Atrakcje

Najdroższe zegarki świata – 20 najdroższych zegarków

Najdroższe zegarki na świecie – 20 najdroższych zegarków. Nie lubisz drogich zegarków?! Wiem, że tak jest! Oto lista 20 najdroższych zegarków na świecie. Przygotuj się… niektóre ceny są naprawdę fascynujące!

 

Najdroższy zegarek świata

 

Najdroższy zegarek świata

 

Lista najdroższych zegarków i dane poniżej zostały zebrane z różnych źródeł w internecie, takich jak Man of Many & The Trend Spotter. 20 najdroższych zegarków na świecie.

 

 1. Vacheron Constantin Tour de I’Ile – 1,5 mln euro

 

Vacheron Constantin Tour de I'Ile - 1,5 mln euro

 

Najdroższe zegarki – Vacheron Constantin Tour de I’Ile Na szczycie naszej listy zegarków znajduje się Vacheron Constantin Tour de I’Ile. Wyceniony na około 1,5 miliona euro, zegarek ten, podobnie jak większość czasomierzy z naszej listy, będzie dostępny tylko dla pewnego rodzaju elitarnej klienteli.

 

Zegarek został wykonany przez szwajcarskiego producenta Vacheron Constantin i został wprowadzony na rynek w 2005 roku. Start oznaczał 250. rocznica powstania producenta. Aby zachować ekskluzywność, wyprodukowano tylko 7 sztuk z limitowanej edycji.

 

Tour de l’Ile, kiedyś opisywany jako „najbardziej skomplikowany zegarek na świecie”, może już nie dzierży tego tytułu, ale wciąż ma imponującą cenę!

 

 1. Lange & Söhne Grand Complication – 2,5 mln euro

 

Lange & Söhne Grand Complication - 2,5 mln euro

 

Lange & Söhne Grand Complication, który zadebiutował w 2013 roku, jest obecnie najdroższym zegarkiem marki. Ten skomplikowany zegarek, którego wykonanie zajęło nieco ponad rok, zyskuje swoją wartość dzięki kilku komplikacjom.

 

Zegarek posiada łącznie 876 misternie wykonanych części ruchomych i jest umieszczony w złotej obudowie. Jego średnica wynosi 50 mm, a grubość 20 mm.

 

Posiada wieczny kalendarz z fazą księżyca, grande i petite sonnerie z powtarzaczem minutowym oraz chronograf z dzielonymi sekundami. To nie jest takie złe!

 

 1. Franck Muller Aeternitas Mega 4 – 2,7 mln euro

 

Franck Muller Aeternitas Mega 4 - 2,7 mln euro

 

Na 18. Na szczycie naszej listy najdroższych zegarków świata znajduje się oszałamiająco skomplikowany Franck Muller Aeternitas Mega 4. Posiada rekord jako najbardziej skomplikowany zegarek na świecie i zawiera aż 1,483 komponentów, co jest rekordem świata.

 

Zegarek posiada wiecznie odnawialny kalendarz, który nie musi być ustawiany przez 1000 lat! Jeśli więc zastanawiacie się nad kupnem zegarka tego kalibru, to może warto wywalić 2,7 mln euro.

 

 1. Patek Philippe 1928 Single Button Chronograph – 3,6 mln euro

 

Patek Philippe 1928 Single Button Chronograph - 3,6 mln euro

 

Ten piękny zegarek, stworzony w 1924 roku, był wcześniej własnością światowej sławy gitarzysty Erica Claptona.

 

Ten pojedynczy przycisk chronografu, wykonany w 18kt białym złocie, jest również ozdobiony 28 różnymi kamieniami szlachetnymi. Wyjątkowa tarcza informuje również o aktualnej fazie miesiąca. O jakości i kunszcie wykonania zegarka z 1928 roku świadczy jego 99-letnie istnienie.

 

 1. Patek Philippe 5004T – 3,9 mln euro

 

Patek Philippe 5004T - 3,9 mln euro

 

Wyróżniającą się spośród wycofanej serii 5004 jest model 5004T. Został zaprojektowany i wykonany specjalnie na potrzeby aukcji. W porównaniu do swoich bardziej konwencjonalnych odpowiedników, 5004T ma bardziej sportowy wygląd dzięki tytanowemu korpusowi i kontrastowym szwom.

 

Jednak nie daj się zwieść temu, że jest on mniejszej jakości, ponieważ nadal jest tak samo luksusowy jak wszystkie inne modele Patek Philipe. Zegarek wzbudził tak duże zainteresowanie na aukcji, że wywołał małą wojnę licytacyjną!

 

 

 1. Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino – 4 mln euro

 

Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino - 4 mln euro

 

Naszą pierwszą przedstawioną marką Rolex jest Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino. Jego nazwa pochodzi od charakterystycznego białego odcienia na subdialach chronografu.

 

Nadal jeden z najdroższych zegarków Rolexa, posiada obudowę i bransoletę ze stali nierdzewnej oraz kaliber 727.

