Atrakcje

Ciekawostki o Japonii – 20 interesujących faktów, które Cię zaskoczą

Japonia oczarowuje podróżników od 1853 roku, kiedy to po raz pierwszy otworzyła się na handel międzynarodowy. Ciekawostki o Japonii – 15 interesujących faktów o krainie wschodzącego słońca. Japonia to jeden z wiodących na świecie ośrodków gospodarczych i technologicznych, zachowujący wiele tradycji i reliktów kulturowych. Starożytni bogowie i tradycyjne zwyczaje stoją obok siebie z najnowszą technologią i modną popkulturą, i zawsze jest coś nowego do doświadczenia podczas wizyty. Od mody Harajuku i doskonałych produktów po puste orkiestry i dziwaczną etykietę jedzenia, oto 15 najlepszych faktów o Japonii, których prawdopodobnie nigdy nie wiedziałeś.

 

Ciekawe fakty o Japonii

 

  ciekawe fakty o Japonii

1. Najstarsza działająca firma na świecie znajduje się w Japonii

Kongo Gumi – najstarsza działająca firma na świecie, powstała w 578 roku. Ciekawostki o Japonii. Specjalizuje się w budowie świątyń i kapliczek. Ciekawostki o Japonii.

 

2. Japonia jest na 11. najludniejszy kraj świata

W Japonii mieszka około 126 milionów ludzi. Od 2011 roku liczba ludności Japonii zauważalnie spada, głównie z powodu niskiego wskaźnika urodzeń. Niektórzy twierdzą, że wynika to z drogiej opieki nad dziećmi i trudności ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Japońskie rasy psów – 13 ras psów.

 

3. Japończycy żyją (prawie) najdłużej

Średnia długość życia w Japonii, która jest druga po Hongkongu, wynosi 84 lata.

 

4. 1 automat na każde 24 osoby

Z 5 milionami automatów – Japonia ma ich największe zagęszczenie na świecie. Baterie, ramen, sake, parasole, kwiaty – wymień to, a automaty prawdopodobnie to zaopatrzą. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów.

 

5. Prawie połowa światowych zamków błyskawicznych jest produkowana w Japonii

Jeśli sprawdzisz zamek błyskawiczny, są szanse, że będzie na nim napisane YKK, co oznacza Yoshida Kogyo Kabushikikaisha. Założony w Tokio w 1934 roku producent szacuje się, że produkuje 7 miliardów suwaków rocznie.

 

4 zabawne fakty o jedzeniu Ciekawe fakty o Japonii

 

4 zabawne fakty o jedzeniu w Japonii

 

1. Japońskie melony mogą kosztować cię ponad 200 dolarów

Dlaczego melony są tak drogie w Japonii? Ciekawostki o Japonii. Ten cenny owoc odgrywa dużą rolę w kulturze dawania prezentów w tym kraju – samuraje ofiarowywali mandarynki lub melony swojemu szogunowi w dowód wdzięczności. Obecnie rolnicy starannie pielęgnują te owoce ręcznie, co dodaje im uroku. Melony Crown są jedną z najbardziej znanych odmian i mogą kosztować nawet 200 dolarów za sztukę.

 

2. Japonia importuje ponad 80% rocznego zużycia kawy z Jamajki

 

2. Japonia importuje ponad 80% rocznego zużycia kawy z Jamajki

 

Kawa znana jako Blue Mountain, uprawiana w jamajskim regionie o tej samej nazwie, cieszy się dużym popytem. Ta kawa dla smakoszy uprawiana jest wyłącznie na małych rodzinnych plantacjach na wysokości ponad 7000 metrów i charakteryzuje się delikatnym smakiem i brakiem goryczy występującej w większości kaw.

 

3. Pewnego razu był tam największy targ rybny na świecie

 

Targ Rybny Tsukiji w Tokio był największym hurtowym rynkiem ryb i owoców morza na świecie i zasłynął dzięki aukcjom tuńczyka. W 2018 roku jego część przeniosła się do nowej lokalizacji w Tojos, gdzie ponownie otworzyła się jako Tojos Market.

 

4. Japończycy mają danie z koniny

 

Basashi to popularne regionalne danie japońskie, które składa się z plastrów surowego mięsa końskiego z dodatkiem imbiru i cebuli.

2 fakty kulturowe o Japonii

 

2 fakty kulturowe o Japonii

 

1. Proszę zdjąć buty

Wejścia do japońskich domów, zwane genkan, dzięki podniesionym podłogom sygnalizują, gdzie należy zdjąć buty. Ciekawostki o Japonii.  Dolna powierzchnia wskazuje miejsce, w którym należy zdjąć buty, a podniesiona górna powierzchnia, często w innym rodzaju podłogi, jest uważana za wewnętrzną przestrzeń życiową.

 

2. Pierwszymi geishas byli mężczyźni

 

Określane jako taikomochi, a czasem znane jako houkan – męskie gejsze w rodzaju błaznów. Dopiero 25 lat po czasach ich świetności kobiety – wówczas znane jako geiko – „artystyczne dziecko”, zaczęły przeważać liczebnie nad pracującymi taikomochi. Ciekawostki o Japonii. Geiko następnie przekształciły się w gejsze „osoby sztuki”, jakie znamy dzisiaj. Zajrzyj do świata gejsz w Gion, wielowiekowej dzielnicy rozrywki w Kioto. 

 

2 ciekawostki o Japonii i jedzeniu na mieście – Ciekawostki o Japonii

 

2 ciekawostki o Japonii i jedzeniu na mieście

 

1. Popijanie makaronu nie jest nieprzyzwoite

Wręcz przeciwnie – głośne beknięcia są w Japonii uważane za dowód, że jedzenie sprawia ci przyjemność. Ciekawostki o Japonii. Mówi się również, że dodaje on smaku kluskom.

 

2. Oddzielne jadalnie –  również powszechne w restauracjach

 

Japonia jest często określana mianem solowej stolicy gastronomicznej świata. Zmniejszająca się liczba ludności w połączeniu ze wzrostem liczby jednoosobowych gospodarstw domowych sprawiła, że wymóg posiadania stołu dla jednej osoby jest dość powszechny.

 

2 fakty dotyczące kraju w Japonii

 

2 fakty dotyczące kraju w Japonii

 


1) Ponad 80% terytorium Japonii to. 

góry

Ten pagórkowaty teren obejmuje ponad 100 aktywnych wulkanów, co stanowi około 10% wszystkich aktywnych wulkanów na świecie. W Japonii lubią piesze wędrówki i jazdę na nartach.

 

2. Japonię co roku nawiedza około 1500 trzęsień ziemi

 

2. Japonię co roku nawiedza około 1500 trzęsień ziemi

Częstotliwość trzęsień ziemi spowodowana jest położeniem kraju na trzech płytach tektonicznych zwanych „pacyficznym pierścieniem ognia”.

 

Te 15 faktów o Japonii pozwoli Ci poznać wyjątkowy styl życia tego kraju. Czy zarezerwowałeś już swój bilet?

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button