Psy

Choroby które mogą wywęszyć psy – 6 chorób

Choroby które mogą wywęszyć psy – 6 chorób . Jakie choroby może wywęszyć pies ? Choroby, które psy potrafią wywęszyć 6 chorób, które psy potrafią wyczuć i wykryć. Psy znane są ze swojego zmysłu węchu. Mając około 220 milionów receptorów zapachowych, psy potrafią wyczuć rzeczy, które dla nas wydają się niezgłębione. Eksperci odnotowali niesamowite prawdziwe historie o ostrości psiego zmysłu węchu.

Jest pies, który znalazł w baku plastikowy pojemnik wypełniony 15 kg marihuany zanurzonej w benzynie. Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć . I tak, są psy, które wywęszyły problemy medyczne .O których nie wiedzieli nawet lekarze. Psy potrafią wychwycić drobne zmiany w ludzkim ciele Od niewielkich zmian w naszych hormonach do uwolnienia lotnych związków organicznych lub VOCs uwalnianych przez komórki rakowe. Naukowcy i trenerzy psów dopiero zaczynają rozumieć, w jaki sposób psy to robią i jak możemy sprawić, by działały. Aby uczynić ich naszymi asystentami w służbie zdrowia. Oto sześć stanów chorobowych, które psy są w stanie wyczuć.  

Rak

  Rak Chyba najczęstszym schorzeniem wykrywanym obecnie u psów jest rak. Psy były w stanie wywęszyć różne rodzaje, w tym raka skóry, raka piersi i raka pęcherza. Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć . Jest sporo historii o psie domowym, który ma obsesję na punkcie właściciela lub jakiejś części ciała. Na przykład sprawa z 1989 roku. Kiedy „pies kobiety ciągle wąchał kret na jej udzie, ale ignorował inne .Pies próbował odgryźć kret, gdy miała na sobie krótkie spodnie. Kobieta skonsultowała się z lekarzem, pieprzyk został wycięty, a diagnoza potwierdziła czerniaka złośliwego.

Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć W ciągu ostatnich kilku dekad naukowcy poważnie przyjrzeli się zdolnościom węchowym psów, jeśli chodzi o raka. W badaniach psy z powodzeniem. Najnowsze badanie oferuje najbardziej zaskakującą statystykę: psy mogą poprawnie wybrać próbki krwi od osób z rakiem z 97% dokładnością . Badacze zastosowali trening klikerowy z czterema beagle’ami. Psy skupiły swoje wysiłki na próbkach krwi od pacjentów z rakiem płuc i, z jednym wyjątkiem, odniosły duży sukces.   W badaniu z 2006 roku pięć psów zostało wyszkolonych do wykrywania raka na podstawie próbek oddechu. Po wyszkoleniu psy były w stanie wykryć raka piersi z 88-procentową dokładnością i raka płuc z 99-procentową dokładnością. Mogli to zrobić we wszystkich czterech stadiach chorób.

Ciąg dalszy nastąpi 

  W tych badaniach psy potrafią czasem wykonać nawet lepszą pracę niż ludzie. Naukowiec wyszkolił psy do wykrywania raka pęcherza u ludzi poprzez wąchanie ich moczu. Powiedział, że ich pies zaalarmował ich o próbce od rzekomo zdrowej osoby, która była używana do badań przesiewowych. Przy ponownym badaniu okazało się, że osoba ta ma raka pęcherza moczowego. 

Więc pies złapał to zanim ktokolwiek inny to zrobił. Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć. Jakie choroby może wywęszyć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć. Badania wykazały, że psy mogą wykryć raka u ludzi, ale może to trochę potrwać. Dopóki twój lekarz nie zwerbuje psa na twoje coroczne badanie. Naukowcy wciąż nie wiedzą dokładnie, jakie związki chemiczne dla różnych nowotworów psy wyczuwają w tych próbkach, aby ostrzegać o obecności choroby. Pozostaje to przeszkodą zarówno w lepszym szkoleniu psów, jak i tworzeniu maszyn, które mogą dokładniej wykrywać raka w jego wczesnych stadiach. Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć.

