Psy

Najlepsze psy, rasy psów dla początkujących właścicieli

Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli. Zostanie właścicielem psa po raz pierwszy jest ekscytujące, ale może też stanowić pewne wyzwanie. Istnieje wiele różnych ras psów i trudno jest wybrać tę właściwą. Rasy psów dla początkujących właścicieli. Zanim kupisz uroczego szczeniaka, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii.

 

Najlepsze psy dla początkujących i rodzin

Wybierz psa, który pasuje do Twojego stylu życia. Upewnij się, że zapewniasz swojemu nowemu psu dużo ruchu. Jeśli szukasz leniwego psa, najlepiej unikać ras o wysokiej energii. Jeśli chcesz mieć psa, który będzie mógł z tobą biegać, wybierz psa wytrzymałościowego.

 

Rozważ idealny wiek swojego pierwszego psa. Opieka nad szczeniętami wymaga wiele pracy. Potrzebują szkolenia, socjalizacji, treningu posłuszeństwa i częstych wizyt u weterynarza. Jeśli brzmi to za dużo, być może bardziej odpowiedni będzie dorosły pies. 5 sposobów na upiększenie tarasu

 

Warto rozważyć adopcję psa ze schroniska. Porozmawiaj z wolontariuszami i personelem na temat charakteru i potrzeb psów przeznaczonych do adopcji. Organizacja ratownicza, tj. schronisko, może być w stanie znaleźć odpowiedniego towarzysza.

 

Wszystkie psy mają podstawowe potrzeby, ale niektóre potrzebują więcej opieki niż inne. Zastanów się, ile dodatkowego czasu potrzebujesz, aby zaspokoić te potrzeby. Jako pierwszy pies, możesz preferować rasę mniej wymagającą w utrzymaniu. Pies dla dziecka: 15 powodów, dla których warto kupić dziecku psa

 

Rasy psów dla początkujących

 

Istnieją setki ras psów. Na szczęście każda rasa psów ma stosunkowo przewidywalny poziom energii, rozmiar, wygląd i potrzeby pielęgnacyjne. Chociaż każdy pies jest inny, istnieją ogólne cechy osobowości związane z rasami psów. Cechy te mogą pomóc w wyborze psa pasującego do danej rodziny i gospodarstwa domowego. Przestrzeń dla Twojego zwierzaka

 

Bichon

 

Bichon

 

Bichon to szczęśliwy mały pies. Rasa ta jest wszechstronnym, wspaniałym towarzyszem. Bichony są stosunkowo łatwe w szkoleniu i dobrze dostosowują się do każdego stylu życia. Rasa ta ma kędzierzawą sierść, którą należy regularnie przycinać i starannie szczotkować. Jeśli nie chcesz tak bardzo dbać o sierść, po prostu regularnie ją przycinaj. Bichon jest doskonałym pies dla rodzin z dziećmi lub do mieszkania w mieszkaniu (

najlepsze rasy psów nadające się do mieszkania

). Codzienne podstawowe ćwiczenia wystarczą, aby utrzymać tę rasę szczęśliwą i zdrową.

 

Bokser

 

Bokser

 

Jeśli szukasz średniej wielkości psa o wysokiej energii, nie szukaj dalej niż bokser. To lojalny pies, który tworzy bliskie więzi ze swoją rodziną. Jeśli prowadzisz dość aktywny tryb życia, bokser może być dla Ciebie. Rasa ta potrzebuje dużo ruchu i solidnych podstaw szkolenia. Artykuły pielęgnacyjne dla bokserów są bardzo podstawowe. Chociaż młode boksery mogą być nieco nadpobudliwe, nie są trudne w treningu. Gdy boksery są odpowiednio wyszkolone i zsocjalizowane, mogą dobrze prosperować w aktywnych domach i często dobrze dogadują się z dziećmi. Z natury boksery są stróżami, naturalnie chroniącymi swoje rodziny, zwłaszcza dzieci.

 

Gavalier Spaniel King Charles

 

Psy rasy Gavalier Spaniel King Charles dla pierwszych właścicieli

 

Podstawowe codzienne ćwiczenia są zwykle wystarczające, aby utrzymać zdrowie Gavalier Spaniela. Pomimo średnio długiej sierści, potrzeby pielęgnacyjne tego psa są podstawowe. Regularne szczotkowanie jest jednak ważne, aby uniknąć splątania sierści. Cavalier potrzebuje podstawowego treningu. Pies ten jest elegancki, uważny i ogólnie spokojny. Cavaliery mogą rozwijać się we wszystkich rodzajach gospodarstw domowych i zwykle dobrze dogadują się z dziećmi w każdym wieku.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Golden Retriever – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Golden Retriever

 

Golden Retriever jest kluczowym psem rodzinnym. Ten średniej wielkości pies jest szczęśliwy, lojalny, czuły i aktywny. Są to inteligentne i elastyczne psy, które mogą rozwijać się w większości gospodarstw domowych. Rasa ta wymaga regularnego szczotkowania, aby jej sierść się nie plątała. Golden Retriever potrzebuje dużo ruchu, aby utrzymać dobrą kondycję fizyczną i zapobiec nudzie. Szkolenie jest niezbędne i bezpretensjonalne. Lubią się uczyć i można je wyszkolić do wielu rzeczy. Golden Retrievery uwielbiają sprawiać przyjemność, spędzać czas z rodziną. Doskonale radzą sobie z dziećmi w każdym wieku. Nic dziwnego, że jest to jeden z najpopularniejszych psów na świecie!

