Podróż

Najpiękniejsze wsie Top 10 w Europie

Najpiękniejsze wsie Top 10 najpiękniejszych wsi w Europie. Zobacz najpiękniejsze miejscowości w Europie . Wioski jak z bajki. Piękne wioski z Europy .Miejsce ze świeżym powietrzem, świeżą wodą i mnóstwem pięknych krajobrazów. Na szczęście w Europie znajdują się jedne z najpiękniejszych wiosek na świecie. Poniżej przedstawiamy 10 najpiękniejszych miejscowości w Europie.

10. Bosa, Oristano, Włochy Najpiękniejsze wioski

10. Bosa, Oristano, Włochy Najpiękniejsze wioski

Bosa to małe malownicze miasteczko położone na niewielkim wzgórzu na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii we Włoszech.

Jest zbudowany wokół imponującego średniowiecznego zamku zwanego „Castello Malaspina”. Przez Bosa przepływa rzeka Temo, jedyna żeglowna rzeka na Sardynii. To magiczne miasto słynie również ze swojego dziedzictwa, kultury i piękna architektonicznego. Tętniące życiem, kolorowe domy na tle miejskiego zamku Malaspina to scena zapierająca dech w piersiach.

W rejonie Sa Costa, w zabytkowym centrum Bosa, można zobaczyć niesamowite średniowieczne uliczki i kamienne schody. Znajdziesz tu również kawiarnie, restauracje i bary .

Ze szczytu wzgórza Malaspina można podziwiać piękno Bosa w najlepszym wydaniu. . Bosa Marina to najbliższa i najczystsza plaża przy Bosa. Piękno architektoniczne, wartość kulturowa i historyczna Bosa przyciąga gości z całego świata.

9. Cochem, Nadrenia-Palatynat, Niemcy Najpiękniejsze miejscowości

9. Cochem, Nadrenia-Palatynat, Niemcy Najpiękniejsze miejscowości

Cochem to tradycyjne niemieckie miasto położone w pięknej dolinie rzeki Mozeli w południowo-zachodniej części kraju.

To małe miasto jest wspaniałym miejscem na wakacje, które ma do zaoferowania wiele fascynujących rzeczy do odkrycia. Cochem znane jest z zachwycającej doliny rzeki, malowniczych winnic i domów z muru pruskiego. Zamek Cochem na wzgórzu z widokiem na dolinę rzeki jest ikoną miasta. Widok na dolinę Cochem z zamku jest niesamowity.

Oprócz tych wszystkich atrakcji, miasto Cochem ma przyjemny łagodny klimat. Jazda na rowerze to najlepszy sposób na poznanie piękna tego miasta. Jedna przejażdżka wzdłuż pięknych dolin rzecznych i winnic Cochem może być wspaniałym doświadczeniem.

8. Marsaxlokk, Malta Najpiękniejsze wioski

8. Marsaxlokk, Malta Najpiękniejsze wioski

Marsaxlokk to tradycyjna wioska rybacka położona w południowo-wschodniej części Malty. Ta miejscowość słynie z targu rybnego i kolorowych łodzi. Łodzie te noszą nazwę „Luzzus” i mają ogromne znaczenie w codziennym życiu wsi. Mają też długą historię.

Miejscowi używają Luzzus od 800 roku p.n.e. Na każdym Luzzusie można zobaczyć namalowane mityczne oczy Ozyrysa . Miejscowa ludność wierzyła, że namalowane oczy Boga mogą chronić ich łodzie przed złem. Marsaxlokk to także miejscowość o znaczeniu historycznym.

Zamek Tag-Silg w Marsaxlokk skrywa pozostałości megalitycznej świątyni. Z tego wzgórza znaleziono wiele narzędzi z epoki brązu. Jako wioska rybacka, można tu skosztować doskonałych owoców morza. W tej miejscowości jest wiele dobrych restauracji i kawiarni.

7. Murren, Bernese Oberland, Szwajcaria Najpiękniejsze wioski

7. Murren, Bernese Oberland, Szwajcaria Najpiękniejsze wioski

Murren to zachwycająca górska miejscowość położona na wysokości 1649 m n.p.m. w Oberlandzie Berneńskim w Szwajcarii. Jest to najwyżej położona zamieszkana miejscowość w kantonie Berno. Z tej górskiej miejscowości można podziwiać piękne trzy alpejskie szczyty – Monch, Eiger i Jungfrau. Miejscowość ta słynie z niezrównanych krajobrazów .

6) Gasadalur, Wyspy Owcze, Dania

6) Gasadalur, Wyspy Owcze, Dania

Gasadalur to mała wioska położona na wyspie Mykines w archipelagu Wysp Owczych. Znajduje się na krawędzi wysokiego klifu i jest otoczony przez górne szczyty . Gasadalur to z pewnością jedna z najpiękniejszych wiosek na ziemi. Ze względu na swoje oddalenie, wieś ta liczy zaledwie 18 mieszkańców. Pomimo tego, że znajduje się w wyjątkowym miejscu z widokiem na morze, to osada miejscowości zapiera dech w piersiach.