Narkolepsja

  Narkolepsja

Narkolepsja jest zaburzeniem mózgu, które wpływa na zdolność do kontrolowania cykli snu i czuwania. Może to oznaczać, że dana osoba zasypia nagle, nawet w środku zadania. Jest to stan niebezpieczny, ponieważ taka osoba może doznać obrażeń, jeśli upadnie na ziemię lub będzie miała wypadek samochodowy, jeśli dojdzie do niego podczas jazdy. W badaniu opublikowanym w 2013 roku naukowcy stwierdzili, że dwa wyszkolone psy wykryły 11 z 12 pacjentów z narkolepsją za pomocą próbek potu, udowadniając, że psy mogą wykryć wyraźny zapach zaburzenia. Psy służbowe pomagają osobom z narkolepsją wykonując kilka różnych typów zadań. Co najważniejsze, mogą one zapewnić ostrzeżenie do 5 minut przed atakiem .

Co daje ich opiekunom szansę na dotarcie w bezpieczne miejsce. Chociaż duże psy mogą być instrumentalne w zapewnieniu dodatkowego wsparcia dla narkoleptycznego pacjenta w zakresie równowagi i mobilności po ataku, te psy nie muszą być duże. Nawet średniej wielkości psy mogą wykonać to zadanie. Wyczuwają one, kiedy osoba ma mieć epizod narkoleptyczny i ostrzegają ją, aby siedziała lub leżała przytomna. Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć.

Migreny

  Migreny

Dla tych, którzy cierpią na migreny, ostrzeżenie może oznaczać różnicę między zarządzaniem problemem a poddaniem się godzinom lub dniom intensywnego bólu. Na szczęście niektóre psy mają talent do wywęszenia oznak, że migrena jest w drodze.   Psychology Today donosi o niedawnym badaniu, w którym zapytano cierpiących na migrenę z psami, czy zauważyli zmianę w zachowaniu swoich psów przed lub w trakcie migreny. Wyniki pokazują, że 54 procent z 1,027 uczestników zgłosiło. Że zauważyli zmiany w zachowaniu swoich pupili podczas lub przed migreną. Prawie 60 procent tych osób podało, że ich pies zaalarmował ich o nadejściu bólu głowy – zwykle godzinę lub dwie wcześniej.

Wyniki są fascynujące, choć trzeba zaznaczyć, że badanie było przeprowadzone metodą self-report, a nie obserwacji badaczy. Mimo to, badanie pokazuje dowody, które wydają się. Że wiele psów wykrywa i sygnalizuje zmiany w stanie zdrowia swojego ludzkiego towarzysza.Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć. Te psy [migrena alert service] są wysoko cenione ze względu na zdolność do powiedzenia . To, kiedy pojawia się migrena, jest talentem wrodzonym; nie można się go nauczyć. Podobne do psów alertów cukrzycy, które wyczuwają zapach, psy alertów migreny mogą być skoncentrowane na zapachu serotoniny, substancji chemicznej, która gwałtownie wzrasta, gdy ciało ma migrenę. Na długo przed wyczuciem objawów, ten pies może ostrzec osobę, aby przyjęła leki profilaktyczne.

Niski poziom cukru we krwi – Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć

  Niski poziom cukru we krwi - Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć

Coraz częściej psy pomagają diabetykom wiedzieć, kiedy ich poziom cukru we krwi spada lub rośnie.Psy przechodzą intensywne szkolenie, aby móc wykryć i ostrzec swoich przewodników o zmianach poziomu cukru we krwi. W badaniu z 2016 roku stwierdzono, że psy wykrywają izopren, powszechną naturalną substancję chemiczną występującą w ludzkim oddechu, która znacznie wzrasta podczas epizodu niskiego poziomu cukru we krwi. Ludzie nie mogą wykryć tej substancji chemicznej, ale naukowcy uważają, że psy są szczególnie wrażliwe na nią i mogą ją wykryć z oddechu swojej osoby. Psy są szkolone do rozróżniania zapachu z poprzedniego epizodu od zapachu obecnego epizodu. Wykryją, kiedy ich właściciel ma problem i zaalarmują go o tym. Tak, aby mieli czas na zbadanie poziomu cukru we krwi i podanie niezbędnej insuliny.

