Psy

Psy na niedźwiedzie – 10 ras na niedźwiedzie

Psy na niedźwiedzie – 10 ras, które ochronią Cię przed niedźwiedziami. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że psy nie mają szans z niedźwiedziami. Ale wierzcie lub nie, niektóre rasy psów mogą rozbroić niedźwiedzia. Które 10 ras psów potrafi walczyć z niedźwiedziami?

 

Psy na niedźwiedzie – 10 ras, które ochronią Cię przed niedźwiedziami

 

Psy na niedźwiedzie - 10 ras, które ochronią Cię przed niedźwiedziami

 

Dziesięć ras psów jest znanych z umiejętności łapania i zabijania dzikich niedźwiedzi. Psy te są zazwyczaj hodowane do polowań i ochrony przed dzikimi zwierzętami. Posiadają cechy chropowate, dzięki którym idealnie nadają się do odpierania drapieżników.

Ten artykuł szczegółowo przedstawi Ci różne rasy psów, które mogą Cię chronić przed niedźwiedziami. Poniższe informacje pomogą Ci dowiedzieć się o nich więcej.

 

Jaki pies może zaatakować niedźwiedzia i go rozbroić?

Znanych jest dziesięć ras psów, które mają idealne cechy do obrony przed niedźwiedziami. Psy te mają indywidualne osobowości i poziom odporności na opieranie się dużym dzikim zwierzętom, takim jak niedźwiedzie.

Oto lista tych psów.

 • Rottweiler
 • Wolfhound
 • Mastif neopolitański
 • Psy rasy boerboel
 • Rhodesian Ridgeback
 • Bloodhound
 • Fila brazylijska
 • Dogo Argentino
 • Kangal
 • mastif tybetański

 

Rottweiler

 

Rottweiler Psy na niedźwiedzie

Ta rasa psów jest naturalnym psem stróżującym, który może z powodzeniem służyć w policji, wojsku, a także jako obrońca rodziny i opiekun przed dzikimi zwierzętami. Mają dużą potrzebę ochrony swoich właścicieli, gdyż są powściągliwe i nie znoszą obcych.

Wydają się być czujne, wysoce inteligentne i wykazują nieustraszony wyraz twarzy. Mają silne, potężne szczęki. Błogosławiony z wielką wytrzymałością, ta duża rasa może trzymać się z innymi dużymi zwierzętami, takimi jak niedźwiedzie.

To także aktywne psy, które ze względu na swoje agresywne skłonności wymagają regularnej socjalizacji. Psy te, hodowane w celach bezpieczeństwa, mogą być silniejsze i odważniejsze, gdy podejmują walkę z niedźwiedziem. Ich skłonność do bycia szybkim i pełnym energii jest tym, co może sprawić, że Niedźwiedź ich pokona.

 

Wilczarz – Psy na niedźwiedzie

 

Wilczarz Psy na niedźwiedzie

Wilczarze nie należą do łatwych ras. Są dość agresywne i trudne do opanowania, zwłaszcza w warunkach domowych. W porównaniu z innymi psami, ten pies jest bardziej inteligentny i asertywny. Są dobrze wyposażone w ostre zęby do ataku.

 

Zazwyczaj najlepiej pracują w stadach, aby chronić i strzec swojego terytorium. Można to wywnioskować z jego pierwotnych korzeni, czyli wilka. Znane są jako łowcy stadni, którzy regularnie polują na duże zwierzęta.

W ten sposób wilcze sfory mogłyby znieść i zabić niedźwiedzia, gdy znajdą się w stadzie.

Mastiff neapolitański

 

Mastiff neapolitański

 

Podczas rzymskich zawodów gladiatorów, ta rasa mastifa neapolitańskiego była używana do walki z niedźwiedziami. Ma masywne rozmiary, wielką siłę i wygląd przypominający bestię, która od wieków pełni funkcję strażników. Te psy są też pewne siebie i mają solidniejsze spojrzenie na swój cel.

