Podróż

Kiedy jechać na Zanzibar – najlepsza pogoda w roku

Kiedy jechać na Zanzibar – najlepsza pogoda w ciągu roku. Kiedy jest najlepszy czas na odwiedzenie Zanzibaru? Najlepszy czas na odwiedzenie Zanzibaru to pora sucha archipelagu, od lipca do września, która jest bardzo popularnym okresem podróży. Warto jednak podróżować o większości pór roku, kiedy przyjemne temperatury między 28°C a 34°C i słońce są normą.

Kiedy jechać na Zanzibar

 

Kiedy jechać na Zanzibar

 

Podczas krótkich opadów w listopadzie i grudniu po deszczu następuje błękitne niebo. Bardzo mokro jest tylko w szczycie długich deszczów w kwietniu i maju. Kiedy jechać na Zanzibar.

Przewodnik turystyczny po miesiącach w archipelagu Zanzibar

 

Przewodnik turystyczny po miesiącach w archipelagu Zanzibar

 

Odwiedź Archipelag Zanzibar w okresie styczeń-luty

 

Świetny czas na wizytę – dni są gorące i słoneczne, a morze jest najczystsze, co sprawia, że jest to doskonały czas dla nurków i snorkelerów.

 • Średnia temperatura: 33°C
 • Średnia opadów: 66mm

 

Zwiedzanie Archipelagu Zanzibar w marcu – Kiedy jechać na Zanzibar

 

Pogoda zaczyna się zmieniać, gdy Zanzibar wchodzi w okres znany jako „długie deszcze” i prysznice stają się częstsze. Od połowy marca może być bardzo mokro.

 • Średnia temperatura: 34°C
 • Średnia opadów: 172mm

 

Odwiedź archipelag Zanzibar w kwietniu – maju

 

Podczas „długich deszczów” w kwietniu i maju, plaże wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego są gorące i bardzo mokre, więc nie jest to najlepszy czas na podróż.

 • Średnia temperatura: 31°C
 • Średnia opadów: 293mm

Odwiedź archipelag Zanzibar w okresie czerwiec-wrzesień

 

Deszcze w większości ustały, ale wciąż możliwe są lekkie prysznice, więc jest to piękna pora roku na wizytę, kiedy można spędzić czas wylegując się na plażach lub zwiedzając Stone Town.

 • Średnia temperatura: 31°C
  Średnia opadów: 42 mm

 

Odwiedź Archipelag Zanzibar w październiku

 

Gdy rtęć powoli zaczyna rosnąć, może pojawić się kilka deszczów, ale zazwyczaj przeplatają się one z okresami słonecznymi i nie powinny wpłynąć na Państwa pobyt.

 • Średnia temperatura: 32°C
 • Średnia opadów: 72 mm

 

Odwiedź archipelag Zanzibar w listopadzie – grudniu

 

Zaczynają się krótkie prysznice, a temperatura jest wyższa. Prysznice są zazwyczaj krótkotrwałe, więc można wycofać się do baru lub na masaż, a następnie wrócić na zewnątrz, gdy wróci słońce.

 • Średnia temperatura: 33°C
 • Średnia opadów: 128 mm

 

Porady dla podróżnych – Kiedy jechać na Zanzibar

 

Porady dla podróżnych - Kiedy jechać na Zanzibar

Praktyczne wskazówki dotyczące podróży na archipelag Zanzibar, od protokołów społecznych po wskazówki dotyczące spraw finansowych, z odniesieniem do najnowszych porad dotyczących podróży. Kiedy jechać na Zanzibar. Wakacje Zanzibar – 10 powodów odwiedzić Zanzibar

 

Zakwaterowanie w Zanzibarze

 

Zakwaterowanie w Zanzibarze
Zakwaterowanie w Zanzibarze

Większość hoteli znajduje się tutaj, a do wyboru jest niezliczona ilość hoteli przy plaży. Jest tu kilka bardzo ruchliwych plaż wspartych dużymi kurortami. Przeszliśmy całą wyspę i znaleźliśmy spokojne plaże z małymi butikowymi hotelami i prostymi domkami.