 

Labrador Retriever

 

Psy rasy labrador retriever dla pierwszych właścicieli

 

Labrador Retriever to jedna z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych ras psów średniej wielkości. Są to bardzo lojalne i czułe psy, które tworzą bliskie więzi ze swoimi rodzinami. Rasa ta jest aktywna, zabawna i inteligentna. Dobrze rozwijają się w aktywnych domach, które zapewniają im dużo ruchu i treningu. Uwielbiają się uczyć i można je wyszkolić niemal do wszystkiego. Możesz godzinami bawić się w aportowanie lub pobiegać, a następnie zakończyć pracowity dzień przytulając się na kanapie.

Bez wystarczającej ilości ruchu i stymulacji umysłowej labradory mogą się nudzić i zachowywać, szczególnie w młodym wieku. Mają również tendencję do uwielbiania wszystkich pokarmów i łatwo mogą mieć nadwagę, dlatego należy zachować ostrożność. Na szczęście mają tylko niewielkie potrzeby pielęgnacyjne. Jeśli odpowiednio zadbasz o swojego psa, będziesz mieć szczęśliwego i kochanego towarzysza na całe życie. Labrador Retrievery dobrze przystosowują się do większości środowisk i doskonale radzą sobie z dziećmi.

 

Crossbreed – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Krzyżówka

 

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej rasy dla siebie, warto pamiętać o psach ras mieszanych. Te wyjątkowe psy mogą być wspaniałymi towarzyszami. Ponadto, adoptując zwierzaka, pomagasz ograniczyć nadmierną populację zwierząt w schroniskach.

 

Jeśli nie jesteś pewien, która rasa jest dla Ciebie odpowiednia lub chcesz mieszanki ras, odwiedź lokalne schronisko lub grupę ratunkową i poznaj urocze psy. Personel może pomóc w znalezieniu psa o pożądanych cechach. Szkolenie, ćwiczenia i przygotowanie są niezbędne dla wszystkich psów, ale potrzeby psa rasy mieszanej będą się różnić w zależności od jego unikalnego wyglądu i temperamentu.

 

Papillon – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Psy rasy papillon dla pierwszych właścicieli

 

Nie daj się zwieść niewielkiemu wyglądowi tego psa. Papillon to wytrzymały mały pies, który lubi nieco aktywny tryb życia. Ten pies może być zarówno „psem kanapowym”, jak i partnerem do ćwiczeń. Papillony nie potrzebują dużo ruchu, ale lubią się bawić i biegać. Rasa ta jest łatwa w szkoleniu i wymaga jedynie umiarkowanej opieki. Ta szczęśliwa, przyjazna i elastyczna rasa psów dobrze radzi sobie w różnych domach. Papillon dobrze dogaduje się nawet z dziećmi, ale dzieci muszą być delikatne w stosunku do tych małych psów.

 

Szpic niemiecki karłowaty

 

Szpic niemiecki karłowaty Rasy psów dla pierwszych właścicieli

Szpic niemiecki karłowaty jest łagodnym i słodkim małym psem. Rasa jest zabawna i umiarkowanie aktywna, z dużą puszystą sierścią. Na szczęście, płaszcz nie jest aż tak wymagający w utrzymaniu. Regularne szczotkowanie to zazwyczaj wszystko, czego potrzeba, aby utrzymać dobry wygląd szpica niemieckiego. Z reguły wystarczą codzienne podstawowe ćwiczenia. Psy potrzebują podstawowego szkolenia, aby nadać im strukturę i granice. Bez treningu może ujawnić się dzika i uparta strona rasy. Na szczęście dobrze reagują na konsekwentny i pozytywny trening. Szpic niemiecki karłowaty jest często najbliższy jednemu właścicielowi, ale dobrze radzi sobie również w rodzinach. Rasa ta jest lepsza dla łagodnych starszych dzieci.

 

Butelka

 

Butelka

 

Pudel to dobrze znana, popularna i wszechstronna rasa psów. Rasa ta jest dostępna w trzech rozmiarach: zabawkowym, miniaturowym lub standardowym. Wszystkie trzy kategorie to bardzo inteligentne psy, które dobrze reagują na szkolenie. Pudle muszą być regularnie pielęgnowane, aby utrzymać kręconą, stale rosnącą sierść.

 

Pudle to bardzo energiczne psy. Potrzebują dużo ruchu i stymulacji umysłowej. Przy odpowiedniej opiece rasa ta będzie wspaniałym towarzyszem. Pudel bardzo dobrze dostosowuje się do otoczenia i może pracować bardzo dobrze w różnych gospodarstwach domowych, w tym z dziećmi.

 

Yorkshire Terrier – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Psy rasy Yorkshire Terrier dla pierwszych właścicieli

 

Należy jednak zwrócić uwagę na potrzeby pielęgnacyjne tej rasy. Yorkshire Terriery mają stale rosnącą sierść, która wymaga regularnego szczotkowania i pielęgnacji. Jeśli masz czas, utrzymanie Yorkshire Terriera w dobrej kondycji będzie stosunkowo łatwe. Yorkshire Terrier ma umiarkowany poziom energii i wymaga jedynie podstawowych ćwiczeń. Codzienne spacery są doskonałe dla tej rasy. Psy potrzebują również solidnych podstaw szkolenia. Bez szkolenia te małe psy mogą być uparte i głośne. Tresuj swojego Yorkshire tak, jak dużego psa. Pomoże to wzmocnić więź między wami i ustalić granice. Yorkshire będzie Twoim przyjacielem na całe życie. Rasa ta jest przywiązana do swojego właściciela i może nawet zachowywać się opiekuńczo wobec obcych.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button