Rośliny ozdobne

Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

Sadzić w cieniu. Masz w swoim domu lub mieszkaniu ciemne miejsca, w których słońce nie świeci zbyt mocno i chciałbyś je rozjaśnić za pomocą roślin ? W takim razie trafiłeś w dobre miejsce, przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł przeglądowy o roślinach cieniolubnych.

 Lista roślin do cienia

Rośliny w cieniu

Rośliny do pielęgnacji w cieniu

 

Pomieszczenia i określenie, ile światła ma dane pomieszczenie:

  • Jeśli pokój ma wiele okien i jest skierowany na południe, ma „wysokie światło”.
  • Pokoje wychodzące na wschód lub zachód mają „światło centralne”.
  • Wreszcie pomieszczenia wychodzące na północ lub po prostu pozbawione okien mają „słabe światło”.

Rośliny do umieszczenia w cieniu

Czytaj także :

11 wyjątkowo wygodnych powodów, aby posadzić drzewo na swoim podwórku

1. Dracena sanderova

 

Dracena sanderova

Dracena sanderova to rodzaj bambusa , idealnie nadaje się do miejsc z małą ilością światła . Jest mało wymagający , potrzebuje cienia , stosunkowo chłodniejszych temperatur i wody bez fluoru ( więc można go podlewać zwykłą wodą z kranu ) .Bezpośrednie słońce może uszkodzić liście rośliny .

Jeśli liście Dracena sandera zaczynają żółknąć , oznacza to, że miała zbyt dużo światła słonecznego , fluor lub jej korzenie przerosły . Sposób, w jaki światło na nią pada, zmienia jej kształt.

 

2. Kroton i Złoty Potosowiec

 

Croton

 

Można znaleźć kroton w większości sklepów roślinnych . Roślina ta znana jest z tego, że ma pięknie wybarwione liście i kwiaty, które nie potrzebują tak dużo światła, aby zakwitnąć. Po zakupie krotonu , można zauważyć, że zaczyna on odpadać. Nie martw się jednak, już za kilka dni nowe liście zaczną je zastępować.

 

Złoty Potosowiec

 

Pothos złoty , jest bardzo podobny do krotonu. Dobrze radzi sobie w zacienionych wnętrzach . Główna różnica między tymi dwoma roślinami jest w ich liściach . Golden pothos ma ogromne, zimozielone liście z żółtymi paskami.

 

3. Kalanchoa – Rośliny do cienia

 

  Kalanchoe

Kalanchoa ma żywe kolory i liście w ciekawym kształcie . Jeśli kochasz różnorodność, ta roślina jest idealna dla Ciebie. Kalanchoe występuje w wielu kolorach , w czerwonym , różowym , żółtym a także białym . Roślina jest dość mało wymagająca , preferuje ciemniejsze miejsca i nie potrzebuje dużo wody . Czytaj także :

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

4. Białe orchidee

 

Białe orchidee

 

Rośliny cieniolubne .Biała orchidea jest jedną z najlepszych roślin cieniolubnych w pomieszczeniach. Podczas zakręcania storczyka , należy pamiętać o świeżej łodydze z co najmniej 12-14 pąków . Sprawdź też, czy ma zdrowe liście. Biały storczyk kwitnie w świetle, jeśli trzymasz go w cieniu jego liście będą ciemnozielone, ale kiedy umieścisz go w słońcu jego liście staną się jasnozielone. Możesz eksperymentować z rośliną, aby osiągnąć kolor, który lubisz najbardziej . Jak osiodłać konia – procedura i porady

 

5. Dypsis lutescens ( Złota Palma )

 

Dypsis lutescens ( Złota Palma )

Dypsis lutescens jest jednym z droższych roślin na tej liście . Nic dziwnego, wygląda niesamowicie. Dypsis lutescens rośnie w tempie 15-17 cm rocznie, a jego ostateczny rozmiar to 1,8-2,1 metra , więc zajmuje sporo miejsca. Może żyć do 10 lat. Umieść go tak, aby miał jasne światło, ale nie bezpośrednie . Wystawienie na bezpośrednie działanie światła spowoduje, że jej liście zaczną żółknąć.

 

6. Greenshank

 

Rośliny selera do cienia

 

Seler to roślina, którą pokochasz. Seler jest znany jako jeden z najłatwiejszych roślin do pielęgnacji , może wytrzymać wiele warunków klimatycznych . Nie podlewaj selera zbyt dużo, ponieważ korzenie mogą zacząć gnić . Kiedy podlewasz, pozwól mu wyschnąć przed ponownym podlaniem .Rośnij w cieniu .

 

7. Konwalia ( znana również jako konwalia )

 

Konwalia ( znana również jako konwalia ) Rośliny do cienia

 

Shovelwort znany jest z białych kwiatów i ciemnozielonych liści. Są łatwe w pielęgnacji, to jeden z powodów, dla których są tak popularne .Miłość lilie zrobić lepiej w niskim lub umiarkowanym świetle .Ilość światła, które oferują miłości lilii wpłynie na to, jak roślina wygląda .Jeśli dać mu więcej światła to często kwiat, jeśli jest w cieniu to będzie wyglądać jak tradycyjna roślina zielony .

 

8. filodendron

 

Rośliny filodendronów do cienia

 

 

Philodendron uwielbia ciemniejsze miejsca w pomieszczeniach, ale nie przeszkadza im okazjonalne światło słoneczne albo .Ta roślina nie jest tak wrażliwa na zmiany klimatu jak inne. Filodendron musi być utrzymany w równowadze , jeśli zacznie więdnąć , zmień ilość światła ( jeśli jest w cieniu postaw go na słońcu , jeśli jest w słońcu postaw go w cieniu ) .

 

9. Aglaonema

 

Aglaonema Rośliny do cienia

 

Aglaonema jest popularna, ponieważ istnieje wiele odmian tej rośliny. Każdy gatunek ma inny wzór liści. Są idealne dla osób, które chcą mieć małą roślinę , plus są stosunkowo łatwe w pielęgnacji . Uważaj na to w miesiącach letnich, w ie zaczyna kiełkować piękny zielony .

 

10. Sansevieria trójpręcikowa -.

Rośliny w cieniu

 

Sansevieria trident Rośliny do cienia

 

Sansevieria triple banded jest unikalnym rodzajem rośliny cieniującej w pomieszczeniach, ponieważ wiadomo, że poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Roślina ta oczaruje Cię swoimi liśćmi w kształcie miecza. Pielęgnacja rośliny jest niezwykle prosta .Lubią suchsze miejsca.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button