Psy

Co może jeść pies, a czego należy unikać?

Co może, a czego nie może jeść pies? To pytanie zadało sobie pewnie wielu z Was, jeśli kochacie swojego psa. I dobrze zrobiłeś. Jak każdy zwierzak, psy są wybredne co do niektórych pokarmów i to jest coś, na co trzeba uważać! Pies nie jest w stanie zorientować się, które jedzenie jest dla niego złe i po to właśnie jesteśmy.

Wiele pokarmów jest niebezpiecznych, a czasem śmiertelnych dla psa. Inne są szkodliwe tylko w pewnych ilościach, takich jak sól, czosnek, cebula, ale także duże ilości boczku i szynki (które mogą powodować zapalenie trzustki. ) Oto kilka pokarmów, których pies nie może jeść.

 

Czego nie może jeść pies?

 

Owoce i warzywa czego pies nie może jeść

 

Czego nie może jeść pies

 

Owoce i warzywa czego pies nie może jeść
– cebula i czosnek
– awokado
– winogrona i rodzynki
– orzechy makadamia i inne…
– tomel, brzoskwinie i śliwki
– pomidory (mniej niebezpieczne)
– pestki jabłek i gruszek oraz pestki z wiśni, śliwek, brzoskwiń…
– kokos
– morele
– owoce cytrusowe
– obierki ziemniaków i nadziemna część ziemniaków
– kukurydza na kolbie

 

Rośliny, których pies nie może jeść

 

Rośliny, których pies nie może jeść

– Rośliny, których pies nie może jeść: chmiel (szyszki chmielu po spożyciu mogą powodować problemy z oddychaniem, drgawki, gorączkę, a nawet śmierć)
– rabarbar
– różne rodzaje kwiatów, takie jak żonkil, tulipan, begonia…

 

Napoje, których pies nie może pić

 

Napoje, których pies nie może pić

-Napoje, których pies nie może pić: alkohol
– kawa, herbata i inna kofeina
– Mleko i inne produkty mleczne (Mleko i produkty mleczne mogą powodować biegunkę i inne problemy trawienne u szczeniaka).

 

Niebezpieczne pokarmy dla psa:

 

Niebezpieczne pokarmy dla psa:

  • Niebezpieczne jedzenie dla psa : tłuste okrawki i kości (choć wydaje się naturalne dać psu kość, może się nią zadławić. Kości mogą również blokować lub powodować urazy w układzie pokarmowym psa).
  •  Czekolada
  • surowe mięso i ryby ( surowe mięso i ryby mogą mieć bakterie powodujące zatrucia. Niektóre ryby, takie jak łosoś, pstrąg, pływak czy jesiotr, mogą mieć w sobie pasożyta, który powoduje chorobę. Jest to uleczalne, ale należy od razu szukać pomocy. Pierwsze objawy to wymioty, gorączka i duże węzły chłonne. )
  • Sól (Nie jest dobrze dzielić się z psem słonymi pokarmami, takimi jak chipsy czy precle. Spożywanie zbyt dużej ilości soli może powodować u psa pragnienie i może prowadzić do zatrucia jonami sodu. Objawy zbyt dużej ilości soli to wymioty, biegunka, depresja, drżenie, wysoka gorączka i drgawki. )
  • słodkie pokarmy i napoje
  • ciasto drożdżowe ( ciasto drożdżowe musi wyrosnąć przed upieczeniem. I to jest dokładnie to, co zrobiłoby w żołądku twojego psa, gdyby go zjadł. Kiedy ciasto puchnie, może rozciągnąć brzuch psa i spowodować wiele bólu. )
  • grzyby

Niebezpieczne jest również podawanie psom starego jedzenia i resztek ludzkiego jedzenia!

 

Co pies może, a czego nie może jeść

 

Co pies może, a czego nie może jeść

 

Czy psy mogą jeść ludzkie witaminy?

 

Czy psy mogą jeść ludzkie witaminy

Czy psy mogą jeść ludzkie witaminy? Podawanie psu jednej z witamin nie jest zalecane. Produkty witaminowe dla ludzi często zawierają 100% zalecanej dziennej dawki różnych witamin. Może to spowodować przedawkowanie u psa.

Czy psy mogą pić mleko i jeść produkty mleczne?

