Podróż

Kiedy jechać do Dubaju – Najlepsza pogoda w roku

Kiedy jechać do Dubaju – Najlepsza pogoda w roku. Najlepszy czas na odwiedzenie Dubaju to okres od września do kwietnia, kiedy jest słonecznie, ale nie za gorąco. Podczas gdy większość półkuli północnej owija się w tym czasie w zimowe worki, miasto nadal oferuje czyste niebo i przyjemne temperatury.

 

Kiedy jechać do Dubaju

 

Kiedy jechać do Dubaju

 

Od maja do sierpnia temperatury rosną, więc ceny hoteli spadają, a tłumy się rozpraszają. To doskonały czas na wizytę, jeśli lubisz ekstremalne upały lub planujesz spędzić większość czasu w klimatyzowanych centrach handlowych. Kiedy jechać do Dubaju.

 

pogoda dubaj

 

Ramadan jest zwykle spokojniejszy, niezależnie od tego, kiedy w roku przypada. To może być dobry czas na zwiedzanie, ale wakacje mogą wpłynąć na niektóre działania ze względu na ograniczenia i nie można jeść, pić ani palić w miejscach publicznych. Zalecamy unikanie Eid al Fitr, trzydniowego festiwalu, który oznacza koniec Ramadanu, ponieważ miasto może być bardzo zajęte.

 

Odwiedź Dubaj w okresie styczeń-kwiecień

 

Odwiedź Dubaj w okresie styczeń-kwiecień

 

Bezchmurne błękitne niebo, wysokie temperatury i pełen wydarzeń kalendarz festiwalowy sprawiają, że jest to doskonały czas na odwiedzenie Dubaju, chociaż będziesz musiał zmagać się z innymi gośćmi, którzy przyjeżdżają z tego samego powodu. Twój specjalista może polecić najlepsze hotele z dala od hałasu, z prywatnymi plażami, które nie będą zbyt zatłoczone. W tym czasie odbywa się wiele najważniejszych wydarzeń w mieście.

Imprezy i festiwale

 • Okrzyknięty najbogatszym wyścigiem konnym na świecie, Dubai World Cup jest głównym wydarzeniem społecznym w mieście.
 • Art Dubai to jeden z najważniejszych festiwali sztuki w regionie.
 • Abu Dhabi Desert Challenge to pięć dni szybkich samochodów i motocykli w rajdzie zaliczanym do Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.
 • Dubai Tennis Championships to renomowany międzynarodowy turniej tenisowy.
 • Dubai Jazz Festival to miesiąc występów czołowych artystów tego gatunku.
 • Omega Dubai Desert Classic to prestiżowy turniej golfowy.
 • Festiwal Zakupów w Dubaju to trwająca miesiąc impreza ze znacznymi zniżkami w sklepach, z fajerwerkami, codziennymi rozdaniami sztabek złota i samochodów, a także ponadprogramowymi akrobacjami, takimi jak największy na świecie fryzjer czy najdłuższy na świecie bufet.

 

Kiedy jechać do Dubaju w maju-sierpniu

 

Kiedy jechać do Dubaju w maju-sierpniu

 

Lato w Dubaju jest paląco gorące i wiecznie słoneczne. Kiedy jechać do Dubaju. Większość ludzi wycofuje się do wielu klimatyzowanych centrów handlowych i restauracji, aby uciec przed upałem, co oznacza, że plaże są mniej zajęte, jeśli nie przeszkadza Ci wysoka temperatura. To także dobry czas na wizytę, jeśli zamierzasz zrobić zakupy.

Imprezy i festiwale

 • Letnie niespodzianki w Dubaju podzielone są na dziesięć tygodni, z których każdy ma swój temat przewodni: na przykład jedzenie, sztuka lub natura. Zwróć uwagę na jaskrawożółtą maskotkę wiosny, Modhesh.
 • Wakacje Chorwacja – 11 powodów dlaczego tak

 

wrzesień – październik

 

wrzesień - październik

 

Temperatury zaczynają się nieco łagodzić w tych miesiącach, ale goście, którzy zalewają nas latem, nie zaczęli jeszcze przybywać, więc jest to świetny czas na wakacje na plaży.

 

Listopad – grudzień

 

listopad - grudzień

 

Kiedy jechać do Dubaju. Liczba odwiedzających zaczyna ponownie rosnąć, gdy reszta półkuli zaczyna się ochładzać. Dla niektórych wody w zatoce są zbyt zimne na pływanie, ale to doskonały czas na opalanie się na piasku lub kąpiel w hotelowym basenie. Odbywa się tu również kilka dużych imprez.

Imprezy i festiwale

 • Pierwsza runda Rugby Sevens World Series odbywa się co roku w Dubaju.
 • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dubaju debiutuje niezależnymi i artystycznymi filmowcami podczas tego uznanego na całym świecie regionalnego wydarzenia.
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie świętują swoją niepodległość za pomocą fajerwerków i spektakularnych pokazów.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button