Rośliny ozdobne

Rośliny do kuchni : 8 najlepszych roślin do kuchni

Rośliny do kuchni można dobierać według kilku kryteriów takich jak: jakie mają mieć przeznaczenie ( ozdobne czy tylko użytkowe) , jak często słońce świeci do kuchni, a także co najważniejsze – przestrzeń jaką chcemy przeznaczyć na rośliny w kuchni. Wybraliśmy 8 najlepszych roślin, które możesz mieć w swojej kuchni.

 

1. Bluszcz pospolity (Hedera Helix)

 

Bluszcz pospolity (Hedera Helix)

 

Bujna, zielona roślina, która doskonale nadaje się do powieszenia nad umywalką lub umieszczenia za oknem. Lekki bluszcz pnący jest łatwy do uprawy w domu (o ile jest w bezpośrednim świetle słonecznym) i doda pięknego koloru do każdej kuchni. Jej spiczaste liście mają różne odcienie zieleni z akcentami bieli, żółci i czerni, więc możesz być pewien, że znajdziesz odmianę pasującą do Twojej kuchni. 

 

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni: Bluszcz pnący może pomóc w oczyszczeniu powietrza, ponieważ jest jednym z najlepszych reduktorów zanieczyszczeń w pomieszczeniach, takich jak formaldehyd, benzen, pleśń i bakterie. Należy tylko trzymać tę roślinę z dala od kotów i psów oraz innych czworonożnych przyjaciół, gdyż bluszcz jest dla nich toksyczny.

 

 

2. Aloes zwyczajny (Aloe Barbadensis Mille)

 

Aloes zwyczajny (Aloe Barbadensis Mille)

Aloes, nazywany „rośliną nieśmiertelności”, jest jedną z najtwardszych roślin. Piękna i charakterystycznie wyglądająca roślina pełna witamin i minerałów, które są świetne dla Twojej skóry, posiadanie aloesu w doniczce jest jak dostęp do apteki 24 godziny na dobę.

 

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni: Trzymaj go obok kuchenki, a przyda się, gdy nieuchronnie się oparzysz. Wystarczy odciąć dolny liść przy łodydze, usunąć ewentualne kolce wzdłuż krawędzi, rozdzielić liść wzdłuż i wbić do środka żelki. Wetrzyj żel bezpośrednio w oparzenie, a poczujesz niemal natychmiastowy efekt chłodzenia.

 

3. Aspidistra wyniosła (Aspidistra Elatior) – Rośliny do kuchni

 

Aspidistra wyniosła (Aspidistra Elatior) - Rośliny do kuchni

 

Dodaj do swojej kuchni niezwykłą roślinę w postaci tej serdecznej i bezproblemowej rośliny domowej. Jest to jasnozielona i liściasta roślina, która może tolerować znacznie więcej niż inne grzechotki, w tym bardzo słabe światło, ekstremalne i zmienne ciepło oraz rzadkie podlewanie. Niezależnie od tego, jak źle myślisz, że utrzymujesz rzeczy przy życiu, trudno byłoby zabić tę roślinę. Postaw go w kącie kuchni, kąciku śniadaniowym lub jadalni.

 

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni: Nigdy nie wiesz, jaki klimat będzie sortować twoja kuchnia w ciągu roku. (Jeden dzień jest wilgotny i pełen pary z płyty kuchennej; inny dzień jest suchy i gorący z piekarnika na pieczenie). Cokolwiek wydarzy się w Twojej kuchni, ta roślina to przetrwa.

 

4. Pilea Cadierei

 

Pilea Cadierei

Czy masz wszystkie urządzenia ze stali nierdzewnej? Odpowiednim dodatkiem będą zielone i metalicznie srebrne liście rośliny melon pilea. Trzymaj go w wiszącym koszu i z dala od gorących lub zimnych przeciągów (takich jak grzejnik lub klimatyzator).

 

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni: To kolejna roślina, a fakt, że jest to dobra roślina wisząca oznacza, że zaoszczędzisz cenne miejsce na podłodze lub meblach.

 

5. Zielistka Sternberga (Chlorophytum Comosum)

 

Zielistka Sternberga (Chlorophytum Comosum)

Jest również łatwy w pielęgnacji, potrafi rozwijać się w różnych warunkach i wcale nie wymaga wiele opieki. Roślinę można trzymać w dowolnym miejscu w kuchni – przy oknie w słońcu, na blacie pod górnymi szafkami – i obserwować jej wzrost przy sporadycznym podlewaniu i okazjonalnym przycinaniu.

 

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni: Doskonały naturalny oczyszczacz powietrza, seler pomaga usunąć zapachy, opary i zanieczyszczenia z otoczenia.

 

6. Bazylia pospolita (Ocimum Basilicum) – Rośliny do kuchni

 

Bazylia pospolita (Ocimum Basilicum) - Rośliny do kuchni

 

Bazylia jest naprawdę jednym z najłatwiejszych ziół do uprawy w kuchni. Wiedzcie tylko, że lubi dużo słońca, nie lubi chłodnych, przeciągowych miejsc i lubi wilgotną glebę. Jeśli masz okno kuchenne skierowane na południe, ta roślina jest dla Ciebie. Rośliny do łazienki : 17 roślin do łazienki

 

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni: po co płacić pieniądze za kilka gałązek bazylii w sklepie spożywczym, skoro można wyhodować własną? Najlepsza wiadomość: Roślina najlepiej radzi sobie, gdy często ją przycinamy.

 

7. Sansewieria gwinejska (Dracaena Trifasciata)

 

Sansewieria gwinejska (Dracaena Trifasciata)

Sansewieria gwinejska nie potrzebuje dużo wody i nie potrzebuje dużo światła.

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni : Jeśli jesteś zajęty i nie masz tyle czasu wokół roślin Sansevieria trident jest odpowiednią rośliną. Roślina jest wyższa niż szeroka, co oznacza, że nie zajmie dużo miejsca, a podlewać trzeba tylko raz na 2 tygodnie, w zależności od tego, jak szybko gleba wysycha.

8. Epipremnum złociste – Rośliny do kuchni

 

Epipremnum złociste - Rośliny do kuchni

Prawie 9 na 10 roślin, które można znaleźć w kuchni będzie Pothos. Są to rośliny odporne na każde warunki świetlne.Rośliny do kuchni.

Dlaczego jest to świetna roślina do kuchni.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button