Kone

Jazda konna zimą 11 wskazówek

Jazda konna zimą 11 wskazówek. Jazda konna w zimie przynosi wiele pytań . Na co zwracać uwagę ? Jakie są wszystkie rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę ? Czy jest to bezpieczne dla konia ? Przygotowaliśmy dla Was 11 wskazówek .

Przygotuj swojego konia (i siebie) do jazdy w zimnej pogodzie

  Co może być piękniejszego niż spacer i przejażdżka konna w zimowe dni . Zimowa pogoda śnieg i koń tworzą wspaniałą magię . Abyście mogli w pełni cieszyć się takim doświadczeniem, przygotowaliśmy 11 porad dotyczących tego, na co się przygotować, jak się zachować, a przede wszystkim porad dotyczących bezpieczeństwa. miłej lektury .Czy jazda konna zimą jest bezpieczna ?    

Podkowy zimowe

  Podkowy zimowe   Tak jak my ludzie mamy buty letnie zimowe tak samo koń . Tylko jego buty to podkowy. W mroźnej zimowej pogodzie drogi i chodniki są zbyt zamarznięte i mogą się ślizgać . Dlatego, aby zapobiec upadkom konia i późniejszym kontuzjom, warto podkuć go butami zimowymi. Specjalne buty zapobiegają poślizgom, a także nie wbija się w nie śnieg.   

Głęboki śnieg 

  Głęboki śnieg 

  Jeśli masz zamiar jeździć w śniegu, gdzie twój koń może brodzić , pamiętaj, że trudniej jest koniom mieć balast w takim terenie . Dlatego podczas przechodzenia przez głęboki śnieg zejdź z konia, aby znacznie ułatwić mu przejście . Koń mógł się szybko wyczerpać.  

Im wolniej idziesz 

  Im wolniej idziesz 

  Zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i zdrowia konia, lepiej iść powoli. Niektóre miejsca mogą wydawać się bezpieczne, ale pod śniegiem może znajdować się śliski lód. Jeśli idziesz wolniej, koń może lepiej utrzymać stabilność. Z drugiej strony w zimie konie dłużej rozgrzewają mięśnie, więc lepiej zacząć wolniej.  

Mokry koń może się przeziębić 

  Po jeździe dobrze jest zwrócić uwagę na sierść konia . Powinno być wystarczająco sucho, jeśli zostawisz mokrego konia w zimnie, wietrze lub wilgoci może się przeziębić. Dobrym pomysłem jest osuszenie konia lub użycie derki, która odprowadza wilgoć z sierści konia. Jazda konna w zimie to wspaniała przygoda i doświadczenie dla Twojego konia.  

Utrzymuj mięśnie w cieple – Jazda konna zimą

  Utrzymuj mięśnie w cieple - Jazda konna zimą

Jeśli twój koń jest przyzwyczajony do ciepła stajni i derki, zalecamy używanie derki podczas jazdy, zwłaszcza na początku, dopóki koń nie rozgrzeje się sam. Dla nikogo nie jest przyjemne znaleźć się na mrozie.  

Ubieraj się warstwowo

  Ale spójrzmy też na kolarzy. Dobrze jest ubierać się warstwowo, podczas pracy z koniem można się łatwo spocić, więc zaletą jest posiadanie ubrań, które można łatwo zdjąć. Tkaniny, które odprowadzają pot i szybko schną są najlepsze – to zaleta dla wszystkich zimowych aktywności sportowych. Istnieje wiele bielizny i odzieży wierzchniej wyprodukowanej specjalnie dla jeźdźców .Dobrym pomysłem jest również noszenie czapki lub balaklawy pod kaskiem.

Noś bezpieczne obuwie

  W czasie chłodów warto zadbać o to, by stopy były miłe i ciepłe. Można to zrobić za pomocą ładnego futerka lub innej ciepłej wkładki. Następnie należy zwrócić uwagę na jakość podeszwy butów, aż nie będzie się ślizgać . Buty zimowe są często dość nieporęczne, więc wybierz buty, które będą pasowały do strzemion.  

Zapobieganie powstawaniu kuli śnieżnej – Jazda konna zimą

  Jeśli podczas jazdy w kopytach twojego konia tworzą się śnieżne kule, posmaruj spód kopyt wazeliną.  

Unikaj niebezpieczeństwa – Jazda konna zimą

  Podczas jazdy unikaj miejsc, gdzie pod śniegiem mogą kryć się dziury, gałęzie, zamarznięte stawy lub inne zagrożenia. Jeśli twój koń potknie się o coś, co jest pod śniegiem, może spaść i zranić siebie i ciebie.   

Rozgrzać trybik 

  Rozgrzać trybik 

  Zimny bit może być niewygodny dla twojego konia. Dlatego dobrze jest go rozgrzać przed jazdą , albo mając go zawsze w ciepłym miejscu , albo przynajmniej w rękach przez chwilę przed jazdą. Najwspanialsze konie na świecie top 10 ras  

Przynieś przekąski – Jazda konna zimą

  Przynieś przekąski - Jazda konna zimą

  Dobrze jest zabrać ze sobą na przejażdżkę termos z gorącą herbatą i coś do jedzenia. Podczas suchej pogody można szybko się odwodnić , więc pamiętaj o piciu dużej ilości wody . Plus, co jest milsze niż cieszenie się ciepłą filiżanką herbaty gdzieś wysoko na wzgórzu w miejscu z tak pięknym widokiem i z twoim koniem , zwierzęciem, które kochasz tak bardzo, u boku.  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button