Badanie z 2013 r. wykazało, że posiadanie psa ostrzegającego przed cukrzycą wydaje się zapewniać znaczną poprawę zarówno bezpieczeństwa, jak i jakości życia osób cierpiących na cukrzycę insulinozależną. Wszyscy 17 badanych klientów zgłosiło pozytywne efekty, w tym zmniejszenie liczby wezwanych ratowników medycznych. Zmniejszenie epizodów nieświadomości i poprawa samodzielności.Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć Nadal istnieje pewien sceptycyzm co do tego, czy psy mogą precyzyjnie ostrzegać opiekunów o zmianie poziomu cukru we krwi na przypadkowym poziomie, co można określić za pomocą dalszych badań. Mimo to, dla diabetyków żyjących z psami alertowymi, wydaje się to być bardzo dużą pomocą.

Napad – Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć

  Napad - Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyćoby ktoré môžu psy vyňuchať 6 chorôb ktoré pes vycíti  a odhalí.

Jednym z bardziej kontrowersyjnych obszarów, w których psy są wykorzystywane do ostrzegania ludzi o stanie medycznym, są napady. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że psy mogą wykryć początek napadu. Nasza zdolność do szkolenia psów w celu ostrzegania przewodnika o nadchodzącym napadzie pozostaje nieco wątpliwa. Nie mamy możliwości dostarczenia im zapachu lub informacji, które mogłyby być wykorzystane do szkolenia.

Możemy jednak wyszkolić psy, jak reagować i pomagać przewodnikowi w momencie wystąpienia napadu. Niektóre psy służbowe, które są umieszczane z pacjentami z napadami, mają zdolność do wykrywania, kiedy nadchodzi napad i mogą zapewnić alarm, jeśli przewodnik zwraca szczególną uwagę na sygnały dostarczane przez psa. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem.   W niewielkim badaniu z 2019 roku stwierdzono, że psy były w stanie wyraźnie odróżnić ogólny „zapach napadu” epileptycznego. Jednak badanie dotyczyło tylko kilku psów i obejmowało próbki zapachu, które zostały zebrane podczas napadu. Badacze zaznaczyli, że należałoby przeprowadzić znacznie szersze testy, aby sprawdzić, czy inne psy zareagują podobnie i czy psy będą mogły przewidzieć napady, zanim do nich dojdzie.

Strach i stres -Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć

  Strach i stres -Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć

Odwieczne przekonanie, że psy potrafią wyczuć strach, jest trafne. Psy wyczuwają, kiedy wyczuwamy strach lub doświadczamy podwyższonego poziomu stresu, nawet jeśli nie wykazujemy zewnętrznych oznak. To, co psy wyczuwają, to przypływ hormonów, które nasze ciała uwalniają w odpowiedzi na sytuacje stresowe, w tym adrenaliny i kortyzolu. Na szczęście można to wykorzystać z korzyścią dla ludzi, ponieważ psy mogą zasygnalizować przewodnikowi, że one (lub ktoś inny) potrzebują wziąć kilka głębokich oddechów. Psy, które ostrzegają przewodnika o zmianie stanu emocjonalnego – zmianie, której ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy, że doświadczają – mogą pomóc w zapobieganiu atakom paniki i innym możliwym epizodom związanym z zespołem stresu pourazowego lub innymi problemami.Jakie choroby może wyczuć pies ? Choroby, które psy mogą wywęszyć.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button