Atrakcje

Najdroższe auto świata – 10 najdroższych samochodów

Najdroższy samochód na świecie. 10 najdroższych samochodów na świecie w roku. Podróż jednym z najdroższych supersamochodów świata to coś więcej niż zwykła podróż. To doświadczenie, dzieło sztuki, przygoda raz na całe życie: i to jeszcze przed wciśnięciem pedału.

 

2022 jest dowodem na to, że jeśli chodzi o hipersamochody, niebo jest granicą. Podczas gdy najdroższe luksusowe pojazdy mogą mieć kilka wspólnych cech z ich tańszymi odpowiednikami – mówimy o czterech kołach, drzwiach i kierownicy – to co je odróżnia to te poważnie krzykliwe, niekończące się imponujące funkcje, które wypełniają lukę między samochodem a dziełem sztuki.

 

Zdobycie tytułu „najdroższego samochodu świata” nie jest jednak łatwe. Czasami nawet najcichsze konstrukcje, szyte na miarę nadwozia, doładowane silniki i inne elementy nie są w stanie zdobyć najwyższego miejsca, o czym przekonacie się przeglądając naszą listę najbardziej imponujących pretendentów z 2022 roku.

 

Pewnie, że poniżej zobaczycie wiele znajomych nazwisk. Zastanawiasz się jakie jest tegoroczne najdroższe Bugatti? Chcesz się dowiedzieć, które Pagani jest najdroższym samochodem, jakiego nie można kupić? A co z zabytkowym Ferrari, które nie zostało jeszcze zdetronizowane jako najdroższy samochód wszech czasów?

 

Nasz zaktualizowany ranking najdroższych samochodów na 2022 rok obejmuje wszystko od legendarnych klasycznych samochodów z czczonych domów samochodowych, z kilkoma zaskakującymi nowszymi modelami wrzuconymi na dobrą sprawę.

 

Najdroższy samochód świata

 

Najdroższy samochód świata

 

10 Pagani Huayra 3,5 mln dolarów

9 Lamborghini Sian 3,6 mln dolarów

8 Bugatti Chiron Super Sport 5,7 mln dolarów.

7 Bugatti Divo 6 mln USD

6 Bugatti Centodieci 9 mln USD

5 Rolls-Royce Sweptail 13 mln USD

4 Pagani Zonda 17,6 mln dolarów

3 Bugatti La Voiture Noire 18,7 mln dolarów

2 Rolls-Royce Boat Tail 28 mln USD

1 1963 Ferrari 250 GTO 70 milionów dolarów

 

10. Pagani Huayra BC Roadster: 3,5 mln euro.

 

Pagani Huayra BC Roadster 3,5 mln euro

 

Pagani Huayra BC Roadster jest nie tylko imponujący, ale i poważnie piękny. Samochód, który zasługuje na podziw, zanim jeszcze włożysz nogę w pedał, jego wygląd niemal usprawiedliwia jego wygórowaną cenę.

 

Pagani Huayra BC Roadster to pewny siebie samochód, którego cena wzrosła ponad trzykrotnie od czasu, gdy po raz pierwszy trafił na rynek w 2011 roku. Część z tej absurdalnej prędkości samochodu wynika z jego składu – materiał, który jest jeszcze lżejszy niż konwencjonalne włókno węglowe, zwany węglowo-tytanowym HP62.

 

Założyciel firmy i główny projektant Horacio Pagani był podobno bezpośrednio odpowiedzialny za chłodne, eleganckie kolory wewnątrz każdego BC Roadster. A jego imię? BC to nawiązanie do nowojorskiego potentata nieruchomości Benny’ego Caioli, pierwszego właściciela Zondy w 2000 roku i przyjaciela Horacio Pagani.

 

9. Lamborghini Sian: 3,6 mln euro

 

Lamborghini Sian 3,6 mln euro

 

Lamborghini Sian tłumaczy się z bolońskiego dialektu Lamborghini jako „błyskawica światła”, co powinno dać wam pewne wyobrażenie o tym, do czego zdolny jest ten supersamochód. To nie tylko najmocniejsze Lamborghini, jakie kiedykolwiek powstało, ale także najdroższe. Ten limitowany hybrydowy supersamochód sprzedał się w sumie tylko 63 klientom i jest wyposażony w skandaliczne funkcje.

 

Sian został zaprojektowany jako najbardziej spersonalizowane Lamborghini w historii, z każdym dostępnym kolorem pokrywającym karbonowe nadwozie aż po fotele i wnętrze. Ponadto z łatwością osiąga 0-100 km/h w mniej niż 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 380 km/h.

