Podróż

Najbezpieczniejsze kraje świata Top 10 krajów

Najbezpieczniejsze kraje świata. Najbezpieczniejsze kraje Top 10 krajów, w których panuje pokój . Lista miejsc, w których panuje pokój , Najbezpieczniejsze kraje świata. Bezpieczne kraje. Każdy chce żyć w spokojnym kraju, prawda? Raport Global Peace Index (GPI) Instytutu Ekonomii i Pokoju porównał wskaźniki przestępczości w 162 krajach.

Uszeregowali oni kraje według 22 różnych wskaźników, w tym poziomu brutalnej przestępczości, stosunków z sąsiednimi krajami, braku wojny, wkładu w utrzymanie pokoju, frekwencji w szkołach itp… Poniższa lista zawiera 10 najlepszych krajów, w których panuje pokój.

10. Japonia, GPI Score: 1,408 Najbezpieczniejsze kraje

10. Japonia, GPI Score: 1,408 Najbezpieczniejsze kraje

Zaawansowana technicznie Japonia jest również znana z utrzymywania pokoju w społeczeństwie. Wskaźniki brutalnej przestępczości i morderstw są w kraju bardzo niskie.

Japonia posiada jedynie siły obronne dla bezpieczeństwa wewnętrznego i nie posiada profesjonalnych sił zbrojnych. Japonia utrzymuje również dobre relacje z krajami sąsiednimi.  

9. Szwajcaria, GPI Score: 1.373 Najbezpieczniejsze kraje

9. Szwajcaria, GPI Score: 1.373 Najbezpieczniejsze kraje

Czyste miasta, niskie wskaźniki przestępczości i wysokiej jakości żywność sprawiają, że Szwajcaria jest jednym z najszczęśliwszych krajów do życia. Szwajcaria ma najwyższej klasy system edukacji i opieki zdrowotnej. Niewątpliwie system ten pomaga w doskonaleniu talentów ludzi.

Stawka wynagrodzenia w kraju jest wysoka, a podatek dość niski. Szwajcaria to także jeden z najlepszych rajów podatkowych na świecie.

8. Kanada, GPI Score: 1,371 Najbezpieczniejsze kraje

8. Kanada, GPI Score: 1,371 Najbezpieczniejsze kraje

Rząd Kanady uznał bezpieczeństwo obywateli za jeden z kluczowych elementów dobrego narodu. Kraj ten ma bardzo niski wskaźnik zabójstw i przestępczości. Według raportu OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), Kanada ma wynik zadowolenia z życia 7,6 na 10.

Kanada jest również jednym z najlepiej wykształconych krajów na świecie. Odsetek ludności z wykształceniem wyższym w kraju wynosi 52,6%.Frekwencja wyborcza w Kanadzie wynosi 61%. Dane te wskazują, że obywatele ufają swojemu rządowi. Rząd zniósł karę śmierci w 1976 roku . Stopa bezrobocia w Kanadzie jest również bardzo niska, wynosi zaledwie 6,6%.

7. Słowenia, GPI Score: 1,364 

7. Słowenia, GPI Score: 1,364 Najbezpieczniejsze kraje

To piękny kraj w środkowej Europie, w którym panuje spokój. Wskaźnik przestępczości jest bardzo niski.

6. Republika Czeska, wynik GPI: 1,360

6. Republika Czeska, wynik GPI: 1,360

Najbezpieczniejsze kraje europy. Republika Czeska to małe, śródlądowe państwo europejskie, graniczące z Austrią, Niemcami, Słowacją i Polską.

Turystyka jest główną gałęzią przemysłu w Republice Czeskiej. Praga, piękna stolica Czech jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. W Czechach nie trzeba się martwić o przemoc czy rabunek. Ponieważ wskaźnik przestępczości w tym kraju jest bardzo niski.

5. Dania, GPI Score: 1,337 

5. Dania, GPI Score: 1,337 Najbezpieczniejsze kraje

Dania to najmniej skorumpowany i najszczęśliwszy kraj na świecie. Wysokie wskaźniki alfabetyzacji, zaawansowane systemy opieki zdrowotnej, wysoki standard życia i dobrobyt sprawiają, że Dania jest wyjątkowo dobrym krajem.

Kraj nordycki należy również do najwyższych w zakresie równości płci. Stąd silny udział kobiet w upodmiotowieniu politycznym, ochronie zdrowia i edukacji w Danii.  

4) Austria, GPI Score: 1,265 Najbezpieczniejsze kraje świata

4) Austria, GPI Score: 1,265 Najbezpieczniejsze kraje Ten europejski kraj jest jednym z najlepszych miejsc do życia, ponieważ kraj ten ma bardzo niski wskaźnik przestępczości i morderstw. Austria jest również znana z czystości i surowych przepisów dotyczących recyklingu w celu ochrony środowiska.

Również w ujęciu nominalnym w przeliczeniu na PKB Austria jest jednym z najbogatszych krajów świata. Kraj ten ma również wysoki standard życia i niesamowite systemy transportowe. Piękno i zabytkowa architektura Austrii przyciąga co roku miliony turystów. Najbezpieczniejsze kraje europy.

3. Portugalia, wynik GPI: 1,258

3. Portugalia, wynik GPI: 1,258

Portugalia jest trzecim najłagodniejszym krajem na świecie. Najbezpieczniejsze kraje świata. Kraj ten w różnych dziedzinach dokonał znacznej poprawy niż w poprzednich latach, aby uczynić swój kraj bezpieczniejszym i spokojniejszym. Co najważniejsze, nastąpiło znaczne ograniczenie konfliktów zewnętrznych.

2. Nowa Zelandia, wynik GPI: 1,241 Najbezpieczniejsze kraje świata

2. Nowa Zelandia, wynik GPI: 1,241

Nowa Zelandia ma naprawdę zaawansowany postęp społeczny, niski wskaźnik uwięzienia i przyjazne relacje z sąsiednimi krajami. Kraj ten posiada również silny i niezależny system sądowniczy oraz wiele zaangażowanych sił policyjnych. Ten bezpieczny kraj oferuje również światowej klasy system edukacji i zaawansowaną opiekę zdrowotną.

1) Islandia, wynik GPI: 1,111 Najbezpieczniejsze kraje świata

1) Islandia, wynik GPI: 1,111 Według Global Peace Index, Islandia jest najbardziej pokojowym krajem. W kraju panuje wysoki poziom demokracji. Wskaźnik alfabetyzacji w tym kraju wynosi 99% i nie ma opłat za szkołę. Islandczycy są też jednym z najlepiej poinformowanych ludzi na świecie. Są też najlepsze w alfabetyzacji i wydawaniu książek.Kobieca obecność w polityce, edukacji, zdrowiu i zatrudnieniu w Islandii.

Vigdis Finnbogadottir została czwartym prezydentem Islandii w 1980 roku. Jest też pierwszym europejskim krajem, który wybrał kobietę na prezydenta. Islandia jest również wolna od komarów, ponieważ nie mogą one rozwijać się w islandzkich warunkach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button