Psy

Najszybsze psy : 12 najszybszych ras

Najszybsze psy najszybszy pies .Być może znasz kilka szybkich ras psów, ale czy potrafisz wymienić 10 najszybszych ? Niektóre rasy są łatwe do nazwania, inne mile Cię zaskoczą. Jeśli jesteś właścicielem takiej rasy , prawdopodobnie albo masz duże podwórko, albo często chodzisz do parku dla psów, aby pobiegać.   Przy odpowiedniej ilości ćwiczeń, niektóre z tych ras można hodować w domu. Ale inni z tej listy mają nieskończone ilości energii, które nawet dobry bieg może ledwo wyczerpać. Z nielicznymi remisami, na liście top 10 znajduje się więcej niż 10 ras. Oto 12 najszybszych ras psów według Atlasu Świata. Najszybsze psy.  

1. Greyhound- 72km/h – najszybszy pies

  Greyhound- 72km/h - najszybszy pies Nie dziwi więc, że chart znajduje się na szczycie listy najszybszych psów. Pierwotnie były hodowane do ścigania królików, lisów i jeleni. Wyścigi chartów jeszcze bardziej udoskonaliły rasę w najszybszego psa na ziemi. Podobno pochodzą z Egiptu i od tysięcy lat są cenione wśród rodzin królewskich. Greyhoundy są sprinterami, a nie biegaczami wytrzymałościowymi i większość czasu spędzają na spaniu.  

2. Saluki – 67km/h Najszybsze psy 

  Saluki - 67km/h Najszybsze psy 

Obok chartów, Saluki jest jedną z najstarszych ras psów. Według Dogtime, „Kiedyś znany jako chart perski lub gazela, Saluki od dawna jest uważany za jedną z najstarszych ras.” Najnowsze dowody genetyczne to potwierdzają. Naukowcy wysuwają hipotezę, że Saluki i inne starożytne rasy wywodzą się z wczesnych psów i wraz ze swoimi koczowniczymi właścicielami przebyły drogę dookoła świata. Na egipskich grobowcach z 2100 r. p.n.e., czyli sprzed około 4 tys. lat, znajdują się przedstawienia psów przypominających Saluki – z ciałem chartów i piórami na uszach, ogonie i nogach. Jeszcze starsze są rzeźby z Imperium Sumeryjskiego (7000-6000 lat p.n.e.), które przedstawiają psy o uderzającym podobieństwie do Salukis. „Najszybsze psy.  

3. Ogar afgański – 64km/h – Najszybsze psy

  Ogar afgański - 64km/h - Najszybsze psy

Ogar afgański wywodzi się z Afganistanu, gdzie był używany do polowań na pustyni i w górach. Jego długi lejący się płaszcz był potrzebny do utrzymania ciepła. Inna starożytna rasa, Afgański Ogar, ma bardzo niezależną osobowość i jest trudna do wyszkolenia. Są one znane jako rasa błazenków i wymagają rozległej pielęgnacji, aby zapobiec matowieniu ich płynących pasm włosów. Charty afgańskie są artystami ucieczek, a ich szybkość sprawia, że są niezwykle trudne do złapania.

4. Węgierski konstruktor – 64km/h – Najszybsze psy

  Węgierski konstruktor - 64km/h - Najszybsze psy

Jako trzeci najszybszy pies jest zremisowany z chartem afgańskim. Seter węgierski został wyhodowany na Węgrzech . Ściśle współpracowali z myśliwymi i ta cecha osobowości utrzymała się do czasów współczesnych, prowadząc do przydomka „Velcro” dla ich tendencji do trzymania się blisko swojej ulubionej osoby. Węgierski budowniczy ma dużo energii i potrzebuje dużo ćwiczeń, aby zapobiec jej niszczeniu. Ponieważ są tak blisko swoich ludzi, są podatne na lęk separacyjny, jeśli są zbyt samotne. Będą świetnym towarzyszem zabaw dla starszych dzieci, ale dla małych są chyba zbyt rozbrykane.  

5. Jack Russell Terrier- 61km/h – Najszybsze psy 

  Jack Russell Terrier- 61km/h - Najszybsze psy 

W porównaniu z wieloma innymi rasami na tej liście, Jack Russell Terrier jest stosunkowo młodą rasą, wyhodowaną przez Parsona Jacka Russella jako idealny pies do polowania na lisa. Mają nieskończone pokłady energii i samodzielnego myślenia. Nie lubią się nudzić i mogą sprawiać problemy, jeśli ich inteligencja nie weźmie udziału w przepustce. Jeśli masz czas i cierpliwość, aby wyszkolić Jack Russell i dać mu wystarczająco dużo energii, może być wspaniałym towarzyszem i może wyróżniać się w różnych psich sportach.Najszybsze psy Najszybszy pies.