 

Kamienne Miasto

 

 

Kamienne Miasto
Kamienne Miasto

 

Kiedy jechać na Zanzibar. Wiele osób przebywających na Zanzibarze łączy przedłużony pobyt na plaży z jedną lub dwiema nocami w Stone Town. Jest to tętniące życiem i bardzo egzotyczne miejsce, które można zwiedzić, zjeść w kilku niesamowitych restauracjach i odebrać kilka prezentów do zabrania do domu. Istnieją przekształcone domy suahili, w których można się zatrzymać, a my możemy polecić nie tylko te domy, ale także najlepsze restauracje, a nawet sklepy do zwiedzania! Co zabrać na wycieczkę – lista kontrolna

 

 

Wyspy Zanzibar

 

Wyspy Zanzibar

Codziennie odbywają się loty pomiędzy Zanzibarem a położoną na północy wyspą Pemba. Loty trwają około czterdziestu minut. Pemba to spokojna wyspa z zaledwie kilkoma hotelami. Jest to idealne miejsce dla nurków, snorkelerów i osób, które chcą uciec w bardzo spokojne miejsce. Dla tych, którzy chcą mieć wyłączność, jest kilka małych wysp wokół Zanzibaru. Do niektórych można dopłynąć łodzią, inne to małe butikowe hotele, a jeszcze inne to prywatne wyspy. Są one co prawda droższe, ale oferują nienaganne zakwaterowanie, obsługę i prywatność.

Wreszcie dla tych, którzy chcą zwiedzić wszystkie wyspy archipelagu, jest prywatny jacht, na którym można odbyć wycieczkę po wyspach w prawdziwym stylu.

 

Język – Kiedy jechać na Zanzibar

 

Język

Językami urzędowymi są Kiswahili i angielski, ale w Tanzanii mówi się w ponad 100 różnych językach. Prawie wszyscy bezpośrednio lub pośrednio związani z branżą turystyczną mówią po angielsku. Co zabrać na wakacje nad morze

 

 

Porady – Kiedy jechać na Zanzibar

 

Porady

Tradycyjne napiwki dla przewodników safari lub pracowników obozu nie są wliczone w cenę wycieczki i są całkowicie zależne od Państwa uznania. Jeśli chcesz dać napiwek, ponieważ otrzymałeś dobrą obsługę, krótki przewodnik jest następujący:

10 euro od gościa za dzień.
Ogólna obsługa kempingu/łodzi. Polecamy 5 euro za dzień. Tę kwotę należy wrzucić do wspólnej skrzynki na napiwki.
Przewodnicy po parkach narodowych 8 euro za dzień.
Zalecamy również wymianę części pieniędzy z napiwków na drobne szylingi tanzańskie.

Pieniądze – Kiedy jechać na Zanzibar

 

Pieniądze - Kiedy jechać na Zanzibar

Walutą tanzańską jest szyling tanzański (TSh). Aktualny kurs walutowy wynosi około 1 Euro = 1000 TSh. Hotele przyjmują płatności za jedzenie i napoje w EUR lub TSh. Niektóre restauracje i sklepy w rejonach turystycznych mogą przyjmować płatności również w EURACH.

Ze względu na ilość podrabianej waluty, nikt w Tanzanii, w tym banki, nie przyjmuje banknotów o nominale 100 euro, dlatego najlepiej mieć przy sobie mniejsze banknoty.

Karty kredytowe są akceptowane w niektórych większych hotelach, ale zazwyczaj jest 5-10% dopłaty. W Tanzanii jest bardzo mało bankomatów. Nie polegaj na kartach kredytowych inaczej niż jako na zapasowych.

Kwestie społeczne – Kiedy jechać na Zanzibar

 

Kwestie społeczne

Konserwatywny, swobodny strój jest generalnie wszędzie akceptowalny, ale należy unikać odzieży odkrywającej, gdyż może być ona obraźliwa. Szczególnie w miastach i wsiach na terenach nadmorskich, gdzie jest bardzo silny element muzułmański. Szczególnie na Zanzibarze trzeba zakrywać kolana i ramiona.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button