Ciekawostki z królestwa zwierząt

Nowo wyginięte zwierzęta 10 zwierząt, które niedawno wyginęły

Nowo wymarłe zwierzęta . zwierzęta, które wyginęły w ostatniej dekadzie. Nowo wymarłe zwierzęta . Człowiek jest winien większości wyginięć.

10. Alaotra Grebe Novo Wymarłe zwierzęta 

Alaotra Grebe Novo Wymarłe zwierzęta


 Żyły w jeziorze Alaotra i na Madagaskarze, ich los przypieczętowała ich wielkość . Dorosłe osobniki miały zaledwie 25 cm długości, a mała rozpiętość skrzydeł sprawiała, że rzadko zapuszczały się daleko od bagiennego środowiska. Zostały upolowane przez ludzi i wyginęły w 2010 roku.

9. Żółw Pinta Novo Wymarłe zwierzęta 

Żółw Pinta Novo Wymarłe zwierzęta


 Ostatni żółw tego gatunku zginął 24. Czerwiec 2012 roku na wyspie Galapagos. Miała ona ponad 100 lat. Naukowcy odkryli go w 1972 roku, do tego czasu sądzono, że gatunek tego żółwia już wyginął. Próbowali skojarzyć tego żółwia z innym gatunkiem, niestety bezskutecznie.

8. Tajska pantera śnieżna Novo Wymarłe zwierzęta 

Tajska pantera śnieżna Novo Wymarłe zwierzęta


Ten gatunek dużego kota był kiedyś rodzimy dla wyspy Tajwan . Polowano na nie dla ich futra i w ten sposób lamparty systematycznie się zmniejszały. Na początku lat 2000 na wyspie rozłożono fotopułapki . Przez 4 lata nie uchwycili ani jednego zdjęcia tego lamparta .

7. Foka karaibska

Foka karaibska Novo Wymarłe zwierzęta


Wiadomo było, że jest to jedyny gatunek foki z Karaibów i Zatoki Meksykańskiej. Została odkryta przez Krzysztofa Kolumba podczas jego drugiej podróży do Ameryki w 1494 roku. Nazywał je wilkami morskimi. Na foki polowano dla ich mięsa i oleju. Zostały one uznane za wymarłe w 2008 r.

6. gołąb z Liverpoolu

Liverpool gołąb Novo Wymarłe zwierzęta


Pojedynczy okaz tego gatunku znajduje się w World Museum w Liverpoolu.Badania genetyczne wykazały, że był on blisko spokrewniony z ptakiem Dodo. I uważa się, że żył na południowym Pacyfiku i na wyspach na Oceanie Indyjskim . W 2008 roku został uznany za wymarły.

5. Zachodnioafrykański nosorożec czarny

Zachodnioafrykański nosorożec czarny Novo Wymarłe zwierzęta


Newly Extinct Animals . Jest jedna krytyczna statystyka związana z czarnym nosorożcem. Na początku XX wieku liczba osobników tych roślinożerców przemierzających kontynent afrykański wynosiła milion. Sześć dekad później zaczęło się ciągłe zabijanie . W latach 1960-1998 ponad 98% tych nosorożców zostało zabitych przez kłusowników . Dziś gatunek ten jest już na wymarciu.

4. Nietoperz Pipistrelle z Wysp Bożego Narodzenia

Bat Novo Wymarłe zwierzęta
Jednym z prawdopodobnych źródeł ich upadku było stosowanie pestycydów przeciwko koloniom mrówek . W 2009 roku zostały uznane za wymarłe.

3. hipopotam madagaskarski

Madagaskar hipopotam Novo Wymarłe zwierzęta


Madagaskar był kiedyś domem dla trzech odrębnych gatunków hipopotamów, które dzielą ten sam los, a mianowicie wyginęły. Pojawienie się człowieka na wyspie było dla tych hipopotamów katastrofą. Te duże i tłuste stworzenia były łatwym celem polowań. Ostatni hipopotam tego gatunku zmarł w 2014 roku.

Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

2. Delfin z rzeki Jangcy

Delfin rzeczny Yanghzers


Newly Extinct Animals .W przeciwieństwie do większości delfinów , które są ssakami morskimi , ten gatunek żył w Chinach 6,300-km długości rzeki Jangcy . Człowiek stoi za wyginięciem tych delfinów. Ludzie zakłócili bieg rzeki budując tamy, rozszerzając ruch na rzece i zanieczyszczając wodę. Ostatni widziany był w 1994 roku . W 2006 roku zespół naukowy zbadał całą długość rzeki i nie  znalazł ani jednego okazu . Delfiny w rzece Yangtz zostały uznane za wymarłe.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

1. Japońska wydra rzeczna

Japońska wydra rzeczna
Newly Extinct Animals . Ssaki te były kiedyś powszechne w całej Japonii i liczyły ponad milion . Niestety zdjęcie z 1979 roku okazało się być ostatnim tego typu . Kłusownicy polowali na wydry dla ich futra. Na wydry polowano na skalę przemysłową, co doprowadziło do ich wyginięcia.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button