Rośliny ozdobne

Rośliny domowe 30 najpiękniejszych roślin domowych

Rośliny domowe 30 najpiękniejszych roślin domowych. Może właśnie spędziłeś godziny poring over Pinterest, lub byłeś pragnąc stworzyć spokojniejszą sypialnię, aby wycofać się do końca dnia. Niezależnie od powodu, dodanie więcej zielonych, bujnych liści do domu może być świetnym sposobem na odświeżenie wystroju i stworzenie uspokajającego otoczenia.

 

Rośliny domowe

 

Rośliny domowe

 

Oczywiście nie każdy ma zielonego kciuka, jeśli chodzi o utrzymywanie roślin w stanie kwitnienia, ale to nic nie szkodzi, ponieważ istnieje wiele trudnych do zabicia roślin domowych, którymi można wypełnić swoje pokoje.

Nie daj się zwieść ich delikatnemu wyglądowi, są bardziej wytrzymałe niż myślisz. Niektóre wytrzymują nawet spore zaniedbania. Więc zamiast próbować indywidualnie często podlewać każdą roślinę, mamy zamiar podzielić się z wami kilkoma najlepszymi roślinami domowymi, które w ogóle nie wymagają dużej uwagi.

 

Ciekawe rośliny domowe

 

 

Zanim zakochasz się w roślinie, którą znalazłeś poniżej, musisz ocenić, który typ najlepiej nadaje się do ilości światła słonecznego, które pokój otrzymuje na co dzień. Czy dostaje bezpośrednie światło słoneczne, pośrednie światło słoneczne czy pozostaje w cieniu?

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora)

 

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora)

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora) to odważny sukulent o dużych, okrągłych liściach z różowymi końcówkami. Rośliny te lubią jasne światło, więc można je umieścić bezpośrednio na słonecznym parapecie, aby wchłonęły wszystkie promienie. Rośliny te lubią również bardziej suche stanowisko, więc nie martw się, jeśli zapomnisz o podlewaniu od czasu do czasu – zniosą to!

Smukły gryzoń

 

Smukły gryzoń

Posiadanie pełnej i żywej palmy w domu jest zawsze miłym dodatkiem, a Prunus slender jest świetnym drzewem na początek. W przeciwieństwie do innych gatunków palm, ta palma jest łatwiejsza w pielęgnacji i wymaga jedynie pośredniego światła słonecznego.

Senecio rowleyanus (String-of-pearls)

 

Senecio rowleyanus (String-of-pearls)

Dodaj tego malucha do półki i obserwuj, jak ściąga się w dół. Upewnij się, że jest umieszczony w jasnym, pośrednim świetle słonecznym i podlewaj go co jeden do dwóch tygodni.

Ciekawe rośliny domowe Bulb-Albuca Namaquensis

 

Ciekawe rośliny domowe Bulb-Albuca Namaquensis

To dziwna i zabawna roślina, którą warto mieć w pobliżu! Nie tylko jest łatwa w pielęgnacji, ale kiedy kwitnie, wydziela słodki, waniliowy zapach.

Pieprovec

 

Pieprovec

Te jaskrawo kolorowe rośliny pięknie rosną w pomieszczeniach. Zatrzymują wodę w łodygach i liściach, dzięki czemu są odporne na suszę. Podczas podlewania upewnij się, że nie podlewasz ich nadmiernie i sprawdź, czy gleba jest całkowicie sucha pomiędzy podlewaniem.

Złoty Potosowiec

 

Złoty Potosowiec

Do wszystkich czarnych kciuków: ta liana pnąca zyskała przydomek „diabelskiego bluszczu” ze względu na swoją zdolność do wytrzymywania prawie czarnych warunków, jak również niedostatecznego i nadmiernego podlewania.

Aglaonema

 

Aglaonema

„Jeśli jesteś raczej zapominalski, doskonałą rośliną jest Aglaonema. Aglaonema toleruje nadmiar H2O i jest dostępna w spektrum kolorów, w tym zielonym, różowym, białym i czerwonym.

Jadeitowa roślina (Jade plant)

 

Jadeitowa roślina (Jade plant)

Roślina Jade zatrzymuje wodę w swoich okrągłych liściach, więc może czasem przetrwać ponad miesiąc bez uwagi. Jeśli poda się im wodę, zaczną się nawadniać i rosnąć. Umieść go w słonecznym oknie (najlepiej od strony południowej lub zachodniej) i podlewaj, gdy gleba poczuje się sucha.

