Kone

Najlepsze konie 10 najlepszych ras koni na świecie

Najlepsze konie 10 najlepszych ras koni na świecie .10 najlepszych ras koni na świecie.

 

 

10. Carolina Marsh Tacky

10. Carolina Marsh Tacky


Jedna z najlepszych ras koni, jeśli chodzi o przetrwanie długich okresów w lesie w zimie. Są łatwe w utrzymaniu i mogą przetrwać najcięższe warunki, w jakich przyjdzie żyć każdemu koniowi. To prawdziwi survivalowcy z większymi stopami i większymi głowami. Możesz ich używać do każdego celu, od orki do jazdy .Najlepsze konie 10 najlepszych ras koni na świecie.

9.Koń arabski (Arabian horse)

9.Koń arabski (Arabian horse)

Ten koń jest mistrzem wszystkich rumaków. Udowodnił, że jest godzien przetrwać surowość pustyni. Jego siła wynika ze sposobu, w jaki wykonuje polecenia swojego jeźdźca. Araby, rodzą się ciemne i z czasem ich sierść zmienia się na jasną.

Myślę, że ludzie są zafascynowani końmi arabskimi ze względu na ich ekstremalne piękno, ale jednocześnie są one niesamowicie atletyczne. Najdziwniejsze w nich jest to, że kochają swoich jeźdźców; uznają ich za swoją własną osobę. Są one niewątpliwie znacznie milsze od wielu innych koni. Niektórzy historycy twierdzą, że pochodzi to z czasów beduińskich, kiedy to konie te mieszkały w namiotach ze swoimi ludźmi. Zwykle jadły i spały ze swoimi ludźmi i wiele osób uważa, że to właśnie tam zaczęła się ich sympatia do ludzi. Są niesamowicie inteligentne i są jedną z najbardziej wszechstronnych ras koni na świecie.10 najlepszych ras koni na świecie.

8. Morgan (Morgan horse)

8. Morgan (Morgan horse)

Gracja i piękno rasy Morgan nadają się do wszystkich form równości. Szybko docenisz, jak doskonałym koniem jeździeckim i towarzyszem w siodle jest koń rasy Morgan. Koń rasy Morgan to rasa o bogatej historii i wyjątkowym dziedzictwie. Ewoluował przez ponad dwieście lat użytkowania w celach komercyjnych i rekreacyjnych. Jednak, co zadziwiające, zachowuje on nieodłączne cechy, które uczyniły go legendarnym pod koniec XVII wieku.

Dziś rasa reprezentuje jedną z najbardziej wszechstronnych ras koni na planecie, czy szukasz towarzysza szlaku lub przyjemności z jazdy lub konia sportowego lub szukasz konkurencyjnego konia pokazowego, znajdziesz wszystkie te atrybuty i przydatność w koniu Morgan. 

7. Koń fryzyjski

7.Koń fryzyjski

W 1913 roku w rodowodzie były tylko trzy ogiery fryzyjskie. Wówczas sytuacja była beznadziejna, ale dzięki ośrodkom hodowli fryzyjskiej w Holandii ta niezwykła rasa nadal istnieje. Jest to rasa o bardzo szczególnym charakterze. Mają łagodną naturę; można je nazwać końmi Harley Davidson. To niesamowicie piękne konie o fantastycznych ciałach.

Na początku XX wieku koń fryzyjski był znany jako koń do sportu i rekreacji; był używany coraz częściej i zazwyczaj jako koń treningowy lub do jazdy, ale w latach 80. ludzie zaczęli używać ich w pokazach i zawodach. Stawały się coraz bardziej popularne i dziś są jedną z najbardziej fascynujących ras koni na naszej planecie.

6. Irish cob (koń cygański)

Irish cob (koń cygański)


Zostało ich bardzo mało, a każdy z nich to skarb. Są piękne, szybkie, silne i mają wszystko, a nawet więcej, czego szukasz w idealnym koniu. Uwielbiają być dotykane; są niezwykle przyjazne i czułe. Kiedy zaczynam myśleć o tych koniach, dostaję gęsiej skórki, bo są tak piękne i potężne. Są chyba jedną z najbardziej magicznych ras koni, jakie kiedykolwiek widziałem, a od XX wieku są symbolem brytyjskiego romantyzmu.

