Kone

Najcięższe konie świata – 12 najcięższy ras

Najcięższe konie świata. Typowe konie, które widzisz w filmach ważą około 500 kg, ale istnieje wiele specjalnych ras koni, które wyglądają jak giganci .Te rasy koni były głównie hodowane i hodowane do pracy .Ich potężne umięśnione ciała były używane przez ludzi do transportu towarów, a także pracy na polach i przenoszenia drewna w lasach .Sprawdź 12 najcięższych ras koni na świecie.

 

Oto 12 najcięższych ras koni na świecie, od najlżejszej do najcięższej:

 

1.Koń fiordowy
2.irlandzka kolba
3.Dole Gudbrandsdal
4.Koń fryzyjski
5.Russian Heavy Draft
6.Dutch Coldblood
7.Amerykański kremowy koń dorożkarski
8.Suffolk Punch
9.Belgijska zimna krew
10.Koń Clydesdale
11.Percheron
12.Koń Shire

 

Są to konie, które zwykle widzisz ciągnące ładunki, takie jak wozy i karety, a nie jeżdżące. Ze względu na swoje rozmiary mają siłę i masę mięśniową, a także wzrost, dlatego mają wysokość w porównaniu z innymi rasami. Są one również krzyżowane z mniejszymi końmi dla różnych umiejętności.

 

Najcięższe konie świata

Teraz następuje bardziej szczegółowe informacje o tych rasach koni. Pamiętaj jednak, że każdy koń osiągnie inny rozmiar. Dlatego zamiast ustalonej liczby podawane są średnie wagi i wysokości poszczególnych ras.

1. Koń fiordowy

 

1. Koń fiordowyŚrednia waga: 408-544 kg
Średnia wysokość: 132-142 cm

Koń fiordzki jest najkrótszy ze wszystkich ras na tej liście i najlżejszy. Znane są ze swojej spiczastej, pasiastej grzywy. Rasa ta pochodzi z Norwegii i jest znana jako jedna z głównych ras wikingów.

 

Jeśli nigdy nie widziałeś Fiordu w prawdziwym życiu, prawdopodobnie widziałeś go w Disney’s Frozen. Są jednym z krótszych koni pociągowych, a ich wysokość zazwyczaj mieści się w oficjalnej kategorii „kucyka” . Ale ponieważ rasa ta jest uważana za konia pociągowego, nie są one uważane za kucyki.

 

2. Kolba irlandzka

 

2. Kolba irlandzkaŚrednia waga: 500 – 725 kg
Średnia wysokość: 140 – 150 cm

Rasa ta występuje w różnych kolorach, ale przede wszystkim znane są z czarno-białego srebra, czyli są to czarne i białe plamy z białą twarzą. Znane są również z długiej grzywy i ogona oraz długiego futra wokół stóp. Ich oszałamiający wygląd sprawia, że są ulubieńcami na ringu wystawowym i na zawodach . Są one zazwyczaj używane do pracy lub jazdy dla przyjemności, ponieważ ich pielęgnacja może być intensywna dla innych sportów.

3. Dole Gudbrandsdal – Najcięższe konie świata

 

3. Dole Gudbrandsdal - Najcięższe konie świata

Średnia waga: 545 – 590 kg
Średnia wysokość: 140 – 160 cm

O dziwo, jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona rasa w Norwegii. Tradycyjna rasa norweska występuje w dwóch typach. Jeden to lżejszy, czyli Dole Trotter, a drugi to tradycyjny Dole, który jest znacznie mocniejszy i lepszy do ciągnięcia, natomiast Dole Trotter służy głównie do jazdy.

4. Koń fryzyjski

 

4. Koń fryzyjski


Średnia waga: 590 – 680 kg
Średni wzrost: 142 – 170 cm

Rasa ta znana jest z charakterystycznej czarnej sierści, długiej grzywy i ogona oraz długich włosów wokół kopyt. Fryzy są wysoko cenione w ringu pokazowym dla różnych celów, w tym pracy, zachodniej przyjemności lub gier, lub aktorstwa, które składa się z podstaw i jazdy.

5. Russian Heavy Draft – Najcięższe konie świata

 

5. Russian Heavy Draft - Najcięższe konie świata

Średnia waga: 635 – 680 kg
Średnia wysokość: 140 – 150 cm

 

Podobnie jak w przypadku American Cream Carriage Horse, nie jest tajemnicą, skąd pochodzi ta rasa. Znany jest z tego, że ma wielką siłę i średnio potrafił wyciągnąć więcej niż wynosi jego masa ciała.  Osobliwością, z której słynie ta rasa jest ich mleko, które produkują w obfitości. Mleko to jest następnie fermentowane i wypijane jako napój alkoholowy. Ta rasa koni była ulubiona przez rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja.Z pewnością należy do listy najcięższych ras koni na świecie.

