Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta Himalajów 7 najpiękniejszych zwierząt

Zwierzęta Himalajów 7 najpiękniejszych zwierząt . Sprawdź te piękne zwierzęta, które żyją w Himalajach. Zwierzęta z Himalajów mają piękne płaszcze.

Jak wymagające może być życie w ciągle zmieniających się warunkach Himalajów ? Zaskakująco, najwyższe pasmo górskie na świecie przynosi niesamowitą różnorodność życia. Wiele niesamowitych gatunków zwierząt, ptaków , gadów , płazów i ryb z Himalajów. Oto lista 7 najpiękniejszych z nich

7. Dzik Zwierzęta Himalajów

Dzik
Dzik jest szeroko rozpowszechnionym ssakiem, który żyje w całej Azji , północno-zachodniej Afryce i Europie. Istnieje 16 podgatunków dzika. Dzik w paśmie Himalajów ma szaro-czarne futro i może ważyć nawet 200 kg.

6. Niebieska owca himalajska

Niebieska owca himalajska Zwierzęta z Himalajów


Jest to owca wysokogórska, która żyje w himalajskich regionach Indii, Chin i Nepalu.Żyją na wysokościach 4000-6000 m n.p.m. . Mogą ważyć do 75 kg, mają krótką, gęstą sierść, która ma szary kolor z niebieskim odcieniem. Dzięki temu kolorowi sierści mogą być prawie niewidoczne.

5. Himalajski niedźwiedź czarny

Niedźwiedź himalajski czarny Zwierzęta z Himalajów


Mieszka w Himalajach. Może ważyć do 120 kg . Zamieszkują tereny wysokogórskie. Dopiero z nadejściem zimy schodzą niżej .

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

4. Monal himalajski

Himalayan monal Zwierzęta Himalajów


Jest to zachwycający , kolorowy ptak z gatunku bażantów. Żyje w lasach otwartych lub mieszanych. Jest to narodowy ptak Nepalu. Żyje na wysokości 2 000 m.n.p.m.

3. Koza himalajska (Tatr)

Koza himalajska Zwierzęta z Himalajów

Jest spokrewniony z dziką kozą. Żyje w regionach himalajskich. Są one doskonale przystosowane do życia w warunkach wysokogórskich. Mają długie ciemnobrązowe futro. Dorastają do wysokości 1 metra i ważą 85 kg.

2. Pandy czerwone Zwierzęta Himalajów

Panda czerwona Zwierzęta Himalajów

Jest to ssak z rodziny kotowatych z dużym krzaczastym ogonem . Jest klasyfikowany jako gatunek zagrożony i na świecie jest ich mniej niż 1000. Osoba dorosła może ważyć do 62 kg . Mają bardzo atrakcyjną czerwonobrązową sierść, która uczyniła je celem kłusowników.

5 największych wilków na świecie Największy wilk na świecie

1. Pantera śnieżna Zwierzęta Himalajów

Pantera śnieżna Zwierzęta Himalajów
Jest to chyba najpiękniejsze zwierzę żyjące w Himalajach. Może ważyć do 75 kg . W jednym skoku może pokonać dystans 15 metrów. Żywią się głównie niebieską owcą himalajską i królikami.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button