Ciekawostki z królestwa zwierząt

Jak pozbyć się muchy winogronowej – 10 porad, jak się jej pozbyć

A co z winnymi muchami? 10 wskazówek, jak pozbyć się muszek owocowych. Muszki owocówki to jedne z najtwardszych szkodników kuchennych. Te małe skrzydlate marudery szybko się rozmnażają i pozostają w pobliżu długo po tym, jak wyrzucisz owoce i warzywa, które jako pierwsze je przyciągnęły.

 

Jak winić muchy

 

Jak winić muchy

 

Jeśli masz problem z tymi szkodnikami, nie rozpaczaj. A co z winnymi muchami? Pozbycie się ich wymaga cierpliwości i pomysłowości, ale te wskazówki pomogą Ci wyeliminować wszelkie potencjalne wylęgarnie muszek owocowych w Twoim domu, dzięki czemu będziesz mógł sprawić, że odejdą – i sprawić, że nie wrócą.

1. Wyrzuć wszystkie gnijące owoce i warzywa

 

Pozbądź się wszystkich gnijących owoców i warzyw

Po pierwsze: W momencie, gdy zauważysz choćby kilka muszek owocowych, czas oczyścić nieschłodzone produkty. Wszystko, co nie jest już dojrzałe, co wycieka płynem, albo co zostało przecięte lub złamane, musi odejść. Nie wyrzucaj rzeczy do śmieci ani na kompost – chyba że masz kompostownik na zewnątrz i w sporej odległości od domu. Zapakuj wszystko i wynieś na śmietnik. Nie zapomnij też posprzątać resztek bałaganu pozostawionego na blatach lub w pojemnikach. Jak pozbyć się myszy.

 

2. Wyszoruj swoje kosze na śmieci

 

Wyszoruj swoje kosze na śmieci

Wszystko co jest słodkie, sfermentowane lub ma trochę wilgoci jest dobrym środowiskiem dla muszek owocowych. Opróżnij i wypłucz całkowicie puszki po napojach gazowanych, butelki po winie i puszki po piwie. Po wyniesieniu wszystkich butelek i puszek na zbiórkę, dokładnie wyszoruj kosz, aby usunąć resztki piwa, wina lub soku. Jak pozbyć się mszyc.

 

3. Wyrzucić resztki kompostu

 

Wyrzucić resztki kompostu

Jeśli kompostujesz resztki kuchenne i znajdujesz brzęczące wokół muszki owocowe, czas wyczyścić swój pojemnik na kompost. Dopóki nie zapanujesz nad plagą, będziesz musiał wynosić resztki produktów bezpośrednio na zewnętrzny kompostownik. Opróżnij wszystkie wewnętrzne pojemniki na kompost i dokładnie je wyszoruj. Jak pozbyć się opryszczki.

 

4. Wymień stare gąbki, mopy i ścierki do naczyń – Jak leczyć winne muchy

 

 Wymień stare gąbki, mopy i ścierki do naczyń - Jak leczyć winne muchy

Czy wiesz, że muszki owocówki mogą rozmnażać się na kwaśnych gąbkach, mopach i ręcznikach do naczyń? Jeśli nie wymieniałeś ostatnio gąbki kuchennej lub wkładu do mopa, wymień je. Wszystkie chusteczki wielokrotnego użytku wrzuć do pralki, a jednorazowe włóż do szczelnej torebki. Co jest dobre na duszny nos – jak pozbyć się dusznego nosa.

 

5. Natychmiastowe czyszczenie naczyń – Jak radzić sobie z winnymi muchami

 

Natychmiastowe czyszczenie naczyń - Jak radzić sobie z winnymi muchami

Nie czekaj z myciem naczyń do końca dnia, zwłaszcza jeśli są resztki takich rzeczy jak galaretka czy wino. Przynajmniej dokładnie opłucz naczynia, aby usunąć wszelkie pozostałości po jedzeniu lub napojach. A co z winnymi muchami? Gdy zgarniasz resztki jedzenia do kosza, pamiętaj, by natychmiast je wyjąć. Jeśli masz zmywarkę, spłucz z naczyń resztki jedzenia i uruchom ją jak najszybciej. Jak pozbyć się kreta.