 

Czy psy mogą pić mleko i jeść produkty mleczne

Czy psy mogą pić mleko i jeść produkty mleczne? Nawet jeśli małe dawki mleka i nabiału są w porządku dla twojego psa, może to spowodować śmierdzące farty i paskudne przypadki biegunki . Dzieje się tak dlatego, że psy po odstawieniu mleka matki stają się nietolerancyjne na laktozę. Nabiał może powodować problemy trawienne.

 

Czy psy mogą jeść karmę dla kotów?

 

Czy psy mogą jeść karmę dla kotów

Czy psy mogą jeść karmę dla kotów? Karmy dla kotów zawierają białka i tłuszcze, które są nastawione na dietę kota, a nie psa. Poziom białka i tłuszczu w karmie dla kotów jest zbyt wysoki dla Twojego psa. Spożywanie zbyt dużej ilości karmy dla kotów może skutkować rozstrojem żołądka, otyłością i zapaleniem trzustki. Największy pies świata Top 10 największych ras psów.

 

Co może jeść pies?

 

Owoce, które pies może jeść

 

Owoce, które pies może jeść

-Plasterki jabłek
– banany
– borówki
– Melon
– żurawiny
– Mango
– pomarańcze
– Gruszki, ale usuń pestki!
– groszek
– ananasy
– maliny
– truskawki
– Melon

Warzywa, które pies może jeść 

 

Warzywa, które pies może jeść 

 

– brokuł
– brukselka
– marchewki
– seler
– Gotowane ziemniaki
– Ogórek
– Zielona fasola
– Papryki
– Szpinak
– Słodkie ziemniaki

Białko dla psa

 

Białko dla psa

– Jaja
– Chude mięso
– Ryż biały
– ciastka

Czy pies może jeść borówki?

 

Czy pies może jeść borówki

Czy pies może jeść borówki? Borówki mogą być świetnym niskokalorycznym przysmakiem dla Twojego psa. Borówki zawierają przeciwutleniacze, błonnik oraz witaminy C i K, które wspomagają ogólny stan zdrowia psa.

Czy pies może jeść plasterki jabłek?

 

Czy pies może jeść plasterki jabłek

Czy pies może pokroić jabłko? Plastry jabłka są bezpieczne dla psa i są świetnym źródłem błonnika i węglowodanów. Pamiętaj jednak, aby usunąć nasiona, ponieważ nie są one bezpieczne dla psów.

Czy pies może jeść brzoskwinie?

 

Czy pies może jeść brzoskwinie

Czy pies może jeść brzoskwinie? Brzoskwinie są owocem bezpiecznym dla psa. Brzoskwinie są pełne witamin A i C, przeciwutleniaczy, błonnika i nie tylko. Jednak pestki brzoskwiń mogą być trujące dla psów. Brzoskwinie mają wyższą zawartość cukru, dlatego najlepiej podawać je tylko w niewielkich ilościach.

Czy pies może jeść gruszki?

 

Czy pies może jeść gruszki

Czy pies może jeść gruszki? Tak, psy mogą jeść gruszki. Gruszki posiadają wiele właściwości odżywczych, w tym witaminy C i K, błonnik oraz miedź. Podobnie jak w przypadku wielu innych owoców, należy usunąć nasiona, ponieważ mogą one zawierać śladowe ilości cyjanku, który jest toksyczny dla psów.

Czy pies może jeść brokuły?

 

Czy pies może jeść brokuły

Czy pies może jeść brokuły? Brokuły są bezpiecznym warzywem dla psa i mogą być pożywne. Na początku podawaj niewielką ilość, aby nie rozregulować żołądka psa.

Czy pies może jeść marchewkę?

 

Czy pies może jeść marchewkę

Czy pies może jeść marchewkę? Marchewki w kostkach.Marchewki (gotowane lub surowe) są świetną niskokaloryczną przekąską, ale trzymaj się z dala od marchewek z puszki lub kiszonych, ponieważ zawierają zbyt dużo soli.

Czy psy mogą jeść jajka?

 

Czy psy mogą jeść jajka

Czy psy mogą składać jaja? Pies liże surowe jajko na ziemi.Zatrucie salmonellą i niedobór biotyny to dwie rzeczy, na które należy uważać karmiąc psa surowymi jajkami. Podawaj swojemu psu gotowane jajka.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button