Psy

Pies myśliwski – Top 11 psów myśliwskich

Pies myśliwski .Wśród najstarszych zajęć, do których ludzie używali psów jest polowanie. Z biegiem czasu taktyka polowania zmieniała się, a wraz z nią rasy do niej przeznaczone, niektóre rasy zniknęły, a inne powstały. Obecnie rasy psów myśliwskich dzieli się na setery, drovery , gończe , jamniki i teriery. Pies myśliwski.

 

Najlepszy pies myśliwski

 

11. Barzoi ( Chart rosyjski )

 

Barzoi ( Chart rosyjski );

Jedna z najpiękniejszych ras chartów.Te psy były pierwotnie hodowane przez rosyjską szlachtę w paczkach. Służyły jako psy myśliwskie rosyjskich panów, którzy polowali z nimi na zające, lisy, a zwłaszcza wilki. Dlatego nadaje się dla osób, które mają dużo czasu i mogą go poświęcić.

 

Pies myśliwski – 10. Bawarski górski farbiarz

 

Pies myśliwski - 10. Bawarski górski farbiarz

Ten średniej wielkości pies charakteryzuje się niezawodnością, inteligencją i żywiołowością. Znacznie lżejsza i mniejsza odmiana jamnika hanowerskiego, wyhodowana z niego w drugiej połowie ubiegłego wieku w Alpach Bawarskich poprzez krzyżowanie z nieistniejącymi już jamnikami niemieckimi. Celem było stworzenie psa, który mógłby się szybko poruszać nawet w trudnym górskim terenie. Jamnik bawarski górski jest właśnie takim psem.

 

9. Serbski durian trójkolorowy

 

Serbski durian trójkolorowy

Serbski trójkolorowy Durian jest rasą potulną i bardzo czułą. Jugosłowiański trójkolorowy Duricz potrzebuje zrównoważonego wychowania. Wymaga dużej ilości ćwiczeń. Cechy charakteru: żywy, temperamentny, niezwykle oddany swojemu właścicielowi.

 

8. Terier irlandzki – Pies myśliwski

 

Terier irlandzki - Pies myśliwski

Terier irlandzki to rasa psów wyhodowana w Irlandii. Jest to pies aktywny, ale nie nadpobudliwy charakteryzujący się figlarnością i pewnością siebie. Jest wierny i czuły, ale też odważny i w razie zagrożenia będzie walczył do końca.

 

7. Niemiecki Pointer Krótkowłosy

 

Niemiecki Pointer Krótkowłosy

Jedna z najbardziej rozpowszechnionych ras psów myśliwskich. Jest używany we wszystkich polowaniach, ale najbardziej wyróżnia się w dostępie do rannej zwierzyny. Jest to bardzo inteligentny, spokojny pies i wierny pomocnik myśliwego.

 

6. Bladhaund

 

Bladhaund

 

Ma doskonały węch, potrafi wyczuć nawet dwutygodniowy trop .Jest bardzo inteligentnym psem, który tradycyjnie wykorzystywany jest do polowań oraz do pracy jako pies policyjny. Jest on bardzo rozpowszechniony na całym świecie.

 

5. Czeski fusac – Pies myśliwski

 

Czeski fusac - Pies myśliwski

To wszechstronny, szybki i wytrzymały budowniczy o doskonałym węchu. Bohemian Fusatian jest rasą zrównoważoną, łatwą w obsłudze i szkoleniu. W domu może zachowywać się jak członek i pupil rodziny. Czeski fusatian został wyhodowany w Czechach w XIV wieku z miejscowych psów myśliwskich. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

 

4. Węgierski budowniczy ( Vyžla )

 

Węgierski budowniczy ( Vyžla )

Vyžla nadal jest przede wszystkim psem pracującym, choć dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi przyciąga ostatnio ludzi, którzy trzymają ją jako psa rodzinnego. Vyžla jest jednak budowniczym i szkoda byłoby stracić jej cechy myśliwskie, które są hodowane w rasie od wielu lat. Dlatego każdy zainteresowany tą rasą musi zdawać sobie sprawę, że standard rasy nie reguluje tylko wymagań dotyczących jej wyglądu, ale także pracy. Vizsla jest psem wytrzymałym, wymagającym codziennego ruchu, w przeciwnym razie nie będzie szczęśliwy i może zachowywać się destrukcyjnie. Krótki spacer raz dziennie to dla niej za mało i zdecydowanie potrzebuje pracy. Niekoniecznie trzeba jej zapewnić szkolenie myśliwskie.

 

3. Jamnik

 

Jamnik

Wiele osób, które widzą na ulicy jamnika o wydłużonym ciele, zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten mały czworonóg i bardzo popularny towarzysz jest zręcznym, doskonałym i niezawodnym psem myśliwskim przy dobrym szkoleniu. Jako pies myśliwski ma wszechstronne zastosowanie, m.in. jako dureń do denarów. Jamnik Królik potrafi zręcznie poruszać się w króliczej norze. Nie zawsze dogaduje się z innymi psami i dziećmi.

 

2. Słowackie kopnięcie – Pies myśliwski

 

Słowackie kopnięcie - Pies myśliwski

Jest to oryginalna rasa i jedyna rasa Durików wyhodowana na Słowacji. Słowacki Kopov jest używany do polowań i głównie do ścigania zwierzyny. Jest to również doskonały pies stróżujący. Posiada czuły zmysł węchu , dobrą orientację w terenie , wrodzoną bystrość i predyspozycje do tropienia. Nadaje się do polowania na dziki.

 

1. Słowacki owczarek szorstkowłosy

 

Słowacki owczarek szorstkowłosy

Pies myśliwski. Jeden z najlepszych psów , niesamowicie łatwy w szkoleniu. Wyróżnia się inteligencją. Ma wrodzoną wielką chęć do aportowania, pracy w wodzie i podążania za tropem .Słowacki Szorstkowłosy Budowniczy jest bardzo ostry na zwierzynę, więc szczególnie w obecnych warunkach, gdy jest rozpowszechniony na naszych terenach łowieckich, daje duże korzyści wszystkim myśliwym, którzy go posiadają.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button