Psy

Jak przygotować psa dla dziecka

Jak przygotować psa dla dziecka? Nasze psy są bardzo dostrojone do nas, więc przy tak monumentalnym wydarzeniu jak ciąża, Twój pies może już wyczuć, że coś się zaraz wydarzy. Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka. Ale to, że odbiera nowe uczucia, nie oznacza, że rozumie, co one oznaczają. Oto kilka porad, jak przygotować psa do nowego przybycia.

 

Skup się na złych nawykach swojego psa

 

Skup się na złych nawykach swojego psa

Dziewięć miesięcy to więcej niż wystarczający czas dla Ciebie i Twojego zwierzęcia, aby poradzić sobie z większością problemów i wygładzić wszelkie niepożądane nawyki. Jeśli to konieczne, zatrudnij do współpracy profesjonalistę.

Pilnuj swojej energii w ciąży – Jak przygotować psa na przyjęcie dziecka

 

Ciąża wpływa na całe gospodarstwo domowe. Możesz czuć się podekscytowany, niespokojny lub zaniepokojony. Pamiętaj, że pies będzie odzwierciedlał Twoje emocje.

Naśladuj zapach swojego dziecka – Jak przygotować psa dla dziecka

 

Naśladuj zapach swojego dziecka - Jak przygotować psa dla dziecka

Przed wprowadzeniem dziecka do domu przynieś przedmiot, który przypomina Ci zapach dziecka. Podczas tego ćwiczenia kluczowe jest wyznaczenie jasnych granic. Trzymając przedmiot, zaproś psa do powąchania z pewnej odległości. W ten sposób komunikujesz psu, że przedmiot jest twój, a następnie dajesz mu pozwolenie na wąchanie. Pomaga to rozpocząć proces tworzenia szacunku dla dziecka.

Wyznacz granice – Jak przygotować psa na przyjęcie dziecka

 

Wyznacz granice - Jak przygotować psa na przyjęcie dziecka

Polecam zacząć od pokoju dziecka. Zapewnij warunek, aby pies zrozumiał, że istnieje niewidzialna bariera, której nie może przekroczyć bez Twojej zgody. Wreszcie, możesz pozwolić psu na eksplorację i wąchanie pewnych rzeczy w pokoju pod twoim nadzorem. Wtedy ty decydujesz, kiedy musi wyjść. Powtórzcie tę czynność kilka razy przed przyjściem dziecka. Dzięki temu pies wie, że ten pokój należy do przywódcy stada i musi być szanowany przez cały czas.

Powoli pozwól psu obwąchać dziecko.

 

Powoli pozwól psu obwąchać dziecko

Zacznij od zabrania psa na długi spacer. Upewnij się, że wyczerpałeś całą energię swojego psa. Poczekaj przy drzwiach przed powrotem; upewnij się, że pies jest w spokojnym i uległym stanie, zanim zaprosisz go do środka. Po wejściu pies od razu wie, że w domu jest nowy zapach. Jeśli już wprowadziłaś ten zapach, to będzie on dla niego w jakiś sposób znajomy. Matka lub ojciec trzymający dziecko muszą być w stanie całkowitego spokoju. Pies powinien mieć możliwość obwąchania dziecka, ale w pełnej szacunku odległości. Podczas tego pierwszego spotkania nie należy stawiać dziecka zbyt blisko. Ostatecznie można pozwolić psu na coraz większe zbliżenie się do dziecka. W ten sposób uczysz psa szacunku dla dziecka jako kolejnego przywódcy stada.

Naucz dziecko i psa współdziałania ze sobą

 

Naucz dziecko i psa współdziałania ze sobą

 

Kiedy dziecko jest już w stanie eksploracji, ważne jest, aby nadzorować wszystkie interakcje między nim a psem. Jest to doskonała okazja, aby nauczyć dziecko, że nie należy niepokoić psa, nie pocierać jego ogona itp. Zbyt wiele dzieci nieumyślnie sprowokowało skądinąd spokojnego psa, po prostu dlatego, że nie były pod nadzorem lub ich rodzice nie udzielili im odpowiednich instrukcji.

Nie zapomnij o psie!

Pies nie potrzebuje zabawek i specjalnej uwagi, aby czuć się ważnym; wystarczy, że będziesz przestrzegać rutyny, zapewniać codzienne spacery i stałe wskazówki. To pomoże Twojemu psu poczuć się bezpiecznie i pozwoli mu się zrelaksować z nowym dodatkiem do rodziny. Jak przygotować psa dla dziecka.

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze

 

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze

Nie zakładaj, że Twój pies będzie (lub nie będzie) stanowił problem tylko na podstawie rasy. Pewnie, że Rottweilery i pit bulle nie gryzą dzieci, ale też je krzywdzą. Jak przygotować psa na przyjęcie dziecka. Każdy pies jest inny, trzeba tylko zbudować więź między nim a dzieckiem. A na początku trzeba stale kontrolować psa w każdej sytuacji.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button