 

Zegarek, należący niegdyś do Erica Claptona, nakazuje tak wysoką cenę ze względu na ograniczoną liczbę sztuk. Wyprodukowano tylko cztery sztuki!

 

 1. Breguet Antique Number 2667 – 4,5 mln euro

 

Breguet Antique Number 2667 - 4,5 mln euro

 

Pierwszy zegarek kieszonkowy na naszej liście to Breguet Antique Number 2667.

 

Czasami noszenie zegarka na nadgarstku może nie być odpowiednie, więc noszenie klasycznie zaprojektowanego zegarka kieszonkowego może być lepszą opcją.

 

Zegarek jest ustawiony w 18kt żółtego złota i ma dwa oscylujące ramki ustawione na eleganckiej tarczy. Luksusowe wyrafinowanie spotyka się z tradycyjnym wzornictwem! Instrukcje -.
jak czyścić złoto
.

 

 1. Louis Moinet Meteoris – 4,6 mln euro

 

Louis Moinet Meteoris - 4,6 mln euro

 

Trzynasty najdroższy zegarek na naszej liście jest po prostu nie z tego świata!

 

Louis Moinet Meteoris to jeden z najrzadszych zegarków, jakie kiedykolwiek powstały. Nie dość, że w sumie są tylko cztery zegarki, to każdy z nich zawiera rzeczywisty kawałek skały księżycowej!

 

Dodaj do tego wysokiej klasy mechanikę i drogie materiały, a jasne jest, że stał się jednym z najdroższych zegarków na świecie. To jednak wciąż okazja, bo kolekcja zegarków Meteoris występuje w zestawie!

 

 1. Hublot Big Bang Diamond – 5 milionów euro

 

Hublot Big Bang Diamond - 5 milionów euro

 

Jeśli szukasz błysku w życiu, to Hublot Big Bang może Ci odpowiadać.

 

Zegarek kosztuje 5 milionów dolarów i zawiera 1280 trzykaratowych diamentów, ręcznie oszlifowanych przez nowojorskiego jubilera z 40-letnim doświadczeniem. Zegarek został podarowany Jayowi-Z przez jego żonę Beyonce na jego 43. urodziny i są tak luksusowe, jak to tylko możliwe!

 

 

 

 1. Patek Philippe Calibre 89 – 5,5 mln euro Najdroższy zegarek na świecie

 

Patek Philippe Calibre 89 - 5,5 mln euro Najdroższy zegarek na świecie

 

Drugim zegarkiem kieszonkowym, który znalazł się na naszej liście jest ponadczasowo wyrafinowany, Patek Philippe Calibre 89.

 

Jest to pamiątkowy zegarek kieszonkowy stworzony w 1989 roku dla uczczenia 150. rocznicy rocznica założenia firmy. W chwili powstania Patek Philippe ogłosił Model 89 „najbardziej skomplikowanym zegarkiem na świecie”. Waży 1,1 kg i posiada łącznie 1728 części, w tym 33 komplikacje i 24 wskazówki. Jeśli nie jesteś w nastroju do zegarka na rękę, to zegarek kieszonkowy tego kalibru jest kolejną najlepszą opcją!

 

 1. Patek Philippe Ref. 1527 – 5,7 mln euro

Patek Philippe Ref. 1527 - 5,7 mln euro

 

Patek Philippe Ref. 1527 może wydawać się całkiem zwyczajny na zewnątrz, ale zegarek zawiera ponad dwadzieścia różnych kamieni szlachetnych i jest wykonany z 20-karatowego różowego złota.

 

Cena zegarka wynika z dwóch rzeczy. Po pierwsze, są one niezwykle rzadkie i były jedyne w swoim rodzaju. Po drugie, Patek wykorzystał ten model jako inspirację dla kilku innych modeli.

 

 1. Zegarek Patek Philippe Ref. 1518 ze stali nierdzewnej – 11 milionów euro – najdroższy zegarek świata

Zegarek Patek Philippe Ref. 1518 ze stali nierdzewnej - 11 milionów euro - najdroższy zegarek świata

 

Model 1518 z wysokiej jakości obudową ze stali nierdzewnej jest pierwszym z limitowanej serii czterech sztuk od Patek Phillipe. Najdroższy zegarek na świecie.

 

Model 1518, który na aukcji sprzedaje się za 11 milionów euro, różni się od większości innych luksusowych zegarków Patek, które są wykonane z różowego lub żółtego złota, ponieważ jest to jedyny chronograf Patek perpetual calendar wykonany ze stali.

 

Jeśli masz pieniądze, to czemu nie!

 

 1. Paul Newman Rolex Daytona – 17,6 mln euro

Paul Newman Rolex Daytona - 17,6 mln euro

 

To jest to, co nazywają rzadkim zegarkiem! Paul Newman był światowej sławy aktorem oraz pasjonatem zegarmistrzostwa i sportów motorowych. Jego żona podarowała mu ten zegarek, aby oddać hołd jego pasji.

