Psy

Jak często karmić psa – żywienie psa

Jak często karmić psa? Jak często karmić psa, można zapytać? Tak jak często karmić psa ma wpływ wiele czynników i są to rasa psa, aktywność fizyczna psa , spalanie psa i rodzaj żywności, którą karmisz psa.

Jak często karmić psa

  Jak często karmić psa   Najlepiej karmić psa 2 razy dziennie rano i wieczorem. Ale ważniejsza od tego ile razy dziennie jest wielkość danej porcji dla psa . Wielkość porcji, którą powinieneś dać psu, różni się w zależności od rasy , wieku i aktywności fizycznej psa . Dlatego ustalenie dokładnej kwoty może być trudne .    

Co wpływa na to jak często karmić psa ?

  Co wpływa na to jak często karmić psa

Psy z problemami zdrowotnymi lub diety będą wymagały specjalnej opieki. Mogą mieć specjalne plany żywieniowe lub ograniczenia na pewne rodzaje żywności.

Rasa psa odgrywa dużą rolę w tym, jak często karmić psa. Logiczne jest, że duże rasy potrzebują więcej kalorii niż średnie lub małe psy. Innym czynnikiem jest wiek , w przeważającej części im starszy pies tym mniej jedzenia potrzebuje, ale zaczyna się stosować od dorosłości do starzenia się psa. 

Jak często karmić szczenięta

  Jak często karmić szczenięta

  Szczenięta rosną szybko, więc potrzebują więcej jedzenia niż dorosłe psy. Tak szczenięta potrzebują pożywnej diety, bogatej w wapń ( ze względu na kości ). Szczenięta są dobre do karmienia małymi porcjami ale częściej.

  • Kiedy szczenięta przechodzą z mleka na pokarm stały, potrzebują małych porcji, wiele razy dziennie.
  • 4-miesięczne szczenięta można już zacząć karmić 3 razy dziennie odpowiednimi porcjami.
  • Półroczne szczeniaki można już nauczyć nawyków dorosłego psa, więc można zacząć je karmić 2 razy dziennie-

 

Karmić dorosłego psa

  Jak często karmić dorosłego psa

 

Dorosłe psy powinny być karmione 2 razy dziennie odpowiednimi porcjami odpowiadającymi wadze psa. W ciągu dnia możesz dać mu smakołyk lub jakiś zdrowy suplement witaminowy. Karmienie jest indywidualne więc jeśli chcesz porady możesz spróbować tego :  

  • psy od 1-4 kg potrzebują 50-150 g karmy dziennie
  • psy od 4 – 10 kg potrzebują 150 – 300 g karmy dziennie
  • psy od 10 – 25 kg potrzebują 250 – 500 g karmy
  • psy od 25 – 45 kg potrzebują 500 – 1000 gramów karmy
  • psy powyżej 45 kg potrzebują 2% swojej wagi w karmie.

   

Jak prawidłowo karmić psa

  Jak prawidłowo karmić psa

  Nie zaleca się, aby pozwolić psu na dostęp do jedzenia przez cały dzień. Takie karmienie może prowadzić do otyłości, ponieważ pies może się przejadać. Dodatkowo mając kilka psów w gospodarstwie domowym, jeden może w ogóle nie jeść, bo inny silniejszy nie pozwoli mu jeść.

Zdrowa karma dla psów i witaminy wpływają nie tylko na obecny wygląd i to, jak pies się czuje, ale także na zdrowie i wiek, w którym pies może żyć . Dlatego polecamy kupić mu dobrej jakości karmę i witaminy, które poprawią życie psa.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button