Psy

Psy umięśnione 10 najbardziej umięśnionych psów

Psy umięśnione Top 10 najbardziej umięśnionych ras psów . Zobacz 10 najlepszych umięśnionych ras psów . Muskularne psy są bardzo popularne i nic dziwnego , wyglądają świetnie . Rasy psów z dużymi mięśniami wyglądają niebanalnie i majestatycznie . Wiele osób lubi je nie tylko za wygląd, ale także za niebanalne i przyjazne zachowanie . Oto lista 10 najbardziej umięśnionych ras psów.  

10. Rottweiler – psy umięśnione

  Rottweiler - psy umięśnione

Rottweiler to rasa psów uznana przez FCI w Grupie 2 (Pinczery, Beardy, Molosy i Szwajcarskie Psy Górskie), Sekcja 2 (Molosy) pod numerem 147. Jest to jedna z najstarszych ras psów. Rasa ta wywodzi się z Niemiec, ale jej przodkami są łacińskie molosy. Jest to duża i silna rasa o mocnym szkielecie i standardowym czarno-białym umaszczeniu.  

9. Mastiff argentyński – psy umięśnione

  Mastiff argentyński - psy umięśnione

Mastif argentyński ze swoimi 62 – 68 cm w kłębie należy do dużych psów. On ma białą krótką sierść pokrywającą potężne, zwinne, dobrze umięśnione ciało ujawniające siłę i atletyzm. Ma masywną głowę z wywiniętymi uszami, które dawniej były kopulaste. Tak ma nisko osadzony, stosunkowo krótki ogon. Białe umaszczenie jest typową cechą rasy i powstało w wyniku celowej hodowli, przy czym hodowcy od początku dbali o dobrą pigmentację nosa, oczu i skóry. Dziś rzadko spotyka się niebieskie oczy czy różowy nos. Biały kolor miał za zadanie odróżnić psy od zwierzyny, aby uniknąć niechcianego zabicia psa. Mastiff argentyński jest rasą inteligentną, niezależną i nieco upartą. Wymaga bliskiego kontaktu z rodziną. Pierwotnie rasa myśliwska, w lesie nie odżegnuje się od swoich instynktów łowieckich. Jest to pies dominujący, co może się objawiać zwłaszcza w jego relacjach z innymi psami, jeśli AD jest niewłaściwie traktowany.  

8. Doberman – psy umięśnione

  Doberman - psy umięśnione

Doberman jest krótkowłosą dużą rasą, charakteryzującą się dużą dynamiką i energią. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i opalonym oraz brązowym i opalonym, ale istnieją też inne kolory, które nie są oficjalnie uznawane przez FCI, którego standardy są uznawane w większości krajów świata. W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej uznaje się na przykład wariant niebieski lub wariant isabella (kremowo-biały).  

7. Cane corso – psy umięśnione

Cane corso - psy umięśnione

Cane Corso to starożytna rasa psów, pojawiająca się również na muralach ze starożytności. Obrazy te pojawiają się na terenie dzisiejszego Rzymu, dlatego też Włochy są prawdopodobnie krajem pochodzenia tej rasy. Przodkowie, dokładny rok czy wiek hodowli nie są znane. Wykorzystywany był do walk na arenach z innymi psami, niedźwiedziami czy bykami; służył też jako rasa stróżująca. W XIX wieku, kiedy zmienił się system rolnictwa i hodowli, psy te przestały być potrzebne i rasa ta prawie wyginęła. Niewielka populacja przetrwała w południowych Włoszech na terenach Puglii, Sannio i Lucanii, gdzie została zauważona w 1973 roku przez profesora Francesco Ballottę i doktora Antonio Morsianiego. W 1978 roku rozpoczęto realizację programu odbudowy rasy. Udało się zebrać 19 osobników, z których uratowano psa rasy włoski corso. W 1983 roku został opracowany pierwszy wzorzec rasy. W 2007 roku została uznana przez FCI. Pierwsze psy trafiły do Czech w 1996 roku, a już w 2000 roku powstał klub hodowców, bo w ciągu tych czterech lat liczba psów osiągnęła 200 sztuk.  

6. Buldog angielski

Buldog angielski

Psy umięśnione. Buldog znany również jako Buldog angielski lub Buldog brytyjski, to średniej wielkości rasa psów. Jest to muskularny, krępy pies o pomarszczonej twarzy i wydatnym, wciśniętym nosie. Nad rejestrami hodowlanymi czuwają Kennel Club (Wielka Brytania), American Kennel Club (USA) i United Kennel Club (USA). Buldogi to popularne zwierzęta domowe; według American Kennel Club były piątą najpopularniejszą rasą czystej krwi w USA w 2017 roku. 

5. Boxer

Boxer

Pierwotnie boksery miały przekłute uszy i ogon, ale od 2002 roku jest to zabronione ustawą nr 488/2002 Dz. U. Obecnie boksery mają mniejsze uszy, które pasują do policzków. Jest to pies o kwadratowej ramie z bardzo głęboką klatką piersiową. Płaszcz jest krótki i ściśle przylegający, koloru żółtego lub pręgowanego z czarną maską. Dopuszczalne są białe oznaczenia, ale nie więcej niż jedna trzecia powierzchni ciała.  

4. American Staffordshire Terrier

  American Staffordshire Terrier Psy umięśnione. American Staffordshire Terrier to rasa psów, której przodkowie wywodzą się z buldogów angielskich i terierów. Z ich krzyżowania powstał jego najbliższy krewny – amerykański Pit Bull Terrier i angielski Staffordshire Bull Terrier. Staffordshire Bull Terrier przybył do Ameryki z Anglii wraz z angielskimi imigrantami gdzieś w XIX wieku.  

3. Amerykański Pit Bull Terier

  Amerykański Pit Bull Terier

Psy umięśnione. Pit bulle zostały wyhodowane tylko po to, by atakować psa, nigdy człowieka. Właściwie należy zauważyć, że pit bull terriery miały kontakt z obcymi ludźmi podczas organizowanych walk, więc atakowanie człowieka było i jest niedopuszczalne. Jego złe imię i histeria wokół niego jest tak naprawdę wytworem mediów. 

Psy stróżujące 10 najlepszych ras do stróżowania

 

2. Bully Whippet

Bully Whippet

Bully Whippet Rasa Whippet wywodzi się z XIX wieku, głównie z myślą o wyścigach psów. Mutacje genetyczne, które pojawiają się u niektórych Whippetów, powodują podwojenie ich masy mięśniowej. Te umięśnione psy nazywają się Bully Whippets i są całkowicie zdrowe. Jedynym minusem jest to, że czasem dostają skurczów w ramionach i udach. Mimo to te niesamowicie umięśnione psy zajmują drugie miejsce na liście najbardziej umięśnionych psów na świecie. Bully Whippets ważą 6-20 kg i mają 44-50 cm wzrostu. Psy umięśnione.

1. American Bully

American Bully Lata hodowli pozwoliły stworzyć zupełnie nową rasę American bully,która wyróżnia się inteligencją, imponującym wyglądem i odwagą. Towarzyski, nieagresywny przyjaciel rodziny znany z wyjątkowej tolerancji wobec dzieci. Rasa ta jest uznawana przez kilka stowarzyszeń takich jak ABKC, EBKC.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button