 

6. Kontrola tacek na ziemniaki i cebulę

 

Sprawdzanie tacek na ziemniaki i cebulę

Większość ludzi przechowuje ziemniaki, cebulę i inne warzywa korzeniowe w chłodnym, ciemnym koszu lub szafce. Jeśli muszki owocowe utrzymują się, należy sprawdzić te miejsca przechowywania pod kątem starych, gnijących produktów. Jeden stary ziemniak wystarczy, by podtrzymać populację muszek owocowych. Wyrzuć wszelkie miękkie lub mięsiste ziemniaki lub cebule i oczyść pojemnik przed włożeniem świeżych ziemniaków lub cebuli. Jak pozbyć się gniazda os

 

7. Ustawić pułapki z octu na problematyczne miejsca – Jak Winne muchy

 

 Ustawić pułapki octowe na miejsca problemowe - Jak zwalczać muszki owocowe

Czasami najszybszym sposobem na zlikwidowanie populacji szkodników owadzich jest wytępienie dorosłych osobników hodowlanych. Na szczęście muszki owocowe nie są aż tak inteligentne. Jeśli coś zdalnie pachnie jak fermentujące owoce, od razu się do tego zabierają. Umieść kilka pułapek z octu jabłkowego na problematycznych miejscach w swoim domu, a szybko pozbędziesz się dużej ilości muszek owocowych. Pułapkę na ocet można zrobić w kilka minut z rzeczy, które prawdopodobnie masz już w domu. Jak pozbyć się mrówek: 8 domowych typów.

 

8. Naprawa powolnych odpływów i utrzymanie rur wodnych w czystości

 

8. Naprawa powolnych odpływów i utrzymanie rur wodnych w czystości

Muszki owocowe nie stronią od życia w błocie, a to dotyczy również błota w Twoim wodociągu. Jeśli masz wolno płynące dreny w swoim domu, może być wystarczająco dużo materii organicznej wewnątrz rur, aby wspierać populację hodowlaną muszek owocowych. Jak w winnych muchach.

Podejrzane dreny przykryj na kilka dni folią i sprawdź, czy nie ma w nich muszek owocówek. Jeżeli widzisz dorosłe osobniki na spodniej stronie prześcieradła, to znaczy, że rozmnażają się w twoim drenie. Wyeliminować wszelkie problemy z odprowadzaniem wody. Wlej wrzącą wodę do problematycznych odpływów, aby pomóc poluzować nagromadzone osady. Jeśli jest dostępny, można również użyć sztywnej szczotki do szorowania wnętrza rury, aby pozbyć się zanieczyszczeń.

 

9. Gruntowne sprzątanie kuchni – Jak leczyć winne muchy

 

Gruntowne sprzątanie kuchni - Jak leczyć winne muchy

Zdziwiłbyś się, gdzie w kuchni mogą gromadzić się kawałki jedzenia. Jeżeli ty masz szczególnie uporczywą owocową muchę infestację, ja może wymagać trochę łokciowego smaru eliminować wszystkie ich jedzenie źródła. Sprawdź krawędź zlewu kuchennego. Pod spodem mogą znajdować się kawałki jedzenia. Jeśli to możliwe, wyczyść patelnie ociekowe palników i podnieś płytę kuchenną, aby usunąć rozlane jedzenie, i sprawdź pod lodówką, czy nie ma lepkich miejsc, w których mógł rozlać się sok. Buty zimowe męskie – jak wybrać buty zimowe

 

10. Podczas puszkowania upewnij się, że słoiki są bezpiecznie zamknięte

 

Podczas puszkowania upewnij się, że słoiki są bezpiecznie zamknięte

A co z winnymi muchami? Nie każdy jest w domowych puszkach, ale jeśli jesteś, powinieneś wiedzieć, że infestacje muszek owocowych mogą być czasami śledzone z powrotem do jednego nieprawidłowo zamkniętego słoika z przetworami owocowymi.

Jeśli masz pod ręką zapas domowych galaretek lub sosów, poświęć trochę czasu, aby dwukrotnie sprawdzić, czy wszystkie zakrętki są szczelnie zamknięte. Nawet jeśli muszka owocowa z radością ucztowałaby na czymś, co nieumyślnie pozostawiłeś otwarte, to i tak nie chciałbyś jeść niczego, co pochodzi z niewłaściwie zamkniętego pojemnika, prawda?

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button