Rośliny

Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

Rośliny do cienia. Masz w swoim domu lub mieszkaniu ciemne miejsca, w których słońce nie świeci zbyt mocno i chciałbyś je rozjaśnić za pomocą roślin? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce.

Lista roślin do zacieniania

 

Rośliny do cienia - 11 roślin pokojowych do cienia

 

Rośliny do pielęgnacji w cieniu

 

Pomieszczenia i określenie, ile światła ma dane pomieszczenie:

  • Jeśli pokój ma wiele okien i jest skierowany na południe, to ma „duże światło”.
  • Pokoje wychodzące na wschód lub zachód mają „światło centralne”.
  • Wreszcie pomieszczenia wychodzące na północ lub po prostu te bez okien mają „słabe światło”.

Rośliny do umieszczenia w cieniu

1. Dracena Sandera

 

Dracena Sandera

Dracena Sandera to rodzaj bambusa , idealnie nadaje się do miejsc mało oświetlonych . Jest mało wymagający , potrzebuje cienia , stosunkowo chłodniejszych temperatur i wody bez fluoru ( więc można go podlewać zwykłą wodą z kranu ) .Bezpośrednie słońce może uszkodzić liście rośliny .

Jeśli liście Dracena Sandera zaczynają żółknąć , oznacza to, że miała zbyt dużo światła słonecznego , fluor lub jej korzenie przerosły . Sposób w jaki światło uderza w nią zmienia jej kształt .

 

2. Codiaeum variegatum a Epipremnum złociste

 

Codiaeum variegatum

 

Codiaeum variegatum w większości sklepów roślinnych . Roślina ta znana jest z tego, że ma pięknie wybarwione liście i kwiaty, które nie potrzebują tak dużo światła, aby zakwitnąć. Po zakupie krotonu zauważysz, że zaczyna on odpadać. Nie martw się jednak, już za kilka dni zaczną je zastępować nowe liście.

 

Epipremnum złociste

 

Epipremnum złociste , jest bardzo podobny do Codiaeum variegatum. Dobrze rozwija się w zacienionym wnętrzu . Główna różnica między tymi dwoma roślinami jest w ich liściach . Epipremnum złociste ma ogromne wiecznie zielone liście z żółtymi paskami .

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

3. Kalanchoe – Rośliny do cienia

 

Kalanchoe - Rośliny do cienia

Kalanchoa ma żywe kolory i liście w ciekawym kształcie . Jeśli kochasz różnorodność , ta roślina jest idealna dla Ciebie . Kalanchoa występuje w wielu kolorach , w czerwonym , różowym , żółtym a także białym . Roślina jest dość mało wymagająca, preferuje ciemniejsze miejsca i nie potrzebuje dużo wody.

 

4. Białe orchidee

 

Białe orchidee

 

Rośliny cieniolubne .Biała orchidea jest jedną z najlepszych roślin cieniolubnych w pomieszczeniach. Podczas zakręcania storczyka , należy pamiętać o świeżej łodydze z co najmniej 12-14 pąków . Sprawdź też, czy ma zdrowe liście. Biały storczyk kwitnie w świetle, jeśli trzymasz go w cieniu jego liście będą ciemnozielone, ale kiedy umieścisz go w słońcu jego liście staną się jasnozielone. Możesz eksperymentować z rośliną, aby osiągnąć kolor, który lubisz najbardziej. Kwiaty na balkon lub taras – Top 12 roślin

 

5. Dypsis lutescens ( Złoto palmowe )

 

Dypsis lutescens ( Złoto palmowe )

Dypsis lutescens jest jedną z droższych roślin na tej liście . Nic dziwnego, wygląda niesamowicie. Dypsis lutescens rośnie w tempie 15-17 cm rocznie, a jego ostateczne rozmiary to 1,8-2,1 metra , więc zajmuje sporo miejsca. żyje do 10 lat. Umieść go tak, aby miał jasne światło, ale nie bezpośrednie . Wystawienie na bezpośrednie działanie światła spowoduje, że jej liście zaczną żółknąć.

 

6. Zielistka Sternberga

 

Zielistka Sternberga

 

Zielistka Sternberga to roślina, którą pokochasz. Tak Zielistka Sternberga jest znany jako jeden z najłatwiejszych roślin do pielęgnacji , może wytrzymać wiele warunków klimatycznych . Nie podlewaj selera zbyt dużo, ponieważ korzenie mogą zacząć gnić . Kiedy podlewasz, pozwól mu wyschnąć przed ponownym podlaniem .Rośnij w cieniu .

 

7. Skrzydłokwiat – Rośliny do cienia

 

Skrzydłokwiat - Rośliny do cienia

 

Skrzydłokwiat znana jest z białych kwiatów i ciemnozielonych liści. Są łatwe w pielęgnacji, to jeden z powodów, dla których są tak popularne .Miłość lilie zrobić lepiej w niskim lub umiarkowanym świetle .Ilość światła, które oferują miłości lilii wpłynie na to, jak roślina wygląda .Jeśli dać mu więcej światła to często kwiat, jeśli jest w cieniu to będzie wyglądać jak tradycyjna roślina zielony .

 

8. Filodendron – Rośliny do cienia

 

Filodendron - Rośliny do cienia

 

 

Ano Filodendron uwielbia ciemniejsze miejsca w pomieszczeniach, ale nie przeszkadza im okazjonalne światło słoneczne albo .Ta roślina nie jest tak wrażliwa na zmiany klimatu jak inne. I Filodendron musi być utrzymany w równowadze , jeśli zacznie więdnąć , zmień ilość światła ( jeśli jest w cieniu postaw go na słońcu , jeśli jest w słońcu postaw go w cieniu ) .

 

9. Aglaonema

 

Aglaonema

 

Aglaonema jest popularna, ponieważ istnieje wiele odmian tej rośliny. Każdy gatunek ma inny wzór liści. Są idealne dla osób, które chcą mieć małą roślinę , plus są stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Szukaj jej w miesiącach letnich , w ten sposób zaczyna kiełkować urocza zieleń .

 

10. Sansewieria gwinejska – Rośliny do cienia

 

Sansewieria gwinejska - Rośliny do cienia

 

Sansewieria gwinejska jest unikalnym rodzajem rośliny cieniującej w pomieszczeniach, ponieważ wiadomo, że poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Roślina ta oczaruje Cię swoimi liśćmi w kształcie miecza. Pielęgnacja rośliny jest niezwykle prosta .Lubią suchsze miejsca.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button