Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą u – 9 zwierząt z literą u

Zwierzęta na u 9 zwierząt na literę u. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę u? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę u. Najpiękniejsze Zwierzęta na u i coś o nich.

 

Zwierzęta u

 

zwierzęta na u

 

1. ślimak
2. oset
3. uchatka
4. uchatka
5. urobatis
6. wampir
7. ul
8. uchatka
9. uakari

 

1. ślimak

 

ślimak

 

Wężogłów gładki jest wężem o długości od 50 do 60 centymetrów. Dwa osobniki w Szwecji miały 83 cm, a jeden na Ukrainie (koło Czarnobyla) 92 cm. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

Posiada płaską głowę, którą trudno odróżnić od szyi. Jego łuski są gładkie, w przeciwieństwie do łusek Natrix rodzaju ważek i od tego bierze swoją nazwę. Ma 19 rzędów łusek wokół ciała, z mniejszymi łuskami na grzbiecie niż na bokach. Samce mają od 150 do 164 łusek brzusznych, samice od 152 do 200. Zwierzęta na u. Etykieta rostralna na głowie ma kształt trójkątny, rozszerzający się głęboko na etykietę internasalną. Czasem nawet go to dzieli. Węgorz ma jedną (rzadko dwie) płytki przednie i dwie tylne. Za jego oczami znajdują się dwie pary okularów, czasem dwie i trzy, rzadko jedna i dwie. Blaszki górnej wargi mają zwykle 7, rzadko 8. Płyta odbytowa pod ogonem jest jedna, ale czasem dzieli się na dwie. Samce mają 54 do 70 par płytek podogonowych, samice 46 do 76.

 

Samce są brązowe, czasem czerwone. Samice są bardziej w kolorze szaro-brązowym. Za głową znajduje się ciemna plama, a po bokach ciągnie się ciemny pas. Na grzbiecie plamy czasem łączą się, przez co żmija przypomina żmiję. Z tych powodów bardzo często są one zabijane. W przeciwieństwie do żmij, jego oczy mają jednak okrągłą źrenicę. Ciemna pręga ciągnie się od pyska przez oczy i w dół ciała. Język jest czerwonobrązowy do ciemnoczerwonego.

 

2. oset

 

oset

 

Jest średniej wielkości, a samce osiągają maksymalnie 2,2-2,4 m długości ciała i masę około 280 kg. Samice są znacznie mniejsze, obie płcie nie różnią się zbytnio ubarwieniem. Szukają głównie piaszczystych i skalistych brzegów, nie zapuszczają się zbyt daleko w morze. Dość dobrze poruszają się po lądzie, znacznie szybciej niż foki. Zwykle żyją w dużych grupach liczących 30-50 osobników. W swojej diecie preferują głowonogi, Zwierzęta na u głównie mątwy i ośmiornice, ale łowią też ryby. W niewoli spożywają 4-6 kg ryb dziennie. Samce są poligamiczne i mają 5-20 samic w haremie. Samice mogą mieć młode już w trzecim roku życia. Ciąża trwa prawie 12 miesięcy, a młode rodzą się zwykle na przełomie maja i czerwca. Mają miękką, kasztanową, brązową sierść. Młode perkozy są figlarne i łatwe do oswojenia. Przy dobrej opiece rozmnażają się również w niewoli i mogą żyć nawet do 23 lat.
Wiek kota w latach ludzkich
.

 

Zwierzęta na u 3. stworzony przez

 

Zwierzęta na u 3. urobatis

 

Urobatis to rodzaj w rodzinie Urotrygonidae. Te płaszczki żyją w Kostaryce, Meksyku, na Bahamach, w Salwadorze, Hondurasie, Gwatemali, Nikaragui, Kolumbii, Wenezueli, Panamie, Trynidadzie i Tobago, Barbadosie, Grenadzie, St. Vincent i Grenadynach, St. Lucia, Martynice, Dominice i Gwadelupie, Montserrat, Antigua i Barbuda, Belize, Puerto Rico, St. Kitts i Nevis, Anguilla, Republika Dominikańska, Haiti, Jamajka, Kuba, Kajmany, Wyspy Dziewicze, Wyspy Turks i Caicos, Gujana Francuska, Gujana, Surinam, Chile, Peru, Ekwador oraz Stany Zjednoczone. Pies do mieszkania.

 

4. uakari Zwierzęta na u

 

uakari Zwierzęta na u

 

Uakaris jest wyjątkowy wśród małp Nowego Świata, ponieważ długość jego ogona (15-18 cm) jest znacznie mniejsza niż długość głowy i ciała (40-45 cm). Ich ciało pokryte jest długim, Zwierzęta na u, luźnym futrem, ale głowa jest naga. Nie mają prawie żadnego tłuszczu podskórnego, więc ich nagie twarze wyglądają niemal jak czaszki. Podobnie jak ich najbliżsi krewni, małpy saki mają wystające dolne siekacze. Małpy te mają najbardziej charakterystyczną czerwoną skórę twarzy ze wszystkich naczelnych. Samice wybierają partnerów na podstawie tego, jak czerwona jest twarz samca. Dowody wskazują, że czerwone zabarwienie twarzy odzwierciedla stan zdrowia naczelnego. Top 10 najmniejszych ras psów na świecie. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button