Podróż

Jedzenie dla silnego żołądka Top 15 potraw

Jedzenie dla silnego żołądka Top 15 potraw. Czy odważylibyście się zjeść te dania ? Pokarm dla silnego żołądka. Jedzenie, które sprawi, że twój żołądek będzie miał heave. Hiking daje możliwość spotkania z pięknem innych miejsc, tradycji, języków, a nawet zwyczajów żywieniowych. Oto lista 15 najlepszych pokarmów, które należy jeść tylko wtedy, gdy masz silny żołądek.

 

15. Ptasie Gniazdo, Chiny

15. Ptasie Gniazdo, Chiny Jedzenie dla silnego żołądka Ptasie gniazdo to tradycyjna chińska potrawa, którą zaczęto przyrządzać 400 lat temu. Chińczycy wierzą, że kto zje tę zupę, będzie miał długie życie. W Chinach jest to bardzo poszukiwany pokarm.

Ptaki robią swoje gniazdo w ciemnych jaskiniach używając własnej gumowatej śliny. Chińczycy wierzyli, że ta ślina wraz z liśćmi i innymi składnikami gniazda jest bogatym źródłem niezbędnych składników odżywczych.Pokarm dla silnego żołądka.  

14. Smażone pasikoniki na całym świecie

14. Smażone pasikoniki na całym świecie

Smażone koniki polne można spotkać w wielu miejscach na świecie. Koniki polne są bogatym źródłem białka. Na ulicach Meksyku ludzie smażyli koniki polne z zimną pastą, czosnkiem i limonką. Pokarm dla silnego żołądka.

13. Smażone pająki, Kambodża Jedzenie dla silnego żołądka

13. Smażone pająki, Kambodża Jedzenie dla silnego żołądka

Smażone pająki to atrakcyjne danie z Kambodży. Nie oddzielając żadnych części ciała, kambodżańscy tubylcy smażą pająki w oleju. Do przyprawiania używają mieszanki soli, pasty czosnkowej i papryczek chili. Jest to najbardziej popularne jedzenie turystów w Kambodży.Jedzenie dla silnego żołądka.

12. Beondegi, Korea

12. Beondegi, Korea

Boendegi to robak, którego można znaleźć jako smażone jedzenie na rynku w Korei. Beodengi żyje wewnątrz drzewa więc smakuje jak drewno.

Koreańczycy dodają do jedzenia cukier i sos sojowy.Larwa ma wysoką zawartość białka i witamin.Pokarm dla silnego żołądka.

11. Mopane, Zimbabwe Jedzenie dla silnego żołądka

11. Mopane, Zimbabwe Jedzenie dla silnego żołądka

Mopane to robaki, które można spotkać w dużej części Afryki. Afrykańczycy smażą robaki i uważają je za część swojej codziennej diety. Robaki te zawierają 3 razy więcej białka niż mięso.

Po wysuszeniu można je jeść bezpośrednio lub gotować z masłem orzechowym.Pokarm dla silnego żołądka.

10. Escamoles, Meksyk

10. Escamoles, Meksyk

Escamoles to potrawa przyrządzana z larw trującego gatunku mrówki, która w Meksyku składa jaja głęboko w korzeniach roślin agawy lub maguey. Przysmak ma konsystencję podobną do twarogu i smakuje nieco orzechowo.

Mieszkańcy powszechnie jedzą to danie jako nadzienie do taco lub omletu.

9. Rocky Mountain Oysters, USA

9. Rocky Mountain Oysters, USA W Ameryce też mają swój gadżet. Są to jądra byka, które podaje się głównie w miejscach, gdzie hoduje się bydło i kastracja młodych zwierząt jest dość powszechna. Wiele osób uważa je za przysmak. Obtacza się je w mące, doprawia reliszem i smaży na oleju. Zazwyczaj podaje się je jako przystawkę z sosem.

Ten produkt mięsny jest zwykle sprzedawany w postaci zamrożonej i jest serwowany zwłaszcza na festynach.

8. Sannakji, Korea

8. Sannakji, Korea

W tym koreańskim daniu kucharze odcinają macki żywej ośmiornicy i smażą je w oleju sezamowym i nasionach. Pamiętaj, że macki są nadal jakby żywe.

