Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z Brazylii – Top 10 unikalnych zwierząt z Brazylii

Brazylia jest krajem zróżnicowanym, jest również bogata w faunę i florę. Zwierzęta z Brazylii . Jest uważany za największy hotspot bioróżnorodności na całym świecie, ponieważ jest domem dla największego na świecie lasu deszczowego, Amazonii, największego mokradła Pantanal i 69 innych małych i dużych parków narodowych. Wszystkie te parki i lasy przyczyniają się do różnorodności Brazylii i jej dzikości.

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody lub zwierząt i uwielbiasz wędrować, aby być świadkiem unikalnych gatunków dzikich zwierząt, wybierz Brazylię jako swój następny cel podróży.

 

1. Jaguar

 

Zwierzęta z Brazylii Jaguar

Jaguar to dziki gatunek kota, znacznie większy od kota domowego, występujący w dorzeczu Amazonki. Od 2002 roku znajduje się na czerwonej liście IUCN. Top 10 najbardziej niebezpiecznych ras kotów.

2. Nandu

 

Nandu

Nandu to drugi co do wielkości gatunek bezlotnego ptaka pochodzącego z Ameryki Południowej. Ptak ten występuje w Brazylii i Argentynie.

3. Tapir

 

Tapir

Tapir wygląda jak świnia, jest zwierzęciem roślinożernym należącym do kategorii ssaków. Występuje głównie w dżunglach Ameryki Południowej.

4. małpy kapucynki

 

 

Zwierzęta z Brazylii Małpy kapucynki

Małpa kapucynka to wyjątkowe zwierzę występujące w Brazylii, jest to małpa najczęściej trzymana jako zwierzę domowe w Ameryce Południowej. To zwierzę jest dobrze znane ze swojej inteligencji i zachowań społecznych. Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów.

5. Wilk maned – Zwierzęta z Brazylii 

 

Zwierzęta z Brazylii Wilk grzywiasty

Jest to jedna z najbardziej unikalnych form zwierząt występujących na tej planecie. Wygląda jak wilk, ale tak naprawdę to duży lis.

6. Kapibara bagienna

 

Kapibara bagienna

Jest to największy gryzoń występujący w lesie w Ameryce Południowej. Na kapibarę poluje się dla jej mięsa. Jest to również najbardziej popularne danie. Jest dość podobny do dużego indyka.

7. Saguinus – Zwierzęta z Brazylii 

 

Zwierzęta z Brazylii Saguinus

Saguinus to gatunek małpy, który występuje w różnych kolorach, pomarańczowym, czarnym i żółtym. Występują w lasach deszczowych i obszarach przybrzeżnych Brazylii, Ameryki Środkowej i Południowej.

8. Pies leśny – Zwierzęta z Brazylii 

 

Pies leśny

Piesek preriowy został znaleziony w Brazylii i Ameryce Południowej. Prawie wyginął i jest wymieniany jako najrzadszy ze swojego rodzaju. 

9. Inia (różowy delfin) – Zwierzęta z Brazylii 

 

Inia Różowy delfin

Inia znajduje się w rzece Amazonce i jest znana jako różowy delfin Amazonki. Jest to gatunek wieloryba zębatego, który jest jednym z największych gatunków delfina rzecznego.

10. Fox maikong

 

Zwierzęta z Brazylii Fox maikong

Lis maikong znany również jako lis leśny lub piesek z buszu jest małym ssakiem. Zwierzęta z Brazylii . Lis maikong występuje w Ameryce Południowej i jest najmniej zagrożony. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button