Podróż

Zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach

Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach . Lista najpiękniejszych zamków w Czechach . Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach :

 

10.Zamek Pernštejn

  10.Zamek Pernštejn Zamek w Czechach

Zamek Pernštejn, zbudowany w XIII wieku, to oszałamiająca kamienna konstrukcja osadzona na skale. Styl gotycki i renesansowy robi wrażenie, ale jeszcze większe wrażenie robi fakt, że Pernštejn nigdy nie został zdobyty. Jego pozycja została wybrana z myślą o obronie i była to najwyraźniej słuszna decyzja. Niedawny remont zamku ujawnił, że pod warstwą tynku znajdują się XVI-wieczne malowidła i napisy. Te dzieła sztuki zostały zachowane i można je obejrzeć podczas zwiedzania zamku Pernstejn.

Najpiękniejszy zamek w Czechach 

Zobacz też : Największy pies świata Top 10 największych ras psów  

9. Zamek Kokořín

  9. Zamek Kokořín
Zamek w Czechach

Tak Zamek Kokořín może pochwalić się niezwykłą i chwalebną historią. Który powstał w XIV wieku, został umieszczony na liście „Zamków przeklętych” przez cesarza Ferdynanda po wojnie trzydziestoletniej. Zgodnie z prawem zamek Kokořín nie mógł być odbudowany. W zamku od czasu do czasu spali rycerze, artyści i podróżnicy. W XX wieku pozwolono jednak wreszcie na odbudowę. Dziś jest własnością prywatną i służy jako główny ośrodek turystyczny i z pewnością warto go odwiedzić.

8. Zamek Bouzov

  8. Zamek Bouzov

W samym sercu Moraw znajduje się zamek Bouzov. Zbudowany w XV wieku zamek Bouzov jest oszałamiającym gotyckim arcydziełem. Od co najmniej XV wieku czeski zamek jest siedzibą niemieckich rycerzy, co dodaje budowli tajemniczości i intryg. Pomieszczenia zamku Bouzov zostały starannie odrestaurowane i są udostępnione do zwiedzania. Najbardziej niezapomnianym sposobem zwiedzania zamku jest jednak wieczorne zwiedzanie z przewodnikiem, podczas którego personel, a nawet niektórzy goście przebierają się w stroje z epoki.

 

7. Zamek Kost

  7. Zamek Kost
Zamek w Czechach

  W północnych Czechach znajduje się zamek Kost, XV-wieczna budowla położona między dziką przyrodą a piaskowcem. Nazwa Kost oznacza po czesku kość, ponieważ uważano, że zamek jest twardy jak kość i nie da się go zdobyć. Kiedy wały otaczające zamek zostały uszkodzone, zamek został zamieniony w budowlę fosową, co było niezwykłym, ale fantastycznym zrządzeniem losu dla mieszkańców zamku. Wycieczki po zamku obejmują odrestaurowane pomieszczenia oraz mroczną i upiorną salę tortur, która była szeroko stosowana w średniowieczu.

6. Trosky – zamek w czechach blisko granicy

  6. Trosky
zamek w czechach blisko granicy

Zamek Trosky może wyglądać jak ruina, ale nie chcesz go przegapić. Zamek zbudowany jest na dwóch oddzielnych bazaltowych korkach wulkanicznych, co nadaje mu dwupoziomowy wygląd. Niższa z dwóch konstrukcji nosi nazwę Baba lub Stara Kobieta. Wyższy z nich nazywany jest Panną lub Dziewicą. Mimo, że zamek jest opuszczony, stanowi zachwycający obiekt dla miłośników architektury i fotografii. Istnieją pogłoski o podziemnych tunelach i piwnicach, które są jeszcze nieodkryte, ale należy je zwiedzać ostrożnie i na własne ryzyko.  

5. Zamek Zvíkov

  Zamek Zvíkov
zamek w czechach blisko granicy

  Tam, gdzie zbiegają się rzeki Otava i Vltava, znajduje się zamek Zvikov. Już w I wieku w tym właśnie miejscu znajdowała się twierdza. Dopiero w XIII wieku powstał stały zamek. Zamek Zvikov obejmuje pryzmatyczną wieżę mieszkalną z pięknym dziedzińcem na świeżym powietrzu. Wiele ścian jest ozdobionych freskami, a niektóre z najbardziej znanych obrazów można znaleźć w spokojnej i historycznej kaplicy św. Wacława.

4. Zamek Křivoklát – zamek w czechach blisko granicy

  4. Zamek Křivoklát
zamek w czechach blisko granicy Jednym z najstarszych i najważniejszych zamków w Czechach jest zamek Křivoklát. Został zbudowany w XIII wieku dla Przemysłowców, wówczas rodziny szlacheckiej i zamożnej. W tym zamku, który może poszczycić się wieloma niezwykłymi elementami architektonicznymi, mieszkało wielu czeskich królów. Nie przegap niesamowitej, oświetlonej gwiazdami Sali Królewskiej, oszałamiających widoków ze szczytu Wielkiej Wieży i biblioteki, która mieści ponad 52 000 różnych książek.

 

3. Zamek Hluboká

  3. Hrad Hluboká Najkrajší hrad v Česku

Ten czeski zamek został zbudowany w XIII wieku, ale od tego czasu przeszedł wiele znaczących renowacji. To, co zaczęło się jako gotycki zamek należący do rodziny Schwarzenbergów, zostało rozbudowane sto lat później w stylu renesansowym. W XVIII wieku nabrała barokowego wyglądu. Następnie w XIX wieku zamek Hluboka był wzorowany bezpośrednio na zamku Windsor w Anglii. Zamek jest obecnie otwarty dla publiczności i szczyci się dużymi ogrodami, w których można spacerować lub piknikować po zwiedzaniu wnętrza.Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach . Lista najpiękniejszych zamków w Czechach . Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach

2.  Zamek Praski

  2.  Zamek Praski , Zamek w Czechach

Najczęściej odwiedzanym zamkiem w całym kraju jest Zamek Praski, znajdujący się w stolicy Czech. Zamek jest naprawdę ogromny i uważany za jeden z największych kompleksów zamkowych na świecie. Zamek Praski został zbudowany w IX wieku dla księcia Bořivoj. Jednak wygląd zamku zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich 1200 lat, dzięki kilku gotyckim przebudowom w XIV wieku i kilku nowszym dodatkom z XX wieku.Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach . Lista najpiękniejszych zamków w Czechach . Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach.  

1) Zamek Karlstejn – Zamek w Czechach

  1) Zamek Karlstejn Zamek w Czechach Zamek Karlstejn znajduje się zaledwie 30 minut drogi od Pragi. Otoczony jest bujnym, zielonym lasem i wygląda jak z bajki. Zewnętrzna część XIV-wiecznego zamku jest bardzo piękna, ale to, co naprawdę kryje, znajduje się w środku. Zamek Karlstejn może pochwalić się ogromną kolekcją klejnotów ze Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Ponadto zobaczysz duplikaty czeskich klejnotów królewskich, a w niektórych przypadkach możesz je nawet sam dotknąć.Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach . Lista najpiękniejszych zamków w Czechach . Najpiękniejszy zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button