Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największy drapieżnik świata Top 9 drapieżników na świecie

Największy drapieżnik świata Top 9 drapieżników na świecie . Który myśliwy jest najlepszy w polowaniu ? Największym drapieżnikiem na świecie jest Wieloryb Zabójca.

9. Waran Komodski Największy drapieżnik

Waran z Komodo Największy drapieżnik na świecie
Dorosły może mieć do 3 metrów długości i ważyć do 160 kg . Waran Komodsi nie ma drapieżników w obrębie swojego siedliska. Zabijają swoją ofiarę za pomocą silnych nóg i ostrych zębów. Ich ślina zawiera toksyczne bakterie . Tak, że gdy ofiara ucieknie, umiera w ciągu 24 godzin z powodu zatrucia krwi.

8. Śnieżna pantera Największy drapieżnik

Śnieżna pantera Największy drapieżnik świata


Zamieszkuje wysokogórskie obszary Azji Środkowej. W jednym skoku może pokonać dystans 15 metrów. W swoim naturalnym środowisku nie mają naturalnych wrogów.

7. Krokodyl morski

Krokodyl morski Największy drapieżnik świata


Jest największym ze wszystkich żyjących gadów na świecie. Może dorastać do 5 metrów długości i ważyć 1 tonę. Ma długą i mocną szczękę i jest doskonałym pływakiem.

5 największych wilków na świecie

6. Royal Eagle Największy drapieżnik

Orzeł królewski Największy drapieżnik świata


Jest to największy na świecie ptak drapieżny Ameryki Północnej. Dorosły osobnik waży do 7 kg . I może osiągnąć prędkość do 300 km/h . Ten majestatyczny ptak ma doskonały wzrok i potrafi z dużej wysokości odnaleźć nawet niewielką zdobycz.

5. Niedźwiedź polarny

Niedźwiedź polarny Największy drapieżnik świata


Mogą osiągać wielkość do 3 metrów i ważyć do 720 kg , są największymi lądowymi drapieżnikami na ziemi . Oprócz ludzi nie mają wroga w przyrodzie.

4. Lew Największy drapieżnik

Lew Największy drapieżnik świata


Jest to wspaniałe zwierzę często określane jako król zwierząt. Dorosły lew może mieć do 2,5 metra długości i ważyć do 225 kg .

3. Żarłacz biały

Żarłacz biały Największy drapieżnik świata
Należą do najbardziej niebezpiecznych stworzeń morskich. Mierzy do 6 metrów i może ważyć do 2,6 tony. Rekin ma do 300 ostrych zębów. Najczęściej żywią się fokami.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o łysieniu typu męskiego

2. Tiger

Tiger


Dorosły może mieć do 3,3 metra długości i ważyć 300 kg . Tygrysy żyją w lasach deszczowych. Są też jednymi z najpiękniejszych zwierząt na świecie. Polują głównie w nocy. Największy drapieżnik na świecie,

1. Wieloryb zabójca

Wieloryb zabójca


Może mieć nawet 9 metrów długości i ważyć prawie 5,5 tony. Żyje we wszystkich oceanach na całym świecie .Żywi się fokami, delfinami ale także rekinami .Były to najlepsze  drapieżniki na świecie . 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button