Psy

Rośliny trujące dla psów :15 pospolitych roślin

Rośliny trujące dla psów. Niektóre rodzime rośliny, choć całkowicie bezpieczne dla ludzi, są trujące, a nawet śmiertelne dla psów. W artykule przedstawiono 15 popularnych roślin domowych trujących dla psów, wraz ze zdjęciami do szybkiej identyfikacji. Rośliny trujące dla psów :

 

Rośliny trujące dla psów – 1. Aloe Vera

  Rośliny trujące dla psów - 1. Aloe Vera Niektóre części rośliny aloesu są bezpieczne dla psów: sok i żel znajdujący się wewnątrz liści może być stosowany jako środek do miejscowego leczenia otarć skóry, a psy mogą bezpiecznie pić sok z aloesu. Ale żując roślinę, pies może być narażony na toksyny zwane glikozydami antrachinonowymi, które mogą powodować biegunkę i wymioty. Aloes jest uważany za umiarkowanie toksyczny dla psów.  

2. Ivy

  Ivy

Bluszcz z pewnością wygląda ładnie wypadając z donicy lub spływając kaskadą po ceglanej ścianie, ale nie będzie ładnie, jeśli twój pies zje liście. Kilka odmian bluszczu zawiera toksyny, w tym saponiny triterpenoidowe i związki poliacetylenowe, które powodują nadmierny ślinotok, wymioty, biegunkę i bóle brzucha.

3. Listek tłuszczowy jajowaty

  Listek tłuszczowy jajowaty

Tłustolistny jajnik , powszechnie znany jako jadeit, jest rośliną gumową preferowaną ze względu na swoje trudne do zabicia cechy i zdolność do życia do 100 lat. Jest toksyczny dla zwierząt domowych, choć związki toksyczne nie są dobrze poznane. Rośliny jadeitowe mogą powodować wymioty i spowolniony rytm serca, oprócz trudnego do zidentyfikowania objawu: depresji.

4. Dífenbachia

  Dífenbachia

Ta wspólna roślina domowa ma typ toksyczności, który można zobaczyć w niektórych innych roślin tropikalnych, takich jak Philodendron. Liście zawierają małe, ostre kryształki szczawianu wapnia, które mogą podrażnić jamę ustną psa i spowodować silny obrzęk i pieczenie jamy ustnej i języka. Rzadko podrażnienie to może prowadzić do trudności w oddychaniu, a w ciężkich przypadkach do śmierci.

5. Philodendron – Rośliny trujące dla psów

  Philodendron - Rośliny trujące dla psów

Podobnie jak Dieffenbachia, Philodendron jest popularnym wyborem ze względu na niskie potrzeby pielęgnacyjne, ale po spożyciu ostre kryształy szczawianu wapnia w liściach mogą podrażniać jamę ustną psa i powodować poważny obrzęk i pieczenie jamy ustnej i języka. Rzadko podrażnienie to może prowadzić do trudności w oddychaniu, a w ciężkich przypadkach do śmierci.

6. Złoty Potosowiec

  Złoty Potosowiec

Podobnie jak jego bliski kuzyn, Philodendron, Golden Potos jest trudną do zabicia rośliną domową o bardzo niewielu potrzebach. Niestety oznacza to, że po spożyciu może wywołać takie same objawy jak Philodendron. Zawarte w liściach drobne, ostre kryształki szczawianu wapnia mogą podrażnić jamę ustną psa i spowodować silny obrzęk i pieczenie jamy ustnej i języka. Rzadko podrażnienie to może prowadzić do trudności w oddychaniu, a w ciężkich przypadkach do śmierci.

7. Cykada japońska

  Cykada japońska Cyklamen japoński dodaje natychmiastowego egzotycznego wyglądu do twojego domu, ale każda część rośliny – od nasion i korzeni po liście – jest trująca dla psów i kotów. Ta roślina ma tak złą reputację jako roślina trująca dla psów, że jest wymieniona jako jedna z najbardziej trujących roślin dla psów . Toksyna Cycas może powodować wymioty, biegunkę, a w niektórych przypadkach drgawki, senność i niewydolność wątroby.

8. Zamiokulk – Rośliny trujące dla psów

  Zamiokulk - Rośliny trujące dla psów

Roślina Zamiokulkas , który jest atrakcyjny dla jego zdolności do prosperowania w środowiskach o niskim natężeniu światła , może powodować działania niepożądane , takie jak wymioty i biegunka . Roślina Zamiokulkas zawiera kryształy szczawianu wapnia, które mogą powodować podrażnienie i obrzęk jamy ustnej oraz trudności w oddychaniu.

9. Caladium

  Caladium

Caladium jest popularne ze względu na swoje kolorowe liście. Jest to jednak rodzima roślina trująca dla psów, jeśli zostanie spożyta. Kaladium posiada w swoich liściach ostre kryształki szczawianu wapnia, które mogą podrażnić jamę ustną psa i spowodować silny obrzęk i pieczenie jamy ustnej i języka. Rzadko, to podrażnienie może prowadzić do trudności w oddychaniu, a w ciężkich przypadkach do śmierci.Trujące rośliny psy.

10. Dracena pachnąca

  Dracena pachnąca Wymioty – czasem krwią – są głównym objawem przy spożyciu rośliny, która nazywana jest Draceną wonną, ale może też dojść do utraty apetytu i depresji. Reakcję tę wywołują związki zwane saponinami steroidowymi, które są niebezpieczne zarówno dla psów, jak i kotów.

11. Asparagus setaceus – Rośliny trujące dla psów

  Asparagus setaceus - Rośliny trujące dla psów Asparagus setaceus jest tak pierzasty, że nie spodziewalibyście się, że jest krewnym lilii. Niestety, zawiera toksynę, która po spożyciu może powodować wymioty i biegunkę, a także podrażnienie skóry psa.

12. Adénium (róże pustyni) – Rośliny trujące dla psów

  Adénium (róże pustyni) - Rośliny trujące dla psów Nic nie pobije antycznie wyglądającego pnia róży pustynnej i jej wspaniałych kwiatów, ale jeśli twój pies je skubie, nie będzie to ładne. Róża pustyni zawiera toksynę zwaną glikozydem nasercowym, która może powodować objawy takie jak wymioty, biegunka, depresja, nieregularne rytmy serca, a nawet śmierć. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem.

13. Strelcia

  Strelcia Rajski ptak to doskonała roślina domowa, która swoją nazwę zawdzięcza płomiennemu upierzeniu swojego imiennika. Jeśli jednak pies go zje, to w ciągu 20 minut można spodziewać się nudności, wymiotów i senności.

14. Scoop – Rośliny trujące dla psów

  Scoop - Rośliny trujące dla psów Lilia pokojowa jest wybraną rośliną domową dla tych, którzy chcą stworzyć elegancki, minimalistyczny wygląd. Ale jeśli pies ją zje, to nie warto. Łopian to kolejna roślina, która zawiera kryształy szczawianu wapnia, które powodują intensywne podrażnienie jamy ustnej, nadmierne ślinienie się i trudności w przełykaniu.

15. Aglaonema

  Aglaonema Aglaonema to świetna roślina dla osób, które chcą dodać dużo zielonego koloru do pomieszczenia bez zbytniego oświetlenia. Ale ta lekka roślina jest twarda dla psów, które ją jedzą. Ale liście zawierają kryształy szczawianu wapnia, które mogą powodować ból i obrzęk w ustach, wymioty oraz trudności w połykaniu i oddychaniu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button