Kone

Dlaczego konie są wspaniałymi zwierzętami domowymi

Dlaczego konie są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Konie to niesamowite stworzenia. Każdy, kto je pozna, nie może od nich tak po prostu odejść. Dlaczego więc nie kupić konia zamiast psa, na przykład, lub nawet obu ? Sprawdź 10 powodów, dla których konie są świetnymi zwierzętami domowymi.

 

1 REDUKCJA STRESU – dlaczego konie są

 

Wszystkie zwierzęta domowe, od psów po koty i ryby po ptaki, mają niesamowitą zdolność do zmniejszania naszego stresu po prostu będąc w ich obecności. Kiedy je głaszczesz, spacerujesz z nimi, w większości przypadków stają się Twoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Przebywanie w otoczeniu koni daje spokojny stan umysłu, ponieważ są one bardzo spokojne. Z łatwością przemierzają przyrodę, ucząc nas, by zwolnić i cieszyć się tym, co matka natura nam zapewniła, co tak wielu ludzi uważa za oczywiste.  

1 REDUKCJA STRESU - dlaczego konie są  

2 FUN – dlaczego konie są

Konie to miłe zwierzęta. Mają tyle figlarnej energii i wytrzymałości. Każdy koń ma swoją własną osobowość i cechy, które na pewno pokochasz. Dlaczego są to konie.

 

3 ŻYCIE – dlaczego konie

Długość życia koni jest dłuższa niż większości zwierząt domowych, czyli około 25-30 lat, co oznacza, że masz znaczną ilość czasu na stworzenie głębokiego połączenia i specjalnej więzi. Posiadanie konia jako zwierzęcia jest ogromnym zobowiązaniem, które pokazuje twój prawdziwy charakter jako osoba.

3 ŻYCIE - dlaczego konie

 

4 PIĘKNO – dlaczego konie są

Konie mają niezmierne piękno i elegancję. Ich sylwetka, pozy, pełne gracji ruchy pozostawiają nas wszystkich zahipnotyzowanych. Od ich przejawów w filmach, literaturze i sztuce, są symbolem siły i odwagi na całym świecie.

5 INTELIGENCJA

Wiadomo, że konie uczą się cztery do siedmiu razy szybciej niż ludzie. Muszą się szybko uczyć, bo są zwierzętami drapieżnymi i mają dużą intuicję. Dlaczego konie są.  
5 INTELIGENCJA

6 WSPARCIE EMOCJONALNE

Naukowcy zajmujący się badaniami koni wykazali, że konie potrafią rozpoznawać ludzkie emocje. Podobnie jak psy, konie zapewnią komfort i wydadzą się bardziej zabawne, jeśli zobaczą, że jesteś smutny lub zmartwiony.

 

7 RUCH – Dlaczego konie są 

Jeśli kochasz spacery, konie są doskonałe do zwiedzania okolic. Oddychanie świeżym powietrzem i odpowiednia ilość słońca czyni cuda dla ciała i umysłu. Posiadanie konia jako towarzysza przygód na świeżym powietrzu, takich jak jazda konna i turystyka, to świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia. Dlaczego konie są. 

7 RUCH - Dlaczego konie są 

8 ZWALCZANIE CHOROBY

 

Posiadanie konia jako zwierzęcia lub przebywanie w jego otoczeniu może przynieść fizyczne i psychiczne korzyści osobom cierpiącym na różne choroby lub schorzenia. Ludzie, którzy zmagają się z Alzheimerem, uważają, że przebywanie wokół koni jest terapeutyczne . Terapia z wykorzystaniem koni pomaga im odnaleźć spokój i łagodzi frustrację związaną z życiem z chorobą Alzheimera. Terapia pomaga podnieść pacjentów na duchu i złagodzić negatywne zachowania.

9 KONSERWACJA

 

Może się to wydawać trudne do uwierzenia, ale konie są łatwe w pielęgnacji. Owszem, jest to duże zobowiązanie, ale zapewnienie jedzenia i schronienia jest bardzo proste. Kilka rancz w całym kraju pozwala na odwiedzenie, jazdę i pogłaskanie koni za minimalną opłatą. Jeśli obecnie nie jesteś gotowy na posiadanie własnego konia, nie musisz wydawać zbyt wiele. Najwspanialsze konie na świecie top 10 ras

 

10 DŁUGA HISTORIA

 

W całej mitologii i starożytnych opowieściach konie odgrywały ogromne role. Zainspirowały one niezliczone opowieści o łagodności, sile i triumfie. Konie mają długą historię współistnienia z człowiekiem od wieków. Od królów do królowych i od wiosek do królestw, konie były towarzyszami i narzędziami w kształtowaniu najbardziej krytycznych okresów ludzkiej cywilizacji.   Mamy nadzieję, że te 10 powodów, dla których konie są doskonałymi zwierzętami domowymi, pozwoliły ci lepiej zrozumieć, jak duży wpływ na twoje życie mogą mieć konie. W życiu nasze drogi są wypełnione przyrodą i dzikością. Naszą pasją i przywilejem jest bycie do przodu dla wszystkich.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button