Do czasu otwarcia tunelu do wioski w 2004 roku, mieszkańcy Gasadalur musieli wspinać się na 200-metrową górę, aby dotrzeć do swoich domów. Dziś tunel o długości 4,9 km ułatwia dostęp do wsi i otwiera drzwi dla turystyki. Nic dziwnego, że dochody mieszkańców Gasadalur w dużej mierze opierają się na rybołówstwie. Unikalna osada przyciąga również turystów z całego świata.

5) Giethoorn, Niderlandy – Najpiękniejsze wsie

5) Giethoorn, Niderlandy Najpiękniejsze wsie

Giethoorn to miła i spokojna wioska położona w holenderskiej prowincji Overijssel. Jest to miejscowość wolna od samochodów. Zamiast dróg znajdziecie piękne kanały . Podobnie jak w Wenecji, ląd stały Giethoorn jest połączony około 150 mostami. Ponieważ miejscowość ta ma tak wiele podobieństw do Wenecji, została nazwana holenderską Wenecją. Wioska Giethoorn jest spokojna i zielonkawa.

W przeciwieństwie do zatłoczonych miast, w tej wiosce można cieszyć się głęboką ciszą. Jest całkowicie wolny od hałaśliwych pojazdów. Do tej pięknej miejscowości można dotrzeć pieszo, rowerem lub kajakiem. Giethoorn to także jedno z najbardziej zielonych miasteczek w Holandii.

Jest otoczony przez rozległy Park Narodowy De Weerribben-Wieden i jest domem dla wielu drzew. Tak więc atmosfera w wiosce Giethoorn jest również bardzo czysta, podobnie jak jej otoczenie.

4. Bibury, Anglia, U.K. – Najpiękniejsze wsie

4. Bibury, Anglia, U.K. Najpiękniejsze wsie Bibury to urocza wioska położona nad brzegiem rzeki Coln w hrabstwie Gloucestershire w Anglii. Jeden ze znanych angielskich projektantów, William Morris, określił Bibury jako „najładniejszą wioskę w Anglii”.

XVII-wieczne kamienne domki i piękna rzeka Coln przepływająca przez wieś to główne atrakcje Bibury. Jest to również najczęściej fotografowana wioska w Anglii.Kamienne domki w tej miejscowości znane są jako szeregowce Arlington.

3) Freudenberg, Nadrenia-Westfalia, Niemcy

3) Freudenberg, Nadrenia-Westfalia, Niemcy

Freudenberg to ładne średniowieczne miasteczko położone w niemieckiej prowincji Nadrenia-Westfalia. To niewielkie miasto zajmuje powierzchnię zaledwie 93 km2. Można ją nazwać najpiękniejszym miastem w Niemczech. . O dziwo, prawie wszystkie domy w mieście mają ten sam rozmiar i wzór. Czyste i zadbane ulice Freudenbergu ułatwiają zwiedzanie miasta pieszo.

Jakość powietrza w tym mieście jest świetna. Alter Fleken to najważniejsza i najstarsza część miasta. W tym rejonie skupia się większość domów w mieście. Oprócz wspaniałego otoczenia domów, można cieszyć się pięknym krajobrazem i pysznym jedzeniem Freudenberg.

2. Hallstatt, Austria – Najpiękniejsze wsie

2. Hallstatt, Austria Najpiękniejsze wsie

Położona między malowniczym jeziorem Hallstatt a potężnymi górami Dachstein Hallstatt to piękna alpejska wioska, którą warto odwiedzić. Ta niesamowicie piękna wioska nad jeziorem jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Austrii.

Oprócz pięknej osady, ma ona duże znaczenie historyczne. W Hallstatt znajduje się jedna z najstarszych kopalni soli na świecie. Złoża soli znaleziono we wsi już w II wieku p.n.e. . W muzeum w miejscowości Hallstatt znajdują się również artefakty sprzed 7000 lat. Ze względu na swoje historyczne znaczenie i piękno architektoniczne, alpejski region Hallstatt-Dachstein został w 1997 roku uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo.

Podczas spaceru po Hallstatt można poczuć bardzo spokojną atmosferę. Ta miejscowość jest wolna od hałasu pojazdów. Ulice we wsi są wąskie i czyste. Prawie wszystkie domy w Hallstatt są wykonane z drewna i wyglądają niesamowicie. We wsi znajduje się wiele ciekawych zabytków.

Pływanie łódką po jeziorze Hallstatt to główna aktywność turystyczna w miejscowości. Widok na Hallstatt z jeziora jest również niesamowity .

1) Reine, okręg Nordland, Norwegia Najpiękniejsze wsie

1) Reine, okręg Nordland, Norwegia Najpiękniejsze wsie Położona między dramatycznymi klifami i błękitnymi wodami norweska wioska rybacka Reine zasługuje na tytuł „Najpiękniejszej wioski” na świecie. Znajduje się na wyspach Lofoty w okręgu Norland. Dla turystów ta miejscowość wygląda jak magiczna kraina.

Reine to również spokojna i cicha wieś. Liczba mieszkańców tej wsi wynosi zaledwie 300 osób. Jednak wyjątkowe położenie i przepiękny krajobraz sprawiają, że jest to jeden z głównych ośrodków turystycznych na Lofotach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button