 

6. Holenderski zimnokrwisty

 

6. Holenderski zimnokrwisty

Średnia waga: 680 – 770 kg
Średnia wysokość: 150 – 165 cm

 

Holenderski Coldblood pochodzi z Holandii i jest kolejną krępą, małą, ale umięśnioną rasą. Pierwotnie wykorzystywana do pracy w gospodarstwie, rasa ta przeszła na ring ujeżdżeniowy, podobnie jak American Cream. Wykorzystywany jest również do celów hodowlanych.

Są też najcięższe spośród ras koni holenderskich lub kuców. Przodkowie holenderskich Zimnokrwistych , byli ówczesnymi pracownikami, którzy wykonywali większość ciężkiej pracy.

7. Amerykański kremowy koń do powożenia

 

7. Amerykański kremowy koń do powożenia

Średnia waga: 680 – 815 kg
Średnia wysokość: 150 – 160 cm

Wszystkie konie tej rasy wywodzą się od tej samej klaczy. Urodziła się w Lowe, gdzie rasa została oficjalnie założona. Jej potomstwo było znane z kremowego płaszcza w kolorze szampana i szybko stało się popularne na wystawach.  Najcięższe konie świata.

American Cream to przede wszystkim koń pokazowy, rzadki i bardzo ceniony przez uczestników pokazów. To przepiękne konie, niepowtarzalne w swoich barwach i dobrej hodowli.

8. Suffolk Punch – Najcięższe konie świata

 

8. Suffolk Punch - Najcięższe konie świataŚrednia waga: 725 – 910 kg
Średni wzrost: 152 – 162 cm

Konie sufickie, znane również jako Suffolk punch, są zaskakująco ciężkie jak na swój wzrost. Są to bardzo krótkie, okrągłe konie. Są szersze w klatce piersiowej i ramionach niż pozostałe na tej liście.

 

Należy jednak pamiętać, że suffolk rzadko jest koniem z nadwagą. Zamiast tego mają bardzo silną i umięśnioną budowę. Dlatego też stają się one popularne do pracy w lesie.

9. Belgijski zimnokrwisty

 

9. Belgijski zimnokrwisty

Średnia waga: 815 – 1090 kg
Średni wzrost: 160 – 180 kg

Belgijski koń pociągowy jest najbardziej popularnym koniem pociągowym, obecnie przewyższa każdą inną rasę. Chociaż mogą osiągnąć ten sam rozmiar co konie Shire, jak widać, zwykle pozostają w niższym przedziale wagowym z tylko sporadycznymi przypadkami wagi ciężkiej.

 

Uważa się, że są one najbardziej podobne do koni używanych przez rycerzy idących do walki w średniowieczu. Dlatego są one częstym wyborem dla renesansowych jeźdźców, jeźdźców, którzy lubią bezpiecznie naśladować średniowieczne praktyki jeździeckie.

10. Koń Clydesdale – Najcięższe konie świata

 

10. Koń Clydesdale - Najcięższe konie świata

Średnia waga: 725 – 1090 kg
Średnia wysokość: 160 – 180 cm

Konia Clydesdale znacie zapewne z niesławnych reklam piwa, które mają miejsce podczas Super Bowl. Oprócz rozmiarów, rozsławiają je także długie białe włosy na nogach.

 

Podobnie jak inne rasy, Clydesdale był używany głównie do transportu towarów. Podobnie jak koń Shire, nadal pracują w tym samym zawodzie, ale mają znacznie większą renomę.

11. Perszeron (Percheron)

 

11. Perszeron (Percheron)Średnia waga: 860 – 950 kg
Średnia wysokość: 160 – 170 cm

Percheron jest tylko nieznacznie mniejszy od konia rasy Shire. Konie te nadal są wykorzystywane przede wszystkim do ciągnięcia ładunków, choć ze względu na styl, a nie funkcjonalność, dzisiejsze Percherony są powszechnie hodowane na konie rasy Thoroughbred i ujeżdżanie.

12. Koń Shire – Najcięższe konie świata

 

12. Koń Shire - Najcięższe konie świataŚrednia waga: 815 – 1090 kg
Średnia wysokość: 160 – 180 cm

 

Koń Shire jest potomkiem bardzo znanego angielskiego konia, Great Horse, który był rycerskim koniem wojennym średniowiecza.Jego przedstawiciel został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy koń na świecie. Był to wałach o imieniu Samson, urodzony w 1846 roku w Anglii, a oficjalnie zmierzono go, gdy miał cztery lata. W tym czasie mierzył 220 cm w kłębie i osiągnął wagę 1524 kg. Największy koń świata 7 największych ras koni

Później rasa ta była hodowana, prawdopodobnie z importowanych ogierów fryzyjskich, a w XVI-XVII wieku z koni flamandzkich. Założycielem rasy był ogier Packington Blind Horse, żyjący w latach 1755-1770. Sto lat później, w 1878 roku, założono księgę stadną. Shire został nazwany w 1884 roku od nazwy powiatu.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button