 

Pełnią rolę oddanych towarzyszy i silnych psów stróżujących wagi ciężkiej. Posiada silne zdolności bojowe, dzięki szerokiemu pyskowi potrafi przestraszyć inne zwierzęta. Chociaż nie należą do najsilniejszych ras w rodzinie mastifów, to jednak nabywają cechy swojego potomstwa, które jest nastawione na rywalizację i pojedynki.

 

Buldog burski – Psy na niedźwiedzie

 

Buldog burski

Boer Buldogi to rasa z rodziny Mastifów, która ma krótki ogon. Są najbardziej zwinne z rodziny mastifów. Są one znane jako psy gospodarskie. Służą do ochrony przed dzikimi i niebezpiecznymi zwierzętami.

W Afryce Południowej buldogi Boer bronią swoich zagród przed hienami, niedźwiedziami i innymi dzikimi zwierzętami. Są nawet jednym z psów bojowych. Podczas walki mają skłonność do szarpania i gryzienia. Główną funkcją myśliwską tego dużego, umięśnionego psa jest walka z drapieżnikami takimi jak niedźwiedzie. Istnieją doniesienia, że jeden pies tej rasy może zabić nawet lamparta.

 

Ich osobowość jest spokojna, pewna siebie, odważna i niezwykle opiekuńcza. Ten typ psa nie jest odpowiedni dla początkującego właściciela, ponieważ ma tendencję do bycia bossem i upartym. Są agresywne wobec innych psów i podejrzliwe wobec obcych.

 

Rhodesian Ridgeback

 

Rhodesian Ridgeback

Nazywany jest również afrykańskim psem niedźwiedzim. Jest mieszanką europejskich psów myśliwskich i psów afrykańskich, co odzwierciedla jego charakterystyczny herb. Rhodesian Ridgeback to rasa pewnego siebie i silnego psa myśliwskiego. Ich zdolności są znacznie lepsze niż zwykłego psa stróżującego. Psy te mogą być szybkie jak atleta i inteligentne.

Ponadto są one agresywnym typem psa o silnej osobowości. Zazwyczaj psy te są powściągliwe wobec obcych. Jednak w zależności od sytuacji mogą być nadal wierne swojemu właścicielowi. To co sprawia, że psy tej rasy walczą z niedźwiedziem to odwaga, siła i zwinność. Zazwyczaj pracują jako stado w rogaceniu niedźwiedzia podczas niektórych wypraw myśliwskich rolników.

 

Ponadto ta silnie umięśniona rasa o dużej drapieżności ma doskonałą zdolność tropienia zapachów. Nie porzucają swojej zdobyczy i potrafią ją śledzić na duże odległości.

 

Bloodhound

 

Bloodhound

Ta rasa psów należy do grupy, która poluje wspólnie za pomocą zapachu. Uważane są za najlepiej pachnące psy. Bloodhoundy są hodowane do tropienia jeleni, dzików, a nawet ludzi.

Potrafią polować na swoje ofiary za pomocą węchu. Potrafią wywęszyć nawet najmniejszą nutę zapachu. Niedźwiedzi bezpośrednio nie zabijają, ale te psy biorą udział w lokalizowaniu chłodnego zapachu zwierzęcia. Obecnie są one wykorzystywane do wspomagania stróżów prawa w misjach poszukiwawczych i ratowniczych. Posiada niezwykły zmysł węchu połączony z silnym instynktem tropiącym.

Brazylijska Fila – Psy na niedźwiedzie

 

Brazylijska Fila - Psy na niedźwiedzie

Uważa się, że rasa ta jest krzyżówką mastifa angielskiego, buldoga i Bladhunda. Ten dużych rozmiarów pies jest więc wykorzystywany do walki z ogromnymi drapieżnikami, takimi jak jaguary.

Jest znany z tego, że jest wytrzymały, inteligentny i bardzo aktywny. Brazylijska Fila wykazuje doskonałe umiejętności odwagi i determinacji. Nie jest polecany dla niedoświadczonych właścicieli, gdyż ma tendencję do psot.