 

8. Bugatti Chiron Super Sport 300+: 5,7 mln euro.

 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ 5,7 mln euro

 

Bugatti Chiron Super Sport 300+, który kosztuje prawie dwa razy więcej niż Jesko i Murray T.50, zapewnia prędkość i moc wraz z pięknem, które czyni Bugatti prawdziwym Bugatti. Pod maską każdego samochodu kryją się dekady fachowego rzemiosła i lata motoryzacyjnego artyzmu. Bugatti często sprzedaje się za kilka milionów – i Bugatti chce, abyś wiedział i czuł to za każdym razem, gdy go zobaczysz.

 

Krzywizny, które nosi na swojej eleganckiej fasadzie są futurystyczne; uzyskuje oszałamiającą moc 1,577 koni mechanicznych z czteroturbinowego, ośmiolitrowego silnika W-16. Przed laty samochód ten jako pierwszy złamał ówczesną złotą barierę prędkości 483 km/h – i dlatego, podobnie jak najdroższy samochód świata, to Bugatti ma pretensje do sławy, które nigdy nie pozwolą na obniżenie jego wartości.

 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ przyspiesza od 0-100 km/h w 2,4 sekundy. Osiąga prędkość maksymalną nieco ponad 300 mph, czyli 483 km/h, a jako dodatkowy bonus posiada podstawowy system infotainment, który synchronizuje się zarówno z produktami Apple, jak i Android.

 

7. Bugatti Divo: 6 mln euro Najdroższy samochód świata

 

Bugatti Divo 6 mln euro Najdroższy samochód świata

 

Bugatti Chiron odniosło tak duży sukces, że Divo, samochód będący jego bliskim następcą, ma kilka podobnych cech. Divo wygląda jednak bardziej egzotycznie – i jest znacznie bardziej ekskluzywny.

 

Wyprodukowanych i sprzedanych zostanie tylko 40 sztuk Divy. Każdy z nich jest już sprzedany. Nowe cechy to lepsze zawieszenie, znacznie lżejsza rama dla większej prędkości i nowa płetwa grzbietowa. Wewnątrz Divo skrywa 8,0-litrowy silnik W-16 z czterema turbosprężarkami. W efekcie Divo dysponuje mocą 1500 koni mechanicznych, rozpędzając się do nieco ponad 0-100 km/h w 2,4 sekundy.

 

Jego prędkość maksymalna? 380 km/h.

 

6. Bugatti Centodieci: 9 mln euro Najdroższy samochód świata

 

Bugatti Centodieci 9 mln euro Najdroższy samochód świata

 

Bugatti Centodieci z 2022 roku będzie jeszcze bardziej ekskluzywne: Do sprzedaży trafi tylko dziesięć sztuk tego luksusowego hipersamochodu. Każdy z nich mimo wysokiej ceny znalazł już szczęśliwego nabywcę, w tym gwiazda piłki nożnej Christian Ronaldo.

 

Bugatti, marka znana już z wyjątkowych karoserii i luksusowych rozwiązań w zakresie komfortu, postarała się dać Centodiece wszystko, co może sprawić, że będzie ona niezapomniana – i całkowicie dekadencka. Z 1,577-konnym, poczwórnie turbodoładowanym silnikiem W-16, może nie jest to najszybsze Bugatti obecnie na drogach; jest jednak najszybciej przyspieszające. Coloring page car – 50+ Coloring page car. 

 

Tym samochodem Bugatti składa hołd modelowi EB110 (czyli „centodiece”), supersamochodowi produkowanemu na początku lat 90. lat. Ten samochód nie do końca miał czas, by działać zgodnie z oczekiwaniami.

 

Ten samochód to nadrabia, zapewniając osiągi i luksus na wyciągnięcie ręki. Bugatti deklarowało przyspieszenie 0-100 km/h na poziomie 2,4 sekundy. Centodieci będzie miał prędkość maksymalną 379 km/h – znacznie mniejszą niż Chiron, ale ten hipersamochód nadrabia to charakterystyczną, nowoczesną estetyką.

 

5. Rolls-Royce Sweptail: 13 mln euro Najdroższy samochód świata

 

  Rolls-Royce Sweptail 13 mln euro Najdroższy samochód świata

 

Rolls-Royce Sweptail nie powstał pierwotnie z żadnego konkretnego powodu: to była prośba. Samochód, który niegdyś zdobył tytuł najdroższego na świecie, to model, który podbił serca wszelkiej maści fanatyków motoryzacji na całej planecie.

 

Jedną z najlepszych rzeczy w tym samochodzie jest mieszanka starego i nowego: nowoczesny luksus połączony z odrobiną glamour z lat 20. a 30. lat. Mowa o cechach klasycznej sylwetki Rolls-Royce’a połączonych z innowacyjnością i technologią. Mimo wszystkiego, co o nim wiemy, jest jedna niewiadoma: jego właściciel. Ten jednorazowy samochód jest naprawdę wyjątkowy.

 

4. Pagani Zonda HP Barchetta: 17,6 mln euro.

 

Pagani Zonda HP Barchetta 17,6 mln euro

 

Zonda była pierwszym samochodem firmy Pagani Automobili. Lata temu produkcja miała zostać wstrzymana i dać pierwszeństwo Huayrze; zamiast tego Pagani wymyśliło wiele różnych edycji specjalnych Zondy.

