Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największy motyl świata : 10 największych motyli na świecie

Największy motyl świata : 10 największych motyli świata . Motyle są ważnymi zapylaczami w przyrodzie, dzięki czemu utrzymują siedlisko i źródło pożywienia dla niezliczonej ilości zwierząt. Często to właśnie motyle przyciągają nas najbardziej na łące. Jaki jest największy motyl na świecie ? Największe motyle na świecie według rozpiętości skrzydeł .

 

10. Papilio homerus ( 15 cm )

 

  Papilio homerus ( 15 cm )

Największy motyl . Papilio homerus ma ciemnożółte skrzydła . Niestety zmniejszyła się liczebność motyli Papilio homerus . Ich dokładna liczba nie jest znana, ponieważ wolą przebywać głębiej w lasach deszczowych.

 

9. Troides miranda ( 17 cm )

 

  Troides miranda ( 17 cm )

Motyl Troides miranda zmniejsza się w populacji z powodu zniszczenia ich siedliska . Motyl jest chroniony prawem. Gatunki sklasyfikowane przez Arthura Gardinera Butlera. Troides miranda żyją na największej wyspie Azji na Borneo .

 

8. Troides magellanus ( 18 cm )

 

Troides magellanus Największy motyl

 

Troides magellanus żyje na Filipinach i Orchid Island (Tajwan ) Ich żółte plamy odbijają różne kolory światła, dzięki czemu motyl wydaje się jaskrawo ubarwiony . Ten gatunek motyla nosi nazwę od odkrywcy Ferdynanda Magellana, który zginął na Filipinach w 1521 roku.Największy motyl .

 

7. Ornithoptera chimaera ( 19 cm )  Największy motyl 

 

 

Ornithoptera chimaera ( 19 cm ) Największy motyl

 

Nazwa motyla Ornithoptera chimaera pochodzi od mitologicznego greckiego stworzenia Chimaera, które składało się z kilku zwierząt . Motyl ten żyje w lasach deszczowych w regionie Indonezji . Lubią latać po koronach drzew.

 

6. Ornithoptera croesus ( 20 cm )

 

Ornithoptera croesus ( 20 cm ) Największy motyl

 

Największy motyl . Ornithoptera croesus jest jednym z najbardziej charakterystycznych motyli na świecie . Ma bogate , głębokie odcienie żółci i pomarańczy na skrzydłach. Motyl ten został odkryty przez Alfreda Wallace’a w 1 859 roku .

 

5. Troides hypolitus ( 20 cm )

 

Troides hypolitus ( 20 cm ) Największy motyl

Troides hypolitus ma czarno-żółty kolor i przypomina osę . I służy jako odstraszacz przed drapieżnikami . Troides hypolitus jest chronionym gatunkiem motyla . Istnieje co najmniej 36 podgatunków tego motyla.

 

4. Troides prattorum ( 20 cm )

 

  Troides prattorum ( 20 cm ) Największy motyl

Troides prattorum to piękny motyl pochodzący z indonezyjskiej wyspy Buru i zamieszkujący głównie wysokości od 1300 do 1600 metrów. W Indonezji jest również często hodowany komercyjnie dla specjalnych kolekcji motyli , ale nawet tak są one bardzo rzadkie . Motyle Troides prattorum wymierają z powodu niszczenia ich siedlisk i chwytania do kolekcji .

 

3. Papilio antimachus ( 23 cm)  Największy motyl 

 

Papilio antimachus ( 23 cm) Największy motyl

 

Papilio antimachus to piękny afrykański motyl zwykle zabarwiony na brązowo i czarno i ma pomarańczowe skrzydła . Ma wysoką toksyczność, dlatego jest bardzo odporny na drapieżniki. Samce są większe od samic i często latają w grupach.

Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

 

2. Ornithoptera goliath 27- 28 cm Największy motyl 

 

Ornithoptera goliata ( 27- 28 cm ) Największy motyl

 

Ornithoptera goliath jest nazwany po jego masywnej posturze , jest uważany za jeden z najrzadszych dużych motyli na świecie . Ciekawostką jest fakt, że jak rośnie motyl gąska Ornithoptera goliata tak żeruje zawsze na innych roślinach .

5 największych ras kurczaków na świecie

1. skrzydlak aleksandryjski ( 28 cm ) Największy motyl 

 

Skrzydlak aleksandryjski ( 28 cm ) Największy motyl na świecie

 

Wojownik aleksandryjski to największy motyl na świecie. Rozpiętość skrzydeł największego motyla na świecie wynosi 28 cm . Jest to niezwykle piękny motyl, jego niezwykłe zielono-niebieskie ubarwienie wyróżnia go spośród innych, podobnie jak jego wielkość. Motyl ten żyje wyłącznie na Nowej Gwinei . Motyl ten został nazwany na cześć królowej Danii Aleksandry.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button