Asparagus setaceus (Paproć szparagowa zwyczajna)

 

Asparagus setaceus (Paproć szparagowa zwyczajna)

Ta krzaczasta roślina toleruje znacznie trudniejsze warunki niż inne paprocie – dzięki temu, że technicznie nie jest paprocią. Asparagus setaceus przystosowuje się zarówno do jasnych miejsc, jak i ciemnych zakątków. Rośliny domowe. Utrzymuj glebę wilgotną, a będzie się dobrze rozwijać.

Pilea peperomioides (Chińska roślina pieniężna)

 

Pilea peperomioides (Chińska roślina pieniężna)

Pilea peperomioides najlepiej rośnie w zacienionym miejscu (lub na zimowym parapecie) z cotygodniowym podlewaniem, według The Little Book of Houseplants and Other Greenery. Bonus: możesz przesadzić kłącza, które wyrastają z podstawy łodygi i dać je jako prezent.

 

Juka – Rośliny domowe

 

Juka - Rośliny domowe

Przepis na szczęśliwą yuccę jest prosty: słońce, słońce i jeszcze więcej słońca. Sadzić w pojemniku wystarczająco głębokim, aby zrównoważyć zdrewniałe pędy, które są górą, i oszczędnie podlewać.

Tilandsia (Tillandsia)

 

Tilandsia (Tillandsia)

W szopie można trzymać ziemię doniczkową. Tillandsia rośnie całkowicie bez gleby. „Wystarczy zanurzyć je w wodzie na dwie lub trzy godziny co około 10 dni.

Seler (Chlorophytum comosum) – rośliny domowe pnące

 

Seler (Chlorophytum comosum) rośliny domowe pnące

Co jest lepsze od selera? Kilka Zielonych. Szybko rosnące pędy wytwarzają małe „dzieci”, które można przesadzić w inne miejsce, aby mieć więcej zieleni. Wystarczy trzymać się dobrze oświetlonych miejsc i nie zapominać o cotygodniowym podlewaniu.

Lilia pokojowa (Peace lily)

 

Lilia pokojowa (Peace lily)

Jeśli masz skłonność do nadmiernego podlewania, wypróbuj Shovelweed. Kudłacze mogą „rosnąć prawie w akwarium”. Przy odpowiedniej ilości światła przez cały rok wytwarzają również kwiaty w kształcie łopatek.

Aloes

 

Aloes

Ze względu na preferencje aloesu do światła pośredniego, spodoba mu się miejsce na biurku lub szafce nocnej. Aby uzyskać optymalny wzrost, należy ją dobrze namoczyć co tydzień lub dwa.

Bluszcz pospolity (Common ivy) – rośliny domowe pnące

 

Bluszcz pospolity (Common ivy) rośliny domowe pnące

Długie pędy można zostawić zawieszone na kominku lub na półce, ale to pnącze nadaje się również do topiarów (lub ścian stadionów).

 

Ciekawe rośliny domowe Smocze drzewo (Dracena)

 

Ciekawe rośliny domowe Smocze drzewo (Dracena)

Zaoszczędź miejsce na parapecie i schowaj tę słabo oświetloną odmianę w mało popularnym kącie. Ciekawe rośliny domowe. Właściciele zwierząt, uwaga: Draco common jest toksyczny zarówno dla psów jak i kotów, więc trzymaj zwierzęta z dala od niego. 

Calathea ornata

 

Calathea ornata

„Rośliny modlitewne” wytwarzają liście na tyle ładne, że mogą ocienić bukiet, a do ich pielęgnacji nie potrzeba dyplomu botanika. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, utrzymuj roślinę w stanie wilgotnym (nie mokrym) i unikaj jasnego światła.

 

Gumowa figa (Rubber fig)

 

Gumowa figa (Rubber fig)

W rodzimej Azji drzewa figowca gumowego mogą osiągać ponad 30 metrów wysokości. Regularne przycinanie pozwoli utrzymać pod kontrolą odmianę ozdobną. Figowiec gumowy w doniczce toleruje jasne, bezpośrednie światło, ale umieść go w lekko zacienionym miejscu, a podziękuje Ci za to. Podlewaj, gdy gleba wyschnie – mniej więcej co tydzień.

Ciekawe rośliny domowe Bromeliady

 

Ciekawe rośliny domowe Bromeliady

Podobnie jak ananas, bromeliada należy do rodziny bromeliowatych. Ta roślina „trwa długo”. Wytwarza młode osobniki lub pędy boczne, które zastępują pierwotną roślinę. Jego preferowana temperatura to około 21 stopni, co czyni go przyjaznym dla domowników.