Zazwyczaj poluje w grupach. Tak więc do walki i zabicia niedźwiedzia potrzebna byłaby grupa czterech do pięciu psów. Te psy stróżujące są bardzo aktywne i mogą rzeczywiście ścigać swoją ofiarę z prędkością do 35 kilometrów na godzinę.

Mogą także stanowczo kontrolować zwierzęta dużych ras. Pies tej rasy może być świetnym towarzyszem, jak również psem stróżującym.

Jednak w kilku krajach zostały one zakazane ze względu na ich agresywny charakter. Każde małe zwierzę postrzegają jako swoją ofiarę, którą będą nieustannie ścigać.

 

Argentine Great Dane – Psy na niedźwiedzie

 

Argentine Great Dane - Psy na niedźwiedzie

Jest to duża, umięśniona rasa psów przeznaczona do ścigania dużych zwierząt, takich jak dziki, puma i tym podobne.

 

Są one znane jako psy myśliwskie watahy. Dlatego polują na ofiary wspólnie z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Psy tej rasy wykazują się siłą, inteligencją i potrafią szybko reagować.

Ponieważ są one stworzone do polowania, ścigania i łapania niebezpiecznych zwierząt, mają silną i doskonałą pojemność płuc. Są też bardzo aktywne, umięśnione i mają wyostrzony zmysł węchu, który pozwala im podążać za zapachem.

Posiada idealne właściwości, aby wytrzymać długie podróże w każdych warunkach pogodowych. Dlatego zaciekle walczą ze ściganą zdobyczą.

 

Kangal – Psy na niedźwiedziach

 

Kangal - Psy na niedźwiedziach

Kangal znany jest z tego, że ma najsilniejszy zgryz wśród psów. Ma wyjątkowy zgryz, który jest trzykrotnie silniejszy niż u dobermana, a nawet ma silniejszy zgryz niż u wilka. Już widać, z jakim zwierzęciem może się równać jego siła zgryzu.

 

Jest to turecka rasa psów, która jest znana z tego, że jest bardzo ochronna i defensywna. Duże umięśnione rozmiary tego psa często odstraszają dzikie zwierzęta. Udowodniono również, że są odporną rasą psów.

 

Mastiff tybetański

 

Mastiff tybetański

Są one hodowane w celu ochrony zwierząt gospodarskich przed wilkami, lampartami i innymi drapieżnikami. Często nazywane strażnikami stada, używają swoich taktyk ochronnych, takich jak szczekanie i znakowanie zapachowe granic, aby ostrzec drapieżniki. Psy na niedźwiedzie.

Mastif tybetański jest czujny i aktywny w nocy. Są to inteligentne psy, które czasami mogą być uparte. Jego silna szczęka i masywne rozmiary mogą podjąć walkę z innymi dzikimi zwierzętami.

Podsumowanie

 

Te rasy psów hodowane są głównie do polowań, odłowów i pilnowania zwierząt gospodarskich i ludzi. Na ogół mają duży apetyt łowiecki i skłonność do agresji.

 • W rzeczywistości większość z nich ma dużą siłę w zakresie gryzienia, zwinności i zmysłu węchu. Większość jest znana z tego, że jest inteligentna i lojalna wobec swojego właściciela.
 • Podczas polowań większość z nich dobrze sprawdza się w pakiecie. Dlatego mogą być w stanie walczyć, a nawet zabijać dzikie zwierzęta, takie jak niedźwiedzie.
 • Te psy nie nadają się dla początkujących właścicieli lub tych, którym brakuje komendy. Istnieją tendencje, kiedy tego typu psy mają tendencję do bycia agresywnymi i upartymi. Mają tak niezależną mentalność, że mogą nie słuchać swoich właścicieli, jeśli odpowiednie szkolenie nie jest wykonywane nad nimi.
 • Wręcz przeciwnie, przy odpowiednim szkoleniu psy mogą być posłuszne, a nawet żyć z człowiekiem. Czasami przypisywana im agresja może dać ludziom mylne wyobrażenie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button