Podróż

Wyspy japońskie – 14 najpiękniejszych wysp

Wyspy japońskie – 14 najpiękniejszych wysp japońskich. Japonia jest czczona za wiele rzeczy: Japonia szczyci się buddyjskimi świątyniami, wspaniałymi kwiatami wiśni, tętniącymi życiem metropoliami i najświeższymi targami rybnymi. Ale oprócz czterech głównych wysp, które stanowią większość 142 000 kilometrów kwadratowych kraju, posiada on również tysiące pięknych wysp.

 

Wyspy japońskie

 

Wyspy japońskie

 

Dzięki temu, że kraj leży na szerokości geograficznej od 20 do 45 stopni, japońskie wyspy są jednymi z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, od bujnych tropikalnych rajów na południu po dramatyczne, ośnieżone wulkany na północy.

Ta różnorodność klimatu i krajobrazu sprawia, że wyspy japońskie są domem dla niesamowitych ekosystemów, które są małymi światami samymi w sobie. Rafa koralowa, delfiny i żółwie? Udaj się na odległy archipelag Ogasawara. Wulkaniczne szczyty otoczone na przemian puszystym śniegiem i żywymi alpejskimi kwiatami?

Północna wyspa Rishiri jest twoim miejscem. Znajdziesz tu formacje skalne utworzone miliony lat temu, gdy lawa się skurczyła, lasy cedrowe, które wyglądają jak coś z wyobraźni Tolkiena, i pochyłe pola technicolorowych kwiatów. To praktycznie żenujące naturalne piękno, które rodzi pytanie: Którą wyspę odwiedzisz jako pierwszą?

 

1. Wyspa Yakushima

 

Wyspa Yakushima

 

Ze swoimi starymi, pokrytymi mchem lasami cedrowymi, naturalnymi gorącymi źródłami, bujnymi wodospadami i eteryczną atmosferą, nic dziwnego, że wyspa Yakushima została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

2. Wyspa Rishiri

 

Wyspa Rishiri

 

Góra Rishiri, uśpiony wulkan i symbol tej odległej północnej wyspy, zapiera dech w piersiach, gdy jest pokryta śniegiem w zimie, ale najbardziej imponująca, gdy jest pokryta alpejskimi kwiatami w lecie.

 

3. Wyspa Hokkaido – Wyspy Japońskie

 

Wyspa Hokkaido - Wyspy Japońskie

 

Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na jedną z tysięcy mniej znanych wysp, Hokkaido, najbardziej na północ wysunięta z czterech głównych wysp Japonii, oferuje spektakularne widoki i zróżnicowane krajobrazy o każdej porze roku.

 

4. Wyspa Rebun

 

4. Wyspa Rebun

 

Wybierz się na górzystą wyspę Rebun, aby zobaczyć 300 gatunków alpejskich kwiatów i sąsiednią wyspę Rishiri, ale nie przegap malowniczej jazdy wzdłuż stromego południowego wybrzeża.

 

5. Wyspa Nokonoshima – Wyspy Japońskie

 

Wyspa Nokonoshima - Wyspy Japońskie

 

Nawet poza słynnym, wypełnionym kwiatami parkiem na Nokonoshimie, wyspa ta jest wyjątkowym spektaklem technicolour z jaskrawożółtymi kwiatami rzepaku, fioletowymi kosmosami, szkarłatnymi salwami i klasycznymi różowymi kwiatami wiśni.

 

6. Wyspa Sado

 

6. Wyspa Sado

 

Skaliste zatoczki i rafy oraz szmaragdowe wody wzdłuż wybrzeża Sado są wspaniałym miejscem do pływania kajakiem lub snorkelingu, a nawiedzające lasy cedrowe w głębi wyspy są równie dramatyczne.

 

7. Wyspa Iriomote – Wyspy Japońskie

 

Wyspa Iriomote - Wyspy Japońskie

 

Iriomote, największa z subtropikalnych wysp Yaeyama, ma wiele pięknych plaż, ale prawdziwa atrakcja znajduje się w głębi lądu: dzikie dżungle, lasy namorzynowe i malownicze wodospady.

8. Wyspa Taketomi

 

Wyspa Taketomi

 

Turkusowo zielona woda, białe piaszczyste plaże i rafa koralowa wokół małej wyspy Taketomi krzyczą Fidżi. Ale rozrzucone po wyspie utaki – święte kapliczki służące do oddawania hołdu bogom – są zdecydowanie japońskie.

 

9. Wyspa Ishigaki

 

Wyspa Ishigaki

 

Chociaż wyspa Ishigaki w archipelagu Yaeyama ma prężnie działający ośrodek miejski. Jego zaciszne zatoczki, białe piaszczyste plaże i plantacje ananasów tworzą wrażenie ponadczasowego tropikalnego raju.

 

10. Wyspa Kume – Wyspy Japońskie

 

Wyspa Kume - Wyspy Japońskie

 

Dzikie formacje skalne powstałe w wyniku kurczenia się lawy, skalne baseny wypełnione tropikalnymi rybami i 4,5-kilometrowa piaszczysta plaża Hatenohama to tylko kilka z zachwycających cech Kume, małej i spokojnej wyspy w grupie wysp Okinawa.

 

11. Wyspa Miyako

 

Wyspa Miyako

 

Wyspy japońskie. Wizyta na Miyako, największej z wysp Okinawy, z czystymi turkusowymi wodami, zakurzonymi plażami, rafami koralowymi i idealnymi zachodami słońca, jest jak najbardziej senna.

 

12. Wyspa Chichijima – Wyspy Japońskie

 

Wyspa Chichijima - Wyspy Japońskie

 

Przyjazne delfiny, migrujące wieloryby i nocne niebo pełne gwiazd są tylko odwróceniem uwagi od czystego piękna odosobnionych zielonych zalesionych wzgórz i turkusowych wód wyspy Chichijima na Wyspach Ogasawara.

 

13. Wyspa Minamijima

 

Wyspa Minamijima

 

Skaliste klify, plaże z białym piaskiem i dziewicza przyroda, która jest miejscem gniazdowania żółwi i ptaków morskich. Są one przywilejem dla zaledwie 100 osób odwiedzających codziennie tę małą wyspę.

 

14. Wyspa Tokashiki – Wyspy Japońskie

 

Wyspa Tokashiki - Wyspy Japońskie

 

Wyspa Tokashiki, największa z Wysp Kerama.  Z około 250 różnymi gatunkami koralowców jest to raj dla snorkelerów. Wymagające wędrówki przez jego bujne wnętrze stanowią przekonujący argument także dla miłośników ziemi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button