Kone

10 najpiękniejszych koni z całego świata

10 najpiękniejszych koni z całego świata . Najpiękniejsze konie z całego świata . Najpiękniejsze rasy koni, które można spotkać . 10 najpiękniejszych koni. Według niektórych blogów w internecie, koń Akhalteke (rasa Akhal-Teke) jest oficjalnie najpiękniejszym koniem na świecie. Ma bardzo błyszczącą, bardzo złotą sierść , najbardziej przyciągającą wzrok. Najbardziej niezwykłe? Być może. Oto lista naszych faworytów

 

10. Koń dalmatyńczyk – 10 najpiękniejszych koni 

  Koń dalmatyńczyk - 10 najpiękniejszych koni 

Koń dalmatyńczyk lub brytyjski kucyk plamisty jest rzadki .W Wielkiej Brytanii rodzi się ich mniej niż 200 rocznie. Do niedawna uważane były za współczesną rasę koni. Ale teraz uważa się, że te niesamowite zwierzęta istnieją od co najmniej 25 000 lat.

9. Mustang – 10 najpiękniejszych koni 

  Mustang - 10 najpiękniejszych koni 

Mustang to dziki koń północnoamerykańskiego Zachodu. Koń został sprowadzony do Ameryki przez Hiszpanów.  

8. Marwari – 10 najpiękniejszych koni

  Marwari - 10 najpiękniejszych koni

Marwari, znany ze swojej hardości, jest rzadką rasą koni z Indii.

7. Koń fryzyjski – 10 najpiękniejszych koni 

  Koń fryzyjski - 10 najpiękniejszych koni

Koń fryzyjski to rasa koni pochodząca z Fryzji w Holandii. Konie fryzyjskie są eleganckie i zwinne . W średniowieczu były bardzo poszukiwane jako konie wojenne w całej kontynentalnej Europie. We wczesnym i późnym średniowieczu ich wielkość pozwalała na noszenie rycerza w zbroi.

6. Haflinger – 10 najpiękniejszych koni

  Haflinger - 10 najpiękniejszych koni 

Haflinger , to rasa koni wyhodowana w Austrii i północnych Włoszech. Konie Haflinger są stosunkowo małe, zawsze kasztanowate, mają charakterystyczny chód, który jest opisywany jako energiczny, ale gładkie są umięśnione i eleganckie.

5. Koń andaluzyjski

  5. Koń andaluzyjski

Znany jako Czysty Koń Hiszpański, jest rasą koni z Półwyspu Iberyjskiego. Od XV wieku uznawany jest za indywidualną rasę. Przez całą swoją historię znany był jako koń wojenny i ceniony przez szlachtę.

4. Kolba irlandzka

  Kolba irlandzka Jest to mała rasa znana z bogatego pierzastego płaszcza , zazwyczaj czarno-białego w kolorze.

3. Morgan

3. Morgan

Koń rasy Morgan jest jedną z najstarszych ras koni wyhodowanych w Stanach Zjednoczonych. Jest to rasa zwarta, wytworna, najczęściej czarna lub kasztanowata. Rasa ta, wykorzystywana zarówno w dyscyplinach angielskich, jak i zachodnich, znana jest ze swojej wszechstronności. Najwspanialsze konie na świecie top 10 ras

2. Koń arabski

2. Koń arabski

Thoroughbred arabski, ze swoim charakterystycznym kształtem głowy i wysokim ogonem, jest jedną z najłatwiej rozpoznawalnych ras koni na świecie. Jest to również jedna z najstarszych ras. Na przestrzeni dziejów konie arabskie były rozprzestrzeniane po świecie głównie poprzez wojnę i handel, używane do ulepszania innych ras poprzez dodanie szybkości, wyrafinowania, wytrzymałości i twardości kości.  

1. Koń Achaltekin

1. Koń Achaltekin Ten koń z Turcji jest oficjalnie najpiękniejszym koniem na świecie według niektórych stron internetowych. Ten najbardziej przykuwający uwagę koń należy do rasy koni Akhal-Teke. Cieszą się opinią szybkości i wytrzymałości, inteligencji oraz charakterystycznego metalicznego połysku. Błyszcząca sierść sprawiła, że nadano im przydomek „Złote konie”.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button