Atrakcje

Najsilniejszy człowiek świata – Top 10 najsilniejszych mężczyzn świata

World’s Strongest Man – Top 10 najsilniejszych mężczyzn na świecie. Do tej pory było wielu najsilniejszych ludzi świata, którzy znani są z fenomenalnej siły fizycznej i rekordów nie do pokonania. Rekordy, które ustanowili ci panowie są tak wielkie, że inni nawet by się nie odważyli.

Ci najsilniejsi mężczyźni wywodzą się z dziedziny powerliftingu, podnoszenia ciężarów, zapasów i zawodów Strongman. Ci siłacze dokonali rzeczy i ustanowili tak wiele rekordów, które są niezwykłe dla normalnych istot ludzkich.

 

Najsilniejszy człowiek świata

 

Najsilniejszy człowiek świata

 

Najsilniejszy człowiek na świecie. Poniżej pełna lista Top 10 najsilniejszych mężczyzn na świecie na rok 2022. Zanurz się!

 

1. Zydrunas Savickas

 

Zydrunas Savickas

 

Zydrunas Savickas na czele listy najsilniejszych mężczyzn świata w historii. Jest triathlonistą siłowym i ma na swoim koncie kilka rekordów świata. Wygrał Arnold Strongman Classic 6 razy z rzędu w latach 2003-2008 i ponownie w 2014 roku. Arnold Strongman Classic to coroczne zawody, które znane są jako najcięższy i ostateczny test siły dla wszystkich sportowców z różnych części świata.

Zydrunas Savickas urodził się w 1975 roku w Birzale na Litwie. Występował jako zwycięzca w prawie wszystkich najważniejszych międzynarodowych zawodach strongman. Przeszedł do historii podnosząc ogromną drewnianą kłodę ważącą 210 Kg, ustanawiając rekord świata. Piwo dla włosów

 

2. Brian Shaw

 

Brian Shaw

 

Brian Shaw zajmuje drugie miejsce w rankingu Top 10 najsilniejszych mężczyzn na świecie. Urodził się w 1982 roku w Kolorado, w Stanach Zjednoczonych. Brian jest amerykańskim profesjonalnym zawodowym strongmanem, który z powodzeniem wygrał zawody World’s Strongest Man cztery razy w 2011,2013, 2015 i 2016 roku.

 

Brian osiągnął 442 kg w martwym ciągu, a także 510 kg w martwym ciągu z oponami Hummera. W zawodach World’s Strongest Men był jednym z trzech najsilniejszych mężczyzn.

 

Brian rozpoczął swoją karierę strongmana w 2005 roku, kiedy to bez żadnego formalnego treningu wygrał zawody strongmanów w Denver. Brian jest aktywny na platformie społecznościowej YouTube z własnym kanałem Shawstrenth, gdzie zamieszcza filmy z treningów, wyzwań fitness i siłowych itp.

 

3. Bill Kazmaier

 

Bill Kazmaier

 

Więc ten Bill Kazmaier, który jest amerykańskim byłym mistrzem świata w powerliftingu i zawodowym zapaśnikiem, jest trzecim najsilniejszym człowiekiem na świecie. Bill ma na swoim koncie kilka rekordów w powerliftingu i strongman.

 

Ill Kazmaier zdobył tytuł World’s Strongest Man trzy razy z rzędu w latach 1980, 1981 i 1982. Jest uważany za jednego z największych zawodników powerliftingu wszech czasów i osiągnął liczne wyróżnienia, biorąc udział w wielu zawodach podczas swojej dziesięcioletniej kariery.

 

Bill Kazamaier urodził się w 1953 roku w Wisconsin, w Stanach Zjednoczonych. Ustanowił rekord z 415 kg deadlift bez pasków na nadgarstkach, 1159 kg Car Lift (dwie opony od ziemi) i wiele innych.

 

4. Mark Henry

 

Mark Henry

 

Mark Henry, amerykański strongman i były zawodowy zapaśnik, zajmuje czwarte miejsce w naszym zestawieniu 10 najsilniejszych mężczyzn na świecie. Był dwukrotnym WWE World Championem w profesjonalnym wrestlingu. Startował również dwukrotnie w Igrzyskach Olimpijskich w 1992 i 1996 roku oraz zdobył złoty, srebrny i brązowy medal na Igrzyskach Panamerykańskich w 1995 roku. Mark Henry jest posiadaczem wielu rekordów w zawodach powerliftingowych i Strongman.

 

Mark urodził się w 1971 roku w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych. Jest pierwszym człowiekiem w historii, który zdobył jednocześnie mistrzostwo Stanów Zjednoczonych w podnoszeniu ciężarów i w podnoszeniu ciężarów w wadze superciężkiej. W 2002 roku wygrał zawody Arnold Strongman Classic. Przeszedł do historii, gdy wykonał jednoręczne clean and jerk z uniesieniem kciuka Thomasa.

