Kone

Konie Wielkie Pardubickie – Konie, które straciły życie

Konie Wielkie Pardubickie . Wielka Pardubicka to wyścig konny odbywający się corocznie w drugą niedzielę października na Torze Wyścigów Konnych w Pardubicach. Jest to najtrudniejszy wyścig konny w Europie kontynentalnej.

 

Lista skoków Wielkiej Pardubickiej

 

1. żywopłot (po uruchomieniu)
2. Żywopłot z rowem
3. Mała fosa
4. Duży rów taksówkowy (pochłonął 27 żyć końskich)
5) Irish Left
6. Skok Popkovicky’ego
7. skok francuski
8.-9. Małe ogrody
10. Skok angielski
11. a,b,c) Rozszerzony rów Taxis
12. Żywopłot z rowem
13. Skok na żywopłot
14. Hedge
15. Skok Poplera
16. Drop
17. kamienny mur
18. Snake Ditch
19. wielka fosa
20.-21. rów „Małe Taksówki
22) Wielkie Ogrody
23) Suchy rów (za lasem)
24) Wicker hurdle (skok w dal)
25) Żywopłot (przy hangarze)
26. Big English Jump
27) Suchy rów (między brzozami)
28.-30. Skok Havla
31. płotki wiklinowe

 

 

Najnowsze:  Konie Wielka Pardubicka

 

Najnowsze:  Konie Wielka Pardubicka

 

2014 Konie Wielkie Pardubice

Tuż po wyleczeniu złamanej szczęki dżokej Josef Bartos wraca do szpitala. W niedzielnej Wielkiej Pardubickiej poleciał Taxis z klaczy Zulejka, która zerwała więzadło w upadku do rowu. Sam Bartoš przez chwilę był nieprzytomny, ale ostatecznie wyszedł z rozbitą przegrodą nosową i kilkoma szwami.Konie Wielkie Pardubice.

 

2014 Konie Wielkie Pardubice

2018

 

Niedzielne Grand Prix Pardubic zakończyło się fatalną kontuzją dla dziewięcioletniego brązowego wałacha Vicody. Najtrudniejszy krajowy cross-country wybrał swoją pierwszą ofiarę po trzech spokojnych latach, w których nie było ofiar śmiertelnych. Do misz-maszu doszło podobnie jak w 2014 roku na Wielkim Rowie Taxis, z dżokejem Josefem Bartosem ponownie w siodle.Koniem był Wielki Pardubice.

 

2018

2019

 

Niedzielna 129. edycja Wielkiej Pardubickiej zakończyła się tragicznie dla dziewięcioletniego wałacha Krocoleona. Koń stajni EZ Praha został zabity przy ogrodzeniu nr 22 – Suchy Rów.
2019

2020 – Konie Wielkie Pardubice

Wielki Rów Taksówkowy pochłonął kolejną ofiarę. Sottovento z dżokejem Janem Kratochvilem źle upadł na najbardziej obawiającej się przeszkodzie w niedzielę, a ośmioletni koń niestety nie przeżył upadku.

Jak osiodłać konia – procedura i porady

 

2020 - Konie Wielkie Pardubice

 

Morderczy SKOK – Konie Wielkie Pardubickie

Żadna z trzydziestu przeszkód nie jest tak niebezpieczna jak Wielki Rów Podatkowy. Tworzy ją żywopłot o wysokości do 160 cm, a następnie przepaść o długości 5 metrów i głębokości jednego metra. W związku z częstymi zgonami dokonano modyfikacji rowu (obniżenie ogrodzenia i zasypanie rowu). Zdradliwe jest to, że koń nie wie (nie wolno mu tu trenować) co go czeka za płotem. I musi skoczyć jakieś siedem metrów, żeby go pokonać! W historii wyścigu zginęło ponad 50 koni, przy czym pełna połowa z tych istnień została odebrana przez pojedynczy skok. Taksówki!

Morderczy SKOK - Konie Wielkie PardubickiePytanie czy ci ludzie naprawdę lubią konie czy chodzi im tylko o pieniądze i zastanówcie się czy musimy oglądać wyścigi skoro wiemy, że koń może stracić życie dla ludzkiej przyjemności ….

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button