Psy

Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli. Zostanie pierwszym właścicielem psa jest ekscytujące, ale może być również nieco trudne. Istnieje wiele różnych ras psów i wybór odpowiedniej może być trudny. Rasy psów dla pierwszych właścicieli. Zanim kupisz uroczego szczeniaka, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

 

Najlepsze psy dla początkujących i rodzin

 

Wybierz psa, który pasuje do Twojego stylu życia. Upewnij się, że zapewniasz swojemu nowemu psu dużo ruchu. Jeśli szukasz leniwego psa, najlepiej unikać wysokoenergetycznych ras psów. Jeśli chcesz mieć psa, który będzie mógł pójść z Tobą pobiegać, wybierz psa o charakterze wytrzymałościowym.

 

Zastanów się nad idealnym wiekiem swojego pierwszego psa. Opieka nad szczeniakami wymaga wiele pracy. Potrzebują szkolenia, socjalizacji, treningu posłuszeństwa i częstych wizyt u weterynarza. Jeśli to brzmi jak zbyt wiele, dorosły pies może być bardziej odpowiedni dla Ciebie.

 

Może warto rozważyć adopcję psa ze schroniska. Porozmawiaj z wolontariuszami i pracownikami o charakterze i potrzebach psów do adopcji. Organizacja ratownicza, czyli schronisko, może być w stanie dopasować Cię do odpowiedniego towarzysza.

 

Wszystkie psy mają podstawowe potrzeby, ale niektóre psy wymagają więcej opieki niż inne. Zastanów się, ile dodatkowego czasu musisz mieć, aby zaspokoić te potrzeby. Jako pierwszy pies, możesz preferować rasę psów o niższym poziomie utrzymania .

 

Rasy psów dla początkujących

 

Istnieją setki ras psów. Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli. Na szczęście każda rasa psów ma stosunkowo przewidywalny poziom energii, wielkość, wygląd i potrzeby pielęgnacyjne. Chociaż każdy pies jest inny, istnieją ogólne cechy osobowości związane z rasami psów. Te cechy mogą pomóc Ci wybrać psa, który pasuje do Twojej rodziny i gospodarstwa domowego.

 

Bichon

 

Bichon

 

Bichon jest radosnym, małym pieskiem. Rasa ta jest wszechstronnie wspaniałym towarzyszem. Bichony są stosunkowo łatwe w szkoleniu i dobrze dostosowują się do każdego stylu życia. Rasa ta ma kręconą sierść, która wymaga regularnego trymowania i starannego szczotkowania. Jeśli nie chcesz tak bardzo dbać o sierść, po prostuoo regularnie ją przypinaj. Bichon jest doskonałym psem dla rodzin z dziećmi lub do mieszkania. Codzienne podstawowe ćwiczenia wystarczą, aby utrzymać tę rasę w szczęściu i zdrowiu. Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras.

 

Bokser

 

Bokser

 

Jeśli szukasz średniej wielkości psa o dużej energii, nie szukaj dalej niż Boxer. Jest to pies wierny, który tworzy bliskie więzi ze swoją rodziną. Jeśli prowadzisz dość aktywny tryb życia, Boxer może być dla Ciebie. Rasa ta potrzebuje dużo ruchu i solidnych podstaw szkolenia. Potrzeby pielęgnacyjne Boksera są bardzo podstawowe. Chociaż młode Bokserki mogą być nieco nadpobudliwe, nie są trudne do wyszkolenia. Kiedy Bokserzy są szkoleni i socjalizowani, mogą rozwijać się w aktywnych gospodarstwach domowych i często dobrze dogadują się z dziećmi. Ze swej natury Bokserki są psami stróżującymi, naturalnie chroniącymi swoje rodziny, zwłaszcza dzieci.

 

Gavalier Spaniel King Charles – Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Gavalier Spaniel King Charles - Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Podstawowe codzienne ćwiczenia są zazwyczaj wystarczające dla utrzymania zdrowia Gavalier Spaniela. Pomimo średniej długości sierści, potrzeby pielęgnacyjne tego psa są podstawowe. Ważne jest jednak regularne szczotkowanie, aby zapobiec plątaniu się sierści. Cavalier potrzebuje podstawowego szkolenia. Ten pies jest elegancki, uważny i ogólnie spokojny. Cavaliery mogą rozwijać się we wszystkich rodzajach gospodarstw domowych i zazwyczaj dobrze dogadują się z dziećmi w każdym wieku.

 

Golden Retriever – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

 

Golden Retriever - rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Golden Retriever jest kluczowym psem rodzinnym. Ten średniej wielkości pies jest radosny, lojalny, czuły i aktywny. Są to inteligentne i przystosowane psy, które mogą prosperować w większości gospodarstw domowych. Rasa ta wymaga regularnej pielęgnacji, aby jej sierść nie plątała się. Golden Retriever potrzebuje dużo ruchu, aby utrzymać go w dobrej kondycji fizycznej i zapobiec nudzie. Szkolenie jest niezbędne i niewymagające. Chętnie się uczą i można je przyuczyć do wielu czynności. Golden Retrievery uwielbiają się podobać, spędzać czas z rodziną. Doskonale radzą sobie z dziećmi w każdym wieku. Nic dziwnego, że są jednymi z najpopularniejszych psów na świecie!