 

5. Hafthor Bjornsson – Najsilniejszy człowiek świata

 

Hafthor Bjornsson - Najsilniejszy człowiek świata

 

Hafthor Bjornsson to triathlonista siłowy i piąty najsilniejszy człowiek na świecie. Ustanowił rekord wygrywając Arnold Strongman Classic, Europe’s Strongest Man i World’s Strongest Man w tym samym roku kalendarzowym. Jest także zawodowym aktorem i profesjonalnym koszykarzem. Przez pięć sezonów portretował rolę Gregora „Góry” Clegane’a w Grze o tron. Dzień dobry.

 

Hafthor Bjornsson urodził się w 1988 roku w Reykjaviku na Islandii. Tytuł najsilniejszego człowieka Islandii zdobył dwukrotnie w 2011 i 2019 roku. Ustanowił wiele osobistych bestsellerów, takich jak 474 kg Elephant Bar, Deadlift, Long Press-213 Kg, Tire Deadlift 460 Kg itp.

 

6. Eddie Hall – najsilniejszy człowiek świata

 

Eddie Hall - najsilniejszy człowiek świata

 

Eddie Hall, były brytyjski strongman, zajmuje szóste miejsce na liście najsilniejszych mężczyzn świata. W 2017 roku zdobył tytuł najsilniejszego człowieka świata. Eddie urodził się w 1988 roku w Staffordshire w Anglii. Przypadkowo jest też zawodowym aktorem i kilkakrotnie występował w telewizji.

 

Eddie zaskoczył wszystkich swoim deadliftem – 500kg w 2016 roku na zasadach strongmana, który stał się rekordem świata Competiton. Wielu zawodowców bardzo starało się pobić rekord Eddiego Halla w podnoszeniu ciężarów, ale nie udało się.

 

7. Vasyl Virastyuk – Najsilniejszy człowiek na świecie

 

Vasyl Virastyuk - Najsilniejszy człowiek na świecie

 

Siódmym najsilniejszym człowiekiem na świecie jest Vasyl Virastyuk. Wasyl to były strongman, a także członek ukraińskiego parlamentu. Urodził się w 1974 roku w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.

 

W 2003 roku zajął drugie miejsce w zawodach, a w 2004 roku zdobył tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata. Vasyl Virastyuk w latach 2000-2003 cztery razy z rzędu wygrał zawody Ukraine’s Strongest Man.

 

8. Robert Oberst

 

Robert Oberst

 

Robert Oberst to amerykański zawodowy strongman i zwycięzca amatorskich zawodów „Pro Card” w Dallas Europa Strongman w 2012 roku. Dwukrotnie kończył jako finalista zawody World’s Strongest Man w 2013 i 2018 roku. Pracował jako bramkarz w klubie nocnym.

 

Koledzy z klubu zmotywowali go do treningów i udziału w zawodach Strongman. Robert ma „najsilniejsze ramiona na świecie” i znany jest ze swojego fenomenalnego apetytu. Co roku jest zapraszany na zawody World’s Strongest Man.

 

9. Andy Bolton – najsilniejszy człowiek świata

 

Andy Bolton - najsilniejszy człowiek świata

 

Andy Bolton, brytyjski siłacz i strongman, jest dziewiątym najsilniejszym człowiekiem na świecie. Sławę zdobył, gdy podniósł 1000 funtów na zawodach powerliftingowych. Andy Bolton wziął udział w zawodach, gdy miał zaledwie 21 lat. Dobranoc.

 

Ma na swoim koncie wiele rekordów, m.in. czwarty najwyższy przysiad wszech czasów na poziomie 1213,43 funtów, trzeci rekord w trójskoku na poziomie 2806,34. Trzykrotnie wygrał zawody WPC World Powerlifting Triathlon w 2000, 2001 i 2008 roku.

 

10. Louis Uni – najsilniejszy człowiek świata

 

Louis Uni - najsilniejszy człowiek świata

 

Louis Uni zajmuje dziesiąte miejsce w naszym zestawieniu najsilniejszych mężczyzn świata. Urodził się w 1862 roku we Francji. Słynął z siły chwytu, dużych rąk i był popularnym w tym okresie wrestlerem.

 

W bardzo młodym wieku opuścił dom i dołączył do włoskiego cyrku „Caramagne” w pobliżu rodzinnego miasta. Louis Uni zadebiutował w 1889 roku w zawodach zapaśniczych w stylu grecko-rzymskim w Bordeaux.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button