Psy

Fakty o psach – 10 ciekawostek o psach

Fakty o psach, które koniecznie powinieneś znać . Wszystko o psach na jednej stronie . Fakty o psach :

10. Szczenięta rodzą się głuche, ślepe i bez zębów

  Szczenięta rodzą się głuche, ślepe i bez zębów   W pierwszych tygodniach szczenięta zależą wyłącznie od matki, która karmi je mlekiem matki i utrzymuje ciepło.

9. Wszystkie, oprócz dwóch ras psów, mają różowe języki

  Wszystkie, oprócz dwóch ras psów, mają różowe języki   Istnieją tylko 2 rasy psów na świecie, które nie mają różowego języka , pierwszy to Chow Chow , ta rasa pochodzi z Chin, a drugi to Shar-pei, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 1977 i 1978 roku jako najrzadsza i najbardziej zagrożona rasa na świecie.Pochodzący z Chin, pierwszy raport na temat tej rasy został przyniesiony do Ciebie przez magazyn The Dogs w 1971 roku. Był to promyk nadziei , że w Chinach przetrwało kilka psów o nieznanym pochodzeniu starożytnego psa.

8. Rasa Basenji jest jedynym nie szczekającym psem na świecie

  Rasa Basenji jest jedynym nie szczekającym psem na świecie   W świecie psów jest jednym z najstarszych, sięgającym czasów egipskich faraonów. Odkrywcy odkryli tę zapomnianą rasę dopiero w połowie XIX wieku w Sudanie Południowym i Kongo . Basenji nie wydziela zapachu ciała, nie szczeka, jest szybki, zwinny i ma dobrze rozwinięty instynkt.

7. Największy i najmniejszy pies – Fakty o psach

Największy i najmniejszy pies - Fakty o psach Zeus (Great Dane) jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy pies na świecie mierzył 111,8 cm w kłębie. Natomiast najmniejszym psem na świecie jest Boo Boo (Longhaired Chihuahua ), który mierzył zaledwie 10 cm i ważył 675 gramów.

6. Najpopularniejsze imiona psów na świecie to Max i Bella – Fakty o psach

  Najpopularniejsze imiona psów na świecie to Max i Bella - Fakty o psach Według ankiety najpopularniejsze imię dla psa płci męskiej to Max, a dla psa płci żeńskiej to Bella .Inne imiona w rankingu to : dla psów płci męskiej: Max,Charlie,Cooper,Buddy,Jack,Rocky,Oliver dla samic: Bella, Lucy, Daisy, Luna, Lola, Molly  

5. Szczenięta mają 28 zębów, a dorosłe psy 47 – Fakty o psach

  Szczenięta mają 28 zębów, a dorosłe psy 47 - Fakty o psach Kiedy szczeniętom zaczynają rosnąć zęby mają ich 28 , które są tymczasowe i wypadają w pierwszej połowie roku. W tym czasie zaczynają wyrastać im zęby stałe, a jest ich 42.  

4. Najpopularniejszą rasą psów jest Labrador

  Najpopularniejszą rasą psów jest Labrador Labradory to bardzo inteligentna rasa, która jest wykorzystywana w myślistwie, jako psy przewodniki, psy policyjne i psy ratownicze. Labradora można szybko wyszkolić.  

3. Największy hodowca psów rasowych – Fakty o psach

  Największy hodowca psów rasowych - Fakty o psach W XIII wieku mongolski cesarz Kublai Khan posiadał 5 tysięcy mastifów. Wykorzystywał psy do polowań.

2. Dalmatyńczyki rodzą się czysto białe – Fakty o psach

  Dalmatyńczyki rodzą się czysto białe - Fakty o psach Dalmatyńczyki przychodząc na świat są pozbawione charakterystycznych czarnych plamek, które zaczynają się pojawiać po około 10 dniach. Dlaczego pies kopie ? I rozwiązania

1. Pies może poczuć zapach 10 000 do 100 000 razy silniejszy niż człowiek.

  Pies może poczuć zapach 10 000 do 100 000 razy silniejszy niż człowiek. Jednym z najbardziej widocznych zmysłów psa jest zmysł węchu, a percepcja zapachu jest od 10 000 do 100 000 razy bardziej wrażliwa niż u ludzi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button