 

Zegarek posiada unikalną czarno-kremową egzotyczną tarczę. Szacuje się, że tylko jeden na dwadzieścia Daytonów był wyposażony w „egzotyczną” tarczę, gdyż początkowo wolno się sprzedawały. Jednak po tym, jak pan Newman był widziany, jak wymachuje zegarkiem podczas swojej kariery wyścigowej, jego cena wzrosła i później został sprzedany na aukcji za pokaźną sumę!

 

 

 

 1. Zegarki Jacob & Co. Zegarek miliardera – 18 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

Zegarki Jacob & Co. Zegarek miliardera - 18 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

Wykonany z 260-karatowych diamentów o szlifie szmaragdowym, zegarek Billionaire z pewnością zasługuje na swoją nazwę. Najdroższy zegarek na świecie.

 

Mają piękną stylową szkieletową tarczę i są olśniewającym ucieleśnieniem odważnego i buntowniczego ducha Jacob & Co. Noszenie tego zegarka odwróci wiele głów i jest gwarantowane, aby rozpocząć rozmowę!

 

 1. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication – 24 mln euro

 

Patek Philippe Henry Graves Supercomplication - 24 mln euro

 

Najdroższy zegarek Patek Philippe na naszej liście to Henry Graves Supercomplication, stworzony dla bogatego amerykańskiego bankiera o tym samym nazwisku. Najdroższy samochód na świecie.

 

Ten misterny zegarek składa się z 24 komplikacji i zawiera wieczny kalendarz, powtarzacz minutowy z kurantami Westminster, czasy wschodu i zachodu słońca oraz mapę nieba opartą na nocnym niebie nad domem właściciela w Nowym Jorku. Co za niesamowity zegarek! 

 

 

 

 1. Zegarek Choparda z 201 karatami – 25 mln euro

 

Zegarek Choparda z 201 karatami - 25 mln euro

 

Aby zrozumieć, dlaczego Chopard 201-Carat jest jednym z najdroższych zegarków na świecie, wystarczy odświeżyć sobie nazwę producenta.

 

Zegarek jest ozdobiony klastrem kolorowych diamentów, w tym 15-karatowym różowym diamentem, 12-karatowym niebieskim diamentem i 11-karatowym białym diamentem. Jeśli to dla Ciebie za mało, to może kolejne 163 karaty białych i żółtych diamentów wystarczą!

 

 

 

 1. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette – 26 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

aeger-LeCoultre 4. Joaillerie 101 Manchette - 26 mln euro Najdroższy zegarek na świecie

 

Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette, który może być dostosowany do potrzeb klienta i zawierać do 576 diamentów oraz szafirową tarczę, został zaprezentowany królowej Elżbiecie II. by uczcić jej 60. rok rządów. Najdroższy zegarek na świecie.

 

Wykorzystuje on ruch Jaeger-LeCoultre Calibre 101 hand-wound, a tarcza jest w kolorze srebrnym i posiada koronę do kręcenia. 26 milionów euro i są twoje! Piwo na włosy.

 

 1. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette – 30 mln euro

 

Breguet Grande Complication Marie-Antoinette - 30 mln euro

 

Piękny zegarek kieszonkowy, zamknięty w złocie i eksponujący skomplikowaną mechanikę wewnątrz, został podobno zamówiony przez byłego kochanka królowej Francji Marii Antoniny.

 

Pierwsze prace nad zegarkiem rozpoczęły się w 1782 roku, a jego produkcja trwała prawie 40 lat. Ukończony w 1827 roku, był prawdziwym arcydziełem projektu i technologii, zawierającym wszystkie dostępne wówczas funkcje. Niestety, Maria Antonina została stracona, zanim mogła zobaczyć gotowy zegarek. Takie jest życie!

 

 

 

 1. Graff Diamonds The Fascination – 40 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

Graff Diamonds The Fascination - 40 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

Najdroższy zegarek na świecie. Jeśli tak się składa, że masz 40 milionów dolarów schowanych gdzieś w szufladzie i lubisz tradycyjne wyglądające diamenty, to może być zegarek dla Ciebie. Określany jako najdroższy zegarek w historii, The Fascination by Graff Diamonds zawiera 152,96 karatów białych diamentów. Najdroższe monety 2 euro – Top 5.

 

Jednak zawiera on również zdejmowany 38,13-karatowy pierścień z diamentem w kształcie gruszki, który znajduje się w centrum zegarka! Zegarek i pierścionek, to dopiero okazja!

 

 

 

 1. Graff Diamonds Hallucination – 55 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

Graff Diamonds Hallucination - 55 mln euro Najdroższy zegarek świata

 

O tytuł najdroższego zegarka na świecie ubiega się zegarek Hallucination od Graff Diamonds. Opulencja i luksus na najwyższym poziomie, Hallucination kosztuje nawet więcej niż najdroższy zegarek, jaki kiedykolwiek powstał. Zegarek osadzony jest w platynowej bransolecie i wykonany jest ze 110 karatów szlachetnych kolorowych diamentów o różnych szlifach i wykończeniach.

 

Zegarek Hallucination jest unikalnym elementem, który przesuwa granice zegarmistrzostwa do ich granic. To najdroższy zegarek na świecie!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button