Rośliny ozdobne

Dlaczego warto sadzić drzewa 11 powodów

Dlaczego warto sadzić drzewa11 powodów, aby posadzić drzewo na swoim podwórku . Dlaczego warto posadzić drzewo w ogrodzie . Sadzenie drzew w ogrodzie . Dlaczego warto sadzić drzewa , Drzewa są ważną częścią naszego świata i mają kluczowe znaczenie dla naszego przetrwania. Zapewniają nam tlen potrzebny do oddychania, schronienie dla dzikich zwierząt i pożywienie w postaci swoich owoców . Ale jest tego o wiele więcej. Oto 10 powodów, dla których drzewa powinny być podstawą Twojego ogrodu.  

Dlaczego warto sadzić drzewa

  Dlaczego warto sadzić drzewa  

1. Drzewa podnoszą wartość nieruchomości. Dlaczego warto posadzić drzewo

Każdy chce, aby jego dom miał jak najwyższą wartość nieruchomości, prawda? Architektura krajobrazu z drzewami i roślinami może zwiększyć wartość nieruchomości nawet o 20 procent, według niektórych szacunków. To jest wielki zwrot z inwestycji, jeśli chodzi o małą przestrzeń , wymagają one. Dlaczego warto posadzić drzewo .  

2. Drzewa oczyszczają powietrze. Dlaczego warto posadzić drzewo 

Drzewo może wchłonąć do 22 kg dwutlenku węgla każdego roku i może sekwestrować 1 tonę dwutlenku węgla do czasu, gdy osiągnie wiek 40 lat. Ponadto drzewa pochłaniają zapachy i zanieczyszczające gazy, takie jak tlenki azotu, amoniak, dwutlenek siarki i ozon, a także filtrują cząsteczki z powietrza, zatrzymując je na liściach i korze.    2. Drzewa oczyszczają powietrze. Dlaczego warto posadzić drzewo   

3. Drzewa zatrzymują wodę. Dlaczego warto posadzić drzewo 

Silne powodzie można znacznie ograniczyć poprzez sadzenie drzew. Zasadzony lub rosnący w stanie dzikim świerk norweski może przechwycić ponad 3 500 l wody rocznie, co pomaga w uzupełnianiu podziemnych warstw wodonośnych.  

4. Drzewa zapobiegają erozji gleby. Dlaczego warto posadzić drzewo 

System korzeniowy drzewa wiąże glebę, a jego liście stanowią barierę przed wiatrem i deszczem; zapobiega to osuwaniu się ziemi. Dlaczego warto sadzić drzewa.   4. Drzewa zapobiegają erozji gleby. Dlaczego warto posadzić drzewo  

5. Drzewa pomagają buforować hałas. Dlaczego warto posadzić drzewo 

Drzewa posadzone w strategicznych miejscach w sąsiedztwie lub wokół domu mogą złagodzić duże hałasy. Jest to szczególnie miłe, jeśli mieszkasz w pobliżu autostrady lub lotniska.

6. Drzewa chłodzą nasze domy, ulice i miasta. Dlaczego warto posadzić drzewo 

Drzewa mogą ochłodzić miasto nawet o 10°C poprzez zacienianie domów i ulic, rozbijanie miejskich „wysp ciepła” i uwalnianie pary wodnej do powietrza przez ich liście.  

7. Drzewa mogą zaoszczędzić na kosztach energii.

Jeśli nie będziemy się opierać na poprzednim punkcie, strategicznie rozmieszczone drzewa mogą zaoszczędzić właścicielom domów do 25 procent na rachunkach za energię, zapewniając cień w lecie i wiatrochrony w zimie. 7. Drzewa mogą zaoszczędzić na kosztach energii.

8. Drzewa są piękne.

To rozumie się samo przez się. Drzewa są zachwycającym elementem naszego naturalnego krajobrazu. Od pierwszych pąków wiosną do kolorowych liści jesienią, drzewa są piękne. Stanowią świetną dekorację w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Dlaczego warto sadzić drzewa.  

9. Drzewa są święte.

Drzewa były święte dla wielu starożytnych światów i do dziś mają szczególne znaczenie w wielu kulturach. Druidzi wierzyli, że wiele drzew jest świętych, w tym jesion, z którego wykonywano lecznicze różdżki. Dziś wielu mieszkańców Madagaskaru oddaje im cześć, ponieważ wierzą, że w lasach mieszkają duchy ich przodków.   9. Drzewa są święte.  

10. Z drzew (i roślin) pozyskuje się leki.

Czy wiesz, że aspiryna powstała z kory wierzby? Albo że kora psianki była stosowana jako substytut chininy? Chociaż wiele leków pochodzących z roślin i drzew zostało zastąpionych przez substancje syntetyczne, nie można zaprzeczyć, jak ważne są one, jeśli chodzi o współczesną medycynę i badania. Dlaczego warto sadzić drzewa.   10. Z drzew (i roślin) pozyskuje się leki.  

11. Drzewo przeżyje nas, więc może nas upiększać przez całe życie

Drzewa mogą być pokoleniowe czasami , może natknąłeś się na to , kiedy twoja babcia powiedziała ci to drzewo zostało zasadzone przez twojego pradziadka . I tak na pewno są takim skarbem przeszłości . Dlatego drzewa trzeba chronić.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button