 

Ten jeden, Zonda HP Barchetta, został tak nazwany – Barchetta – ponieważ dla Horatio Pagani przypominał właśnie to: po włosku „małą łódkę”. Jego rama jest wykonana w całości z włókna węglowego, co zapewnia ultralekkie nadwozie i szybkie czucie; jest niebiesko zabarwiony, ma minimalną przednią szybę i mierzy tylko około 0,5 metra w najwyższym punkcie.

 

Niestety, Pagani Zonda HP Barchetta to także najdroższy samochód, którego nie można kupić. Najdroższy samochód na świecie. W ostatniej sprzedaży jeden z tych pojazdów sprzedał się za 17,6 mln euro. Najszybszy samochód na świecie – top 10 najszybszych samochodów.

 

Jego przyspieszenie  0-100 km/h wynosi 3,4 sekundy. Zonda HP Barchetta może osiągnąć prędkość maksymalną 355 km/h. Który samochód ma największy bagażnik ? Top 14 samochodów

 

 

3. Bugatti La Voiture Noire: 18,7 mln euro Najdroższy samochód świata

 

Najdroższy samochód świata

 

W 2019 roku Bugatti podjęło genialną decyzję brandingową wypuszczając na rynek swój najnowszy supersamochód. Zamiast krzykliwego pokazu i nazwy nastawionej na emocje, francuski producent postawił na powściągliwą, minimalistyczną i natychmiastowo kultową nazwę: La Voiture Noire. Czarny samochód.

 

Żaden inny opis nie jest konieczny.

 

Zagłębianie się w szczegóły nie odwraca uwagi od zachwytu nad tym wspaniałym samochodem o niebotycznej cenie: Ma ręcznie formowaną skorupę z włókna węglowego, 8,10-litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami, który wytwarza 1500 koni mechanicznych, oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy.

 

Jego prędkość maksymalna wynosi 420 km/h, a ogólne osiągi zostały precyzyjnie opracowane przez producenta samochodów, który od dziesięcioleci słynie z budowy najmocniejszych samochodów świata.

 

2. Rolls-Royce Boat Tail: 28 mln euro

 

Najdroższy samochód świata

 

Rolls-Royce Boat Tail jest dowodem na to, że ilość i jakość mogą iść w parze, nie przyćmiewając się wzajemnie. Najdroższy samochód na świecie. Co to znaczy? Pojazd zbudowany na zamówienie w oparciu o istniejące ramy.

 

Ten jest szczególnie imponujący, ponieważ zawiera elementy jachtu klasy J, jak również elementy oryginalnego Boat Tail z 1932 roku. Rolls-Royce Boat Tail zadebiutuje publicznie podczas włoskiego Concorso d’Eleganza Villa d’Este pod koniec 2021 roku i może pochwalić się podwójnie turbodoładowanym 6,75-litrowym silnikiem V12 zdolnym do uzyskania 563 KM. To oficjalnie najdroższy nowy samochód świata w 2022 roku.

 

1. 1963 Ferrari 250 GTO: 70 mln euro Najdroższy samochód na świecie

 

Najdroższy samochód świata

 

Najdroższy samochód na świecie. Nasz ostatni uczestnik z 2022 roku jest bez zmian w stosunku do 2021 roku i zdziwilibyśmy się, gdyby jego pozycja została prześcignięta przez inny samochód w 2023 roku. Dlatego po najdroższy samochód wszech czasów zwracamy się ponownie do historii.

 

W 1964 roku 250 GTO wygrało Tour de France – dziewiąty rok z rzędu Ferrari wygrało ten wyścig. W latach 1962-1963 wyprodukowano tylko 36 tych samochodów; konkretnie Ferrari, które jest najdroższe na świecie, z metką cenową o zawrotnej wartości 70 000 000 euro, nie tylko wygrało Tour de France, ale także zajęło miejsce w Le Mans.

 

Z maksymalną prędkością 174 mil/h i czasem 0-100 mil/h wynoszącym 6,1 sekundy, jego statystyki nie dorównują nawet dzisiejszym hipersamochodom. V 60. lat, ale był najszybszy na świecie – a teraz, dekady później, pozostaje, z dużym marginesem, najdroższym samochodem świata wszech czasów.
Czy pot jest niebezpieczny dla włosów ?

 

Najdroższy samochód na świecie. Niektórzy nazywają ten wspaniały samochód Picassem świata motoryzacji, inni Świętym Graalem Ferrari. Do obecnych właścicieli najdroższego samochodu wszech czasów należą m.in. amerykański projektant mody Ralph Lauren, perkusista Pink Floyd Nick Mason i Jon A. Shirley, były prezes i dyrektor operacyjny firmy Microsoft.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button