7. Hakarl, Islandia

7. Hakarl, Islandia

To może być z łatwością najbardziej dziwaczne danie Islandii. Spodoba się tylko osobom, które przyzwyczaiły się do jego smaku i nieprzyjemnego zapachu. Jest to mięso rekina grenlandzkiego, które bez wcześniejszej obróbki jest trujące. Dlatego można go jeść dopiero po kilkumiesięcznym przechowywaniu pół metra pod ziemią.

Po tym procesie mięso jest krojone i pozostawiane do wyschnięcia na kilka miesięcy. Hakarl jest zawsze popijany mocną lokalną brandy. Mięso jest żujące lub miękkie, w zależności od tego, z której części ciała rekina pochodzi.

6. Balut, Filipiny Jedzenie dla silnego żołądka

6. Balut, Filipiny Jedzenie dla silnego żołądka Niektórym może przypominać słynną Kinder Niespodziankę. Jednak niespodzianka nie jest tak miła jak zabawka, która ukrywa się w „kinderku”. Bałut to zapłodnione jaja gotowane przed wykluciem się piskląt. Mogą to być jaja kurze lub kacze. Są one niemal tak popularne w kulturze filipińskiej jak, powiedzmy, hot-dogi w Ameryce.

Zwykle gotuje się je, gdy płód ma od 17 do 21 dni. Jednak im starsze jajo, tym większy płód i może on mieć już dziób, pazury, kości i pióra. Ten przysmak cieszy się powodzeniem wśród koneserów na Filipinach czy w Azji.

 

5. Shiokara, Japonia Jedzenie dla mocnego żołądka

5. Shiokara, Japonia Jedzenie dla mocnego żołądka Shiokara to jedno z najbardziej cudownych japońskich dań z owoców morza. Do jej przygotowania wykorzystuje się gęste, pastowate narządy wewnętrzne zwierząt morskich, takich jak mątwy, ryby czy ośmiornice.

W skład Shiokary wchodzi również ryż, sól i chili, fermentowane przez ponad miesiąc.

4. Witchetty Grub, Australia Jedzenie dla mocnego żołądka

4. Witchetty Grub, Australia Jedzenie dla mocnego żołądka Witchetty grub to karczownik, który występuje tylko w Australii. Aborygeni zbierają je z korzeni drzew. Karczowniki są bogate w białko , ludzie jedzą je na surowo i lekko ugotowane. Zjedzenie brudnej larwy nie ma żadnych skutków ubocznych.

3. Century Eggs, Chiny Jedzenie dla mocnego żołądka

3. Century Eggs, Chiny Jedzenie dla mocnego żołądka Są to konserwy z jaj kurzych, kaczych i przepiórczych. Żywność jest oznaczona jako jajko konserwowane lub jajko stuletnie. Produkcja jaj trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jaja kurcząt zanurzane są w płynnej mieszaninie soli, popiołu, gliny i wapna palonego, w której są przechowywane przez kilka miesięcy, aby solanka osadziła się w jajach.

2. Fugu, Japonia Żywność dla silnego żołądka

2. Fugu, Japonia Żywność dla silnego żołądka Słynny przysmak znany na całym świecie – ryba Fugu. Jej konsumpcja zawsze określana jest nie jako „rosyjska”, ale w tym przypadku jako „japońska ruletka”. Ryba zawiera śmiertelną dawkę tetrodoksyny. Tylko odpowiednio przeszkolony „mistrz fugu” może usunąć z ryby wszystkie trujące części, tak aby ryba cię nie zabiła. Ryba ta jest podobno bardzo smaczna, a niewielka ilość trucizny może wywołać przyjemne mrowienie na języku.

1. Wino wężowe, Azja Południowo-Wschodnia Jedzenie dla mocnego żołądka

1. Wino wężowe, Azja Południowo-Wschodnia Jedzenie dla mocnego żołądka Produkowany jest w południowo-wschodniej Azji. Istnieją dwie metody produkcji. W pierwszym, jadowity wąż jest wypatroszony, marynowany w spirytusie ryżowym i pozostawiony na słońcu na kilka miesięcy. Następnie jest butelkowany i dodaje się do niego mały wężyk, ale ma to tylko efekt wizualny.

Drugi sposób polega na wymieszaniu ryżowej brandy z płynami węża. W medycynie chińskiej stosowany jest głównie w leczeniu męskiej impotencji.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button