Kone

Najsilniejszy koń świata top 10 ras koni

Najsilniejszy koń świata. Lista najsilniejszych ras koni na świecie. Rasy koni, które mają niesamowitą siłę. Zobacz najbardziej brutalne rasy koni na świecie. Rasy koni.

10. Dolehest

 

Dolehest


Dølahest lub Dole to koń pochodzący z Norwegii. Rasa ta została włączona do ras koni w 1947 roku. Rasa ta dorasta do wysokości 160 cm i może ważyć do 630 kg .Głowa jest ciężka o prostym profilu, szyja jest stosunkowo krótka i muskularna, kłąb jest lekko wypukły i szeroki, klatka piersiowa jest szeroka i głęboka, a łopatki mocne, muskularne i nachylone. Grzbiet jest długi i szeroki, umięśniony i lekko nachylony. Nogi są krótkie, ale mocne i umięśnione, z szerokimi, twardymi stawami i twardymi kopytami.

9. Koń fiordowy

 

Koń fiordowy

Fjord Horse lub Norwegian Fjord Horse to stosunkowo niewielka, ale bardzo silna rasa koni z górskich rejonów zachodniej Norwegii. Ma mocną, łukowatą szyję, potężne nogi i umięśnione ciało. Głowa jest średniej wielkości i dobrze określona przez szerokie, płaskie czoło i prostą lub lekko wypukłą twarz, z małymi uszami i dużymi oczami.

Mimo niewielkich rozmiarów, rasa jest w pełni zdolna do noszenia dorosłego człowieka i ciągnięcia ciężkich ładunków.Sierść rasy staje się niezwykle ciężka i gęsta na zimę.Rasa dorasta do wysokości 150 cm i może ważyć do 500 kg .Chociaż niektóre osobniki mogą podpadać pod tradycyjny podział na konie i kucyki, Fjord Horse jest uważany za konia, niezależnie od wzrostu.

8. Koń Suffolk – Najsilniejszy koń świata

 

Koń Suffolk - Najsilniejszy koń świata

Suffolk Horse, znany również historycznie jako Suffolk Punch lub Suffolk Sorrel, to angielska rasa koni pociągowych. Suffolk Punch został wyhodowany do pracy w rolnictwie i zyskał popularność na początku XX wieku. Koń ten dorasta do wysokości 178 cm i może ważyć do 1 tony.

Rasa ma mocną, łukowatą szyję; dobrze umięśnione, pochylone łopatki; krótki, szeroki grzbiet; i muskularny, szeroki zad. Nogi są krótkie i mocne, o szerokich stawach; solidne, dobrze ukształtowane kopyta.

 

7. Russian Heavy Draft

 

Russian Heavy Draft


Rosyjski ciężki draft to koń konstrukcyjny opracowany w Związku Radzieckim, który został oficjalnie zarejestrowany w 1952 roku. Dorastają do wysokości 152 cm i mogą ważyć do 700 kg .Rasa ta jest wykorzystywana w próbach krzyżowania i poprawy cech innych ras.

6. American Cream Draft

 

American Cream Draft

American Cream Draft jest rzadką rasą koni, jedyną rasą opracowaną w Stanach Zjednoczonych, która nadal istnieje. Mają szeroki tułów, spadziste barki i krótkie, mocne plecy. Ich żebra są dobrze wysklepione i są krótkie sprzężone z dobrze umięśnionymi tylnymi nogami i silnymi, dobrze wyważonymi stopami .

Mają mocne kopyta, a ich ruch jest swobodny i łatwy. Dorastają do wysokości 163 cm i mogą ważyć nawet 820 kg. Jedna z najsilniejszych ras koni na świecie.

5. Holenderski zimnokrwisty

 

Holenderski zimnokrwisty


DUTCH DRAFT to holenderska rasa koni ciężkich. Ma masywną budowę, dobrą wytrzymałość i jest spokojny w temperamencie. Rasa ta została wyhodowana na początku XX wieku w prowincji Zeeland, dlatego może być również znana jako koń z Zeelandii.Dorasta do wysokości 160 cm i może ważyć do 750 kg.

4. Belgian – Najsilniejszy koń świata

 

Belgian - Najsilniejszy koń świata
Jest to jedna z najsilniejszych ras, dorasta do wysokości 168 cm i może ważyć nawet 900 kg.Obecnie najwyższym koniem na świecie jest urodzony w 2000 roku belgijski koń o imieniu Big Jake. A on ma 210 cm wzrostu.

3. Percheron

 

Percheron


Percheron to rasa koni pociągowych, która pochodzi z doliny rzeki Puisne w zachodniej Francji, która jest częścią dawnej prowincji Perche, po której rasa została nazwana. Percherony są rasą muskularną i są znane ze swojej inteligencji i chęci do pracy.Mogą dorastać do wysokości 193 cm i mogą ważyć do 1200 kg .

2. Koń Clydesdale – Najsilniejszy koń świata

 

Koń Clydesdale - Najsilniejszy koń świata


Clydesdale to rasa koni pociągowych nazwana i wywodząca się od koni hodowlanych z Clydesdale, hrabstwa w Szkocji.Rasa została wyhodowana z ogierów flamandzkich importowanych do Szkocji i skrzyżowanych z lokalnymi klaczami. Pierwsze odnotowane użycie nazwy „Clydesdale” dla rasy miało miejsce w 1826 roku.Dorastają do wysokości 183 cm i mogą ważyć do 910 kg.Jedna z najsilniejszych ras koni na świecie.

 

1. Koń Shire – najsilniejszy koń

 

Koń Shire - najsilniejszy koń
Shire to brytyjska rasa koni.Shire pochodzi z połowy XVIII wieku, choć jego początki są znacznie starsze. Najsilniejszy koń świata. Dorastają do wysokości 178 cm i mogą ważyć do 1100 kg.Największym koniem w zapisanej historii był prawdopodobnie Shire o imieniu Mammoth (znany również jako Sampson), urodzony w 1848 roku. Miał 219 cm wzrostu, a jego wagę oszacowano na 1.544 kilogramy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button