać kroku nawet najbardziej wysportowanym psom w kamieniołomie. Ich zapasy energii wydają się praktycznie nieskończone. Z pewnością są one szczególnie dobrym wyborem podczas polowań na drobną zwierzynę. Jeśli chcesz polować na króliki, powinieneś umieścić Jacka Russella na szczycie swojej listy. Nie zapominaj, że ich energiczne zachowanie oznacza również, że mogą być zagrożeniem w domu, jeśli nie dostaną wystarczająco dużo ruchu. Mimo to są niezwykle inteligentne i niesamowicie kochające. Tak długo, jak potrafisz opanować ich energię, nie zawiedziesz się na tej rasie – w domu lub na polowaniu.  

Labrador Retriever

  Labrador Retriever Zajmuje pierwsze miejsce w rankingach popularności . I jest ku temu dobry powód. Są inteligentne, posłuszne, wyrównane i kochające (nawet jeśli są to małe dzieci). Nie zapominajmy jednak o ich pierwszym celu, o czym świadczy ich nazwa. Szczególnie jeśli chodzi o polowania na ptaki, psy te są wyjątkowymi towarzyszami, którzy pozostaną u boku swojego pana na dobre i złe. Dzięki krótkiej sierści są też bardzo łatwe w pielęgnacji, bo nie wymagają prawie żadnej opieki.

Weimaraner – psy myśliwskie

  Weimaraner - psy myśliwskie Weimaraner ma rodowód myśliwski, pierwotnie został wyhodowany częściowo do polowania na dużą zwierzynę – nawet na drapieżniki takie jak wilki. Dzisiejsze Weimaranery są nadal dobrze przygotowane do tego rodzaju polowań, chociaż wymagają dużo dyscypliny i ćwiczeń, ponieważ te psy mogą być bardzo samowolne, jeśli nie są obsługiwane ściśle. Niemniej jednak ich upór jest wtórny w stosunku do ich atletyzmu, inteligencji i innych zdolności.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button