5. Marwari

Marwari

Ich uszy obracają się, aby wychwycić nawet najmniejsze dźwięki, i to właśnie uczyniło ich najbardziej niezawodną jazdą na polach bitew. Był taki czas, kiedy siły brytyjskie zataczały się z powodu dużej liczby niepowodzeń w planach zamachów na subkontynencie indo-pakowskim. Za każdym razem, gdy wysyłali kogoś, by zamordował jakiegokolwiek generała Mughal, ich ukryty agent nigdy nie wracał żywy.

Przyczyną ich wielokrotnych niepowodzeń były konie marwari pod siodłami generałów mugolskich. Ponieważ konie Marwari mają dość wrażliwe uszy, zwykły przekręcać swoje uszy w kierunku najmniejszego dźwięku i kiedy tylko wyczują, że coś się do nich zbliża, częstotliwość ich uszu zacznie wzrastać, co w tamtych czasach działało jako wskaźnik dla generałów Mughal, informując ich w ten sposób, że w pobliżu jest jakieś niebezpieczeństwo i to pomagało w tamtych czasach przewidywać sytuacje Jest to jedna z najbardziej aktywnych i potężnych ras koni na całym świecie.

4. Kłusak orłowski – Najlepsze konie

Kłusak orłowski - Najlepsze konie
Rasa Orlov została opracowana pod koniec XVIII wieku w celu zaspokojenia zapotrzebowania na wytrzymałego i szybkiego konia. Jest to jedna z najtwardszych ras koni na świecie. Ponadto dzięki swojej historii stały się symbolem rodziny królewskiej. Swoją sławę zyskały dzięki historycznym nagrodom wręczanym jeźdźcom w najsłynniejszych zawodach świata. Eagle Trotter niewątpliwie był i jest królem toru od XIX wieku.10 najlepszych ras koni na świecie.

3. Hackney (koń rasy hackney) – Najlepsze konie

Hackney (koń rasy hackney) - Najlepsze konie


Jeśli chodzi o najpiękniejsze i najbardziej eleganckie rasy koni na świecie, to konie Hackney nie mają sobie równych. Są one znane jako hi-steppery królestwa koni. Są one z pewnością najbardziej atrakcyjne . Konie te odziedziczą po nich doskonałe działanie i cechy, ale nadal będą wymagały umiejętnego treningu. Tak więc po zaklęciu około 12 do 13 tygodni treningu, najbardziej elegancki koń jest gotowy do wykonania kilku długich skoków na terenie wyścigowym.Najlepsze konie 10 najlepszych ras koni na świecie.

2. Koń andaluzyjski – Najlepsze konie

Koń andaluzyjski - Najlepsze konie


Jest to jedna z najbardziej lojalnych ras koni o bardzo dużym sercu. Są tak hojne, że czasem spróbują dać ci to, czego nie mają.Najlepsze konie 10 najlepszych ras koni na świecie. Największy koń świata 7 największych ras koni

1. Angielski Thoroughbred -Najlepsze konie

Angielski Thoroughbred -Najlepsze konie
Kiedy klacz rasy irlandzkiej Thoroughbred rodzi małego konia, panuje ciche oczekiwanie. Pełne nadziei oczekiwanie, że będzie to koń, którego wygląd fizyczny może dać mu przewagę nad rówieśnikami, jeśli chodzi o wytrzymałość i szybkość. Jest to jedna z ras koni, które zostały zaprojektowane i udoskonalone w ciągu ostatnich 250 lat specjalnie dla tego jednego konia, który może wziąć na siebie świat. Są mistrzami królestwa koni jeśli chodzi o elegancję, wytrzymałość i szybkość. Jest to z pewnością jedna z najbardziej fascynujących ras koni na naszej planecie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button