Kalanchoe

 

Kalanchoe

Kalanchoe wymaga bardzo mało pielęgnacji. Ten utrzymujący wodę sukulent wytwarza kolorowe dzwonkowate kwiaty i jest odporny na suchy klimat i wahania temperatury. Nie przeszkadza mu nawet 7 stopniowa zimowa pogoda.

Beaucarnea recurvata (Palma kucykowa)

 

Beaucarnea recurvata (Palma kucykowa)

Ta wolno rosnąca palma oficjalnie nazywa się Beaucarnea recurvata i lubi się kąpać w słonecznym oknie. Nie należy podlewać palmy kucykowej zbyt dużą ilością wody, gdyż łodygi wyczerpują jej zapasy.

Ciekawe rośliny domowe Naparstnica

 

Ciekawe rośliny domowe Naparstnica

Storczyk phalaenopsis pochodzi z tropikalnych krajów azjatyckich i preferuje słabe oświetlenie oraz wilgotny klimat, ale jest bardziej niewymagający niż sugerowałyby to jego efektowne kwiaty. Ciekawe rośliny domowe Naparstnica.  „Większość storczyków jest dość wyrozumiała. Rośliny w lesie deszczowym – 16 najciekawszych roślin

Philodendron – rośliny domowe do cienia

 

rośliny domowe do cienia Philodendron

W filodendronach można się zakochać. Ich nazwa pochodzi dosłownie od greckich słów philo- (czyli „miłość”) i dendron (czyli „drzewo”). Większość gatunków wytrzymuje zarówno ciemne zakątki, jak i skąpe podlewanie. Lubią suszę, więc nie należy podlewać częściej niż raz w tygodniu. Rośliny domowe do cienia.

Ciekawe rośliny domowe Ognik (Crown-of-thorns)

 

Ciekawe rośliny domowe Ognik (Crown-of-thorns)

Owszem, roślina ta może wytwarzać kłujki, ale nie jest specjalnie wybredna. Ten sukulent może pozostać bez wody przez tydzień lub dłużej i nadal produkować piękne kwiaty „przez cały rok”.

Šlumbergera (Schlumbergera) – rośliny domowe do cienia

 

rośliny domowe do cienia Šlumbergera (Schlumbergera)

Jeśli jesteś bardziej typem „zostaw to i zapomnij o tym”, wszystko z rodziny kaktusów będzie odpowiednie. Ten gatunek, sprzedawany jako kaktus dziękczynny lub bożonarodzeniowy, wytwarza segmentowane liście i białe, różowe, czerwone lub fioletowe kwiaty. Rośliny do ogrodu skalnego – 12 najpiękniejszych roślin do ogrodów

Ciekawe rośliny domowe Zamiokulkas (Zanzibar Gem)

 

Ciekawe rośliny domowe Zamiokulkas (Zanzibar Gem)

Oficjalna nazwa rośliny to Zamioculcas zamiifolia i pochodzi ona z Afryki Wschodniej. Gatunek ten, nazywany „królem niezniszczalnych roślin”, znosi groźną trifectę niszczycieli roślin: suszę, słabe światło i naprawdę niską wilgotność.

Sansevieria trifasciata (Dracaena trifasciata)

 

Sansevieria trifasciata (Dracaena trifasciata)

Wężownica, jedna z wielu sansewierii, jest trudna do zniszczenia. Mogą one wytrzymać miesiąc bez wody. Liście są zazwyczaj sztywne, ostre i spiczaste.

Ciekawe rośliny domowe Sheffler’a

 

Ciekawe rośliny domowe Sheffler'a

Ten wiecznie zielony krzew, znany również jako krzew parasolowy, może osiągnąć do 4,5 metra wysokości na zewnątrz, ale będzie wolniej rósł w pomieszczeniach pod czujnym okiem zapominalskiego ogrodnika. Jak wiele innych roślin, może być łagodnie trująca. Wiosenne kwiaty – 20 kwiatów, które kwitną wiosną

Rośliny domowe – Dífenbachia

 

Rośliny domowe - Dífenbachia

Umieść tę piękność obok okna z zasłoną i chroń nowe liście przed kolejnym słońcem. W przefiltrowanym świetle ta efektowna roślina jest szczęśliwym posiadaczem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button