 

6. Dalmatyńczyk- 59km/h – Najszybsze psy

  Dalmatyńczyk- 59km/h - Najszybsze psy

Ta rasa nie powinna być zaskoczeniem na naszej liście, biorąc pod uwagę jej znaną historię. Dalmatyńczyki zostały wyhodowane do biegania wzdłuż wozów przez wiele kilometrów, aby odeprzeć rabusiów, więc mają niezwykle wysoki poziom energii. Są też podatne na głuchotę. Około osiem procent Dalmatyńczyków rodzi się całkowicie głuchych, a 22 do 24 procent rodzi się ze słuchem tylko w jednym uchu … Niektórzy uważają, że psy głuche mogą być równie wspaniałymi zwierzętami domowymi, jak psy słyszące, jeśli są szkolone za pomocą sygnałów ręcznych i wibracji, są mniej skłonne do strachu. Jeśli rozważasz adopcję głuchego szczeniaka lub starszego dorosłego psa, upewnij się, że badasz tę kwestię i specjalne wymagania dotyczące opieki nad żyjącym z głuchym psem, zanim twoje serce ucierpi, gdy przyjmiesz psa i nie będziesz w stanie odpowiednio zarządzać jego opieką. „Najszybsze psy Najszybszy pies.  

7. Barzoj – 57km/h

  Barzoj – 57km/h Barzoi został wyhodowany w Rosji do polowań i coursingów, biegania za królikami, lisami i wilkami w zespołach po 3 psy. Były one faworyzowane przez rodziny królewskie. Podobnie jak charty, są zadowolone z umiarkowanego wysiłku fizycznego i chętnie siedzą przez większość dnia. Nie lubią być same i wolałyby być jak najczęściej przy Twoim boku. Barzoi są znane z tego, że się zrzucają i wymagają regularnej pielęgnacji.  

8. Whippet – 54km/h

  Whippet – 54km/h

Whippet, mniejszy od swoich kuzynów, otrzymał przydomek „Greyhound Hound” i prawdopodobnie był używany do kłusowania królików. To Whippet ma dużą drapieżną naturę i może nie żyć dobrze z kotami lub innymi małymi zwierzętami. Sugeruje się, aby Whippet był trzymany, jeśli nie w miejscu z wysokim ogrodzeniem. Dzieje się tak głównie dlatego, że będą gonić wszystko, co się rusza, niezależnie od tego, jak dobrze są wyszkolone. Whippety mogą być dobrymi zwierzętami domowymi, jeśli mają dużo ruchu, a nawet mogą cieszyć się dobrą zabawą.  

9. Doberman Pinscher – 51km/h

  Doberman Pinscher - 51km/h

  Chociaż Dobermany były pierwotnie hodowane jako psy stróżujące, mogą być dobrymi zwierzętami domowymi, jeśli są wyszkolone, uspołecznione i mają dużo ruchu i rzeczy, które zajmują ich inteligentne umysły. Lubią być częścią rodziny i naturalnie chronią ludzi, których kochają. Pewnego razu, pod koniec XIX wieku, w Apoldzie, w okręgu Turyngii w Niemczech, mieszkał poborca podatkowy o nazwisku Louis Dobermann. Najsilniejsze rasy psów Top 10 najsilniejszych.   Jego praca przy zbieraniu pieniędzy była niebezpieczna, bo w okolicy grasowali bandyci, którzy mogliby go zaatakować. Ponieważ Dobermann był także miejskim łapaczem psów, często zabierał ze sobą psa. Dobermann rozpoczął hodowlę psów z myślą o posiadaniu wiernego towarzysza i obrońcy. Efektem jego eksperymentów hodowlanych był wczesny pinczer Dobermann. ”  

10. Owczarek niemiecki – 48km/h

  Owczarek niemiecki - 48km/h Owczarek niemiecki konsekwentnie plasuje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ras. Ta wszechstronna rasa jest wykorzystywana do wszystkiego, od ochrony, przez poszukiwanie narkotyków, po pasterstwo, po pomoc niepełnosprawnym i wiele innych. Niestety, ich popularność spadła, ponieważ hodowla bez skrupułów doprowadziła do dużej częstości występowania dysplazji stawów biodrowych i innych chorób dziedzicznych. Jeśli zamierzasz zdobyć szczeniaka owczarka niemieckiego, dokładnie wykonaj swoje badania.   

11. Duży Pudel – 48km/h

  Duży Pudel - 48km/h Pudle standardowe były pierwotnie hodowane jako psy wodne do polowania na ptactwo wodne dla myśliwych. Są to bardzo aktywne, wysportowane psy, które radzą sobie najlepiej. Są niezwykle inteligentne i znajdą wszystko, co można zrobić, aby się nie nudzić – nawet jeśli oznacza to zdemolowanie domu, gdy są same. Ich kręcona sierść wymaga dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza jeśli spędzają znaczną ilość czasu w wodzie, gdyż ich sierść może się boleśnie zmatowić.Najszybsze psy Najszybszy pies.

 

12. Border Collie – 48km/h

  Border Collie – 48km/h Border collie, które są hodowane do wypasu owiec, mogą biegać cały dzień bez zmęczenia. Są niezwykle inteligentne i dobrze przystosowują się do niemal każdego psiego sportu, jaki można sobie wyobrazić.  Border Collie jest psem pasterskim, co oznacza, że ma ogromny pęd do rajdów po stadzie.” Tym stadem mogą być owce, dzieci, koty, wiewiórki lub wszystko co się rusza, w tym samochody. Ten instynkt do nip, zatrzaskiwania i szczekania, wraz z jego energią, nie może być wyszkolony z niego. Raczej należy ją ukierunkować. Musi mieć jakąś rolę, niezależnie od tego, czy jest to faktycznie wypasanie owiec, czy rywalizacja w psich sportach. Wartki spacer lub zabawa na każdy dzień to za mało aktywności dla border collie. „

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button