 

Labrador Retriever – Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Labrador Retriever - Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Labrador Retriever to jedna z najbardziej popularnych i cenionych ras psów średniej wielkości. Są to psy głęboko lojalne i czułe, które tworzą bliskie więzi ze swoimi rodzinami. Rasa ta jest aktywna, zabawna i inteligentna. Dobrze rozwijają się w aktywnych domach, które zapewniają dużo ćwiczeń i treningu. Uwielbiają się uczyć i można je wyszkolić do prawie wszystkiego. Możesz godzinami bawić się w aportowanie lub iść pobiegać, a następnie zakończyć pracowity dzień przytulając się na kanapie.

Bez wystarczającej ilości ćwiczeń i stymulacji umysłowej, Labradory mogą się nudzić i zachowywać, zwłaszcza w młodszych latach. Mają też tendencję do kochania wszelkiego jedzenia i łatwo mogą nabawić się nadwagi, dlatego należy zachować ostrożność. Na szczęście mają tylko niewielkie potrzeby pielęgnacyjne. Jeśli dobrze zadbasz o swojego psa, będziesz miał szczęśliwego i kochanego towarzysza na całe życie. Labrador Retrievery dobrze adaptują się do większości środowisk i są doskonałe z dziećmi.

 

Krzyżówka – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Krzyżówka - rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Rozważając, która rasa jest dla Ciebie odpowiednia, warto pamiętać o psach ras mieszanych. Te wyjątkowe psy mogą stać się wspaniałymi towarzyszami. Dodatkowo, adoptując, pomagasz zmniejszyć nadpopulację zwierząt w schroniskach.

 

Jeśli nie jesteś pewien, która rasa jest dla Ciebie odpowiednia, lub chcesz mieszankę ras, odwiedź lokalne schronisko lub grupę ratowniczą i poznaj kilka uroczych pooches. Pracownicy pomogą Ci znaleźć psa o pożądanych przez Ciebie cechach. Szkolenie, ćwiczenia i przygotowanie są konieczne dla wszystkich psów, ale potrzeby psa rasy mieszanej będą się różnić w zależności od jego unikalnego wyglądu i temperamentu.

 

Papillon – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Papillon - rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Niech nie zwiedzie Cię mały wygląd tego psa. Papillon to wytrzymały piesek, który lubi nieco aktywny tryb życia. Ten pies może być zarówno twoim „psem kanapowym”, jak i partnerem do ćwiczeń. Papillony nie potrzebują dużo ruchu, ale lubią się bawić i biegać. Rasa ta jest łatwa w szkoleniu i wymaga jedynie umiarkowanej opieki. Radosna, przyjazna i przystosowująca się rasa psów, dobrze radzi sobie w różnych gospodarstwach domowych. Papillon nawet dobrze dogaduje się z dziećmi, ale dzieci muszą być delikatne wobec tych malutkich psów.

 

Szpic niemiecki karłowaty – Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Szpic niemiecki karłowaty - Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

Karłowaty szpic niemiecki to łagodny i słodki piesek. Rasa ta jest figlarna i umiarkowanie aktywna o dużej puszystej sierści. Na szczęście płaszcz nie jest aż tak wymagający w utrzymaniu. Regularne szczotkowanie to zazwyczaj wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać dobry wygląd Twojego niemieckiego krasnala szpica. Z reguły podstawowe codzienne ćwiczenia wystarczą, aby był zadowolony. Psy potrzebują podstawowego szkolenia, aby uzyskać strukturę i granice. Bez szkolenia może wyjść dzika i uparta strona rasy. Na szczęście dobrze reagują na konsekwentne i pozytywne szkolenie . Niemiecki karzeł Spitz jest często najbliżej jednego właściciela, ale jest również dobry w rodzinach . Rasa ta jest lepsza dla łagodnych starszych dzieci.

 

Pudel – Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Pudel - Najlepsze psy dla pierwszych właścicieli

 

Pudel to znana, popularna i wszechstronna rasa psów. Rasa ta występuje w trzech rozmiarach: toy, miniatura lub standard. Wszystkie trzy kategorie to bardzo inteligentne psy, które dobrze reagują na szkolenie. Pudel musi być regularnie pielęgnowany, aby utrzymać kręconą, ciągle rosnącą sierść.

 

Pudle to bardzo energiczne psy. Potrzebują dużo ruchu i stymulacji umysłowej. Przy odpowiedniej opiece, rasa ta będzie wspaniałym towarzyszem. Pudel jest bardzo przystosowany do swojego otoczenia i doskonale radzi sobie w różnych gospodarstwach domowych, także tych z dziećmi.

 

Yorkshire Terrier – rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Yorkshire Terrier - rasy psów dla pierwszych właścicieli

 

Trzeba jednak zwrócić uwagę na potrzeby pielęgnacyjne tej rasy. Yorkshire Terriers mają stale rosnącą sierść, która wymaga regularnego szczotkowania i pielęgnacji. Jeśli masz czas , będzie to stosunkowo łatwe do utrzymania Yorkshire Terrier w dobrej formie. Yorkshire Terrier ma umiarkowany poziom energii i wymaga jedynie podstawowych ćwiczeń. Codzienne spacery są doskonałe dla tej rasy. Psy potrzebują również solidnych podstaw szkolenia. Bez szkolenia te małe psy mogą być uparte i krzykliwe. Szkolić swojego Yorka tak, jak szkoliłoby się dużego psa. Pomoże to wzmocnić więź między wami i ustalić granice. Yorkshire będzie twoim przyjacielem na całe życie. Rasa ta jest czuła w stosunku do swojego właściciela i może nawet działać